Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 156886 razy)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #150 dnia: 19 Luty 2022, 17:28:27 »
A mnie do włoskich kaw nie ciągnie... Od wielu lat kupuje kawy i polskim nic nie brakuje, porównując je z topowymi europejskimi palarniami. Chciałbym mieć też pewność, że kupuje świezopalone wyroby. Nie mówię, że to co polecasz jest zle, bo nie próbowałem, więc nie mogę się odnieść do jej jakości. Niemniej jednak chciałbym pozostać w polskich palarniach. Widzę że jest jeszcze Wysocki. Pewnie również będę go próbował, ale chcę zdać się również na opinie forumowiczów, aby uniknąć testowania zbyt wielu niedobrych kaw.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #151 dnia: 19 Luty 2022, 18:57:11 »
eee vergnano to typowa marketówa, spalenizna za 70-100zl/kg, za te pieniądze są spokojnie dostępne mieszanki w polecanych na forum palarniach a kawa z nich jest w innej galaktyce, z dwa odcinki lotu orzełem 7 :) kiedyś ją kupował szwagier do automatu, na zmianę z jakimś niby lepszym segafredo i chyba ich do końca nie odróżniał :D

Ja za to przez zmianę planów na ferie, zostałem z niedoborem kawy, zaraz coś se zamówię a na już postanowiłem spróbować Śląskiej Manufaktury Kawy, która ostatnio pojawiła się w mojej śląskiej biedronce. Za światłą nazwą stoi znana nam Tommy Cafe z Cieszyna, z enigmatycznej daty ważności 140124 podejrzewam, że palenie 14 stycznia chodź kawa już zalatuje nieco stęchlizną :( Mieszanka arabik z Brazylii, Etiopii i Hondurasu. Palono niby średnio a w rzeczywistości do lekkiego połysku, nawet dość równo, chodź niektóre ziarna wyraźnie jaśniejsze, pewnie z powodu dużej różnicy w ich gęstości. Mamy w niej smaki palenia dowolnie czego i zaskakujący aromacik starych skarpet, kojarzący mi się z żółtym chibo, co jest o tyle ciekawe, że udało im się go wyciągnąć z samej arabiki ;)
Muszę zejść z mieleniem dużo drobniej i z temperaturą do wartości, które zazwyczaj krytykuję jako przesada :) No nic, poznawanie rynku czasami kosztuje :D
Tak więc nie polecam, ładna torebka, chwytające grafiki i bajer nazwa i to tyle co oferuje

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #152 dnia: 19 Luty 2022, 19:47:07 »
Dla uporządkowania dyskusji przypomnę , że jesteśmy w temacie kawa za 50zł/kg. Czerwona vergnano kosztuje 47zł za kilogram. Powodzenia w szukaniu pijalnej kawy z polskiej palarni w tej cenie. Do 100zł są już inne kawy, podobnie jak do 200zł itp.

p.s.małe sprostowanie...z polskiej palarni bardzo poprawna była brasilia santos z adams blend (100% arabika)
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2022, 20:36:43 wysłana przez nossy »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #153 dnia: 19 Luty 2022, 19:57:32 »
hmmm a w konesso 73zł, nie wiem skąd takie różnice ale w sumie to marki oparte o marketing więc i to mozliwe

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #154 dnia: 19 Luty 2022, 21:50:40 »
.. Z polskiej palarni bardzo poprawna była brasilia santos z adams blend (100% arabika)

Tyle mi wystarczy za kawę w tej cenie. Wyszukałem też kawę KAJFOWA.
Chyba kupię cos od nich, z czarnej kawki i Wysocki. Będę na bieżąco relacjonował moje testy i to, jak smakuje osobom, które na codzień zalewają Jacobsa w szkalnce lub rozpuszczalna nescafe.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #155 dnia: 20 Luty 2022, 09:09:25 »
Jeszcze do niedawna kupowałem teściowej Brazylię Cerrado z White Beara mieszcząc sie w tej kwocie (ze smartem ).
Do kawiarki , w tych pieniądzach ta kawa naprawdę smakowała, niestety od nowego roku ceny mocno uległy zmianie ;(
Jakby ktoś miał sprawdzona i nie przepaloną Brazylię chętnie skorzystam.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tachykardia Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Europiccola | Brikka | drip
  • Młynek: Fred | Xeoleo
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #156 dnia: 20 Luty 2022, 15:06:38 »
@Heniutek Wcześniej podlinkowana kawa od Wysockiego to właśnie Brazylia Cerrado, średnie palenie, w kierunku ciemniejszego. Za ta cenę (>50) jak dla mnie naprawdę przyzwoita, w espresso było czuć czekoladę, ładna crema, choć wolę mieszanki z robustą.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #157 dnia: 20 Luty 2022, 15:35:14 »
Mi ten blend za 40 zł. od Wysockiego zupełnie nie podszedł, palenie nie jest zbyt równe i ogólnie powiedziałbym że bliżej mu do ciemnego niż średniego. Może akurat trafiłem na taką partię..

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #158 dnia: 20 Luty 2022, 22:15:42 »
Czerwona vergnano kosztuje 47zł za kilogram. Powodzenia w szukaniu pijalnej kawy z polskiej palarni w tej cenie.
Nie wiem, co Ty w niej widzisz, to już najtańszy Santos świeżo, średnio palony jest lepszy z polskiej palarni, no ale oczywiście o smakach się nie dyskutuje.
》tertium non datur《

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #159 dnia: 20 Luty 2022, 23:56:02 »
@Heniutek gdybyś zauważył coś jasnopalonego, to daj znać

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #160 dnia: 21 Luty 2022, 15:49:00 »
@szarud , dam znać, ale raczej średnio-palona, nikłe szanse na jasną w tej cenie.

Zna ktoś Qubacaffe, dobra cena Santos za niecałe 5 dyszek .
Z opisu :

- Super świeża, nie starsza niż 5 dni od zamówienia

- Palenie: omniroast – znaczy się, że idealnie odnajdzie się zarówno w ekspresie kolbowym jak i przelewowym, prasie francuskiej (French Press) czy kawiarce typu Mokka

Parametry:

- Gatunek: 100 % Arabica

- Profil smakowy:  Orzeszki ziemne, karmel, czekolada

- Aromat: 4 / 5

- Słodycz: 3 / 5

- Gorycz:  2 / 5

- Intensywność: 3 / 5

- Opakowanie: 1000 g

- Świetnie smakuje w mocnym espresso, idealnie komponuje się w kawach mlecznych

UWAGA: Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie produktem nasz dostawca opakowań ma pewne opóźnienia, dlatego może się zdarzyć, że kawa będzie spakowana w opakowanie zastępcze.


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #161 dnia: 21 Luty 2022, 20:04:09 »
Jeszcze miesiąc temu ta kawa była poniżej 50zł, teraz poniżej 60 a mowa o  Explosia Coffee Rio 1000 g - Brazylia Santos.
Kupuję ją już kolejny raz. W odróżnieniu od Brazylii Santos z 2 innych palarni (ceny około 50zł) ta ma równe, duże, matowe, jasnobrązowe ziarenka. Smak też jakiś bogatszy, bo prócz przyjemnej goryczki, przebijają się kwaskowe nuty - takiej kawy szukałem, o takim balansie goryczki do kwasków. Zaparzam ją w V60 i automacie. Pijam beż żadnych dodatków bo smak zatraca.

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #162 dnia: 22 Luty 2022, 19:06:59 »
Czerwona vergnano kosztuje 47zł za kilogram. Powodzenia w szukaniu pijalnej kawy z polskiej palarni w tej cenie.
Nie wiem, co Ty w niej widzisz, to już najtańszy Santos świeżo, średnio palony jest lepszy z polskiej palarni, no ale oczywiście o smakach się nie dyskutuje.

Może covid odebrał mi smak i węch, a blask nowego ładu wzrok...a tak serio to widzę w niej przyzwoitą powtarzalną kawę w budżecie do 50zł. Tyle i nic więcej. Po to chyba ten temat powstał. Kawa leci zarówno pod kolbę (espresso) i w pracy w automacie. Pod przelew wiadomo w tym budżecie nie ma opcji kupienia czegokolwiek dobrego. Tych wszystkich niepowtarzalnych "brasilia santosów" się już opiłem. Podziękuje...no ale jak mówisz o smakach się nie dyskutuje. Jeden odnajdzie się w tu , drugi tam...trzeba próbować i samemu oceniać.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #163 dnia: 22 Luty 2022, 23:40:11 »
Czy możliwe jest kupno dobrej kawy za 50 zł za 1 kg?

 Tak, zielonej, do samodzielnego wypalenia. 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #164 dnia: 23 Luty 2022, 07:17:49 »
Czy możliwe jest kupno dobrej kawy za 50 zł za 1 kg?

 Tak, zielonej, do samodzielnego wypalenia. 
👍
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi