Autor Wątek: Młynek do przelewu i espresso.  (Przeczytany 2168 razy)

Offline Lukas

  • Wiadomości: 7
Młynek do przelewu i espresso.
« dnia: 14 Październik 2018, 21:27:19 »
Cześć,

Z racji ze zepsuł się mój kilkuletni Krups postanowiłem go nie naprawiac i zmienić na coś innego. Z racji że w większości pijamy kawy z kubka wybór padł na przelew - moccamaster lub wilfa.
Do tego muszę dokupić młynek, i wiem ze wystarczy wilfa CGWS-130B albo Baratza Encore. Chciałbym jednak zostawić sobie otwarte drzwi i kupić młynek do którego będę mógł dołożyć także kolbę. Pytanie jaki?
Może jednak to zły pomysł i lepiej kupić osobny młynek do przelewu i do espresso?

Będę wdzięczny za pomoc

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek do przelewu i espresso.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2018, 21:53:28 »
Zdecydowanie lepiej mieć osobne młynki, tym bardziej jeśli miałyby pracować równolegle. Jeśli jednak nie, to sprawdzą się te, które sprawdzają się w pracy na odmierzone porcje. Ręczne typu Comandante czy Kinu lub Aergrind. Elektryczne typu Niche czy Baratza Sette.

Offline Lukas

  • Wiadomości: 7
Odp: Młynek do przelewu i espresso.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2018, 22:14:58 »
Zdecydowanie lepiej mieć osobne młynki, tym bardziej jeśli miałyby pracować równolegle. Jeśli jednak nie, to sprawdzą się te, które sprawdzają się w pracy na odmierzone porcje. Ręczne typu Comandante czy Kinu lub Aergrind. Elektryczne typu Niche czy Baratza Sette.

Ręczne mnie nie interesują. Jeśli chodzi o Baratza Sette to wyczytałem ze nie daje rady mielić wystarczająco grubo do przelewu. Niche Zero..gdzie to kupić, bo nie mogę znaleźć
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2018, 22:17:51 wysłana przez Lukas »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek do przelewu i espresso.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2018, 22:22:48 »
Ledwo skończył się kickstarter, daj im chwilę.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynek do przelewu i espresso.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2018, 11:56:52 »
Chciałbym jednak zostawić sobie otwarte drzwi i kupić młynek do którego będę mógł dołożyć także kolbę. Pytanie jaki?
Może jednak to zły pomysł i lepiej kupić osobny młynek do przelewu i do espresso?



Młynek gastro dozownik z dobrym dojściem do przewodu odprowadzającego zmielone ziarno nadaje się doskonale do mielenia odmierzonych porcji kawy pod espresso jak i alternatywę.
Trzeba pamiętać, że najlepszy przemiał jest i będzie zawsze gdy odbędzie się on w jednym ciągu, czyli z zasypanym hopperem.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek do przelewu i espresso.
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Październik 2018, 12:17:39 »
Nie nadaje się. Testuję u siebie w pracy i jeśli nie jest zasypana chociaż gardziel w całości to szybko się zapycha, trzeba odkręcać żarna i czyścić. Jestem raczej skrupulatny w czyszczeniu sprzętu kawowego, ale codziennie to nawet ręczniaka, w którym zajmuje to minutę nie czyszczę żaren. Klasyczne młynki gastro nie nadają się do single dose. Oczywiście wszystko się da, ale "nadają się" to, że tak pojadę modnym ostatnio hasłem, semantyczne nadużycie.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Młynek do przelewu i espresso.
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Październik 2018, 13:44:30 »
Przemiał do espresso i alternatyw znacząco się różni i wymaga trochę innych żaren. Dobrym wyborem byłby młynek w którym są osobne żarna do espresso i alternatywy np. Baratza Sette

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynek do przelewu i espresso.
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2018, 16:17:15 »
Nie nadaje się. Testuję u siebie w pracy i jeśli nie jest zasypana chociaż gardziel w całości to szybko się zapycha, trzeba odkręcać żarna i czyścić.


Mam 4 dozowniki. Z żarnami płaskimi 64 mm dobrze sobie radzą SM i La Scala (Macap) M6. Najlepszy, można rzec rewelacyjny jest SM z żarnami 85 mm.
Kiepsko wypada ze względu na kierunkowy wylot Pavelly 64 mm. ( fiorek F5 )





Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi