Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 224475 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Lipiec 2018, 00:14:00 »
Heh chciałem coś podobnego napisać, ale stwierdziłem że jest już taki "hajp" na nią że i po co, ale powiem ci że chodź nie uważam jej za najlepsze co piłem w tym roku, to cieszę się że następna okazja do przelania jej będzie już rano :) Krążę w okolicach połowy paczki i uważam ją za kawę bardzo czystą, wytrawną/winną w sposób taniczny i bardzo owocową, czerwone porzeczki jak najbardziej pasują. Aromat jest obłędny i faktycznie lubi przestygnąć, bo wtedy smakuje jak herbata z kwaśną konfiturą, niektórzy tak robią płatki różane. No właśnie kwiaty odbijają się w naparza jak w niejednej Etiopii, niewielkie i krągłe ziarenka podobne skojarzenia przywołują. Jak lubisz klimaty owocowych Kenii i kwiatowych Etiopii, to szkoda nie spróbować tego.

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #136 dnia: 17 Lipiec 2018, 22:34:11 »
Młynek przyjechał więc wreszcie mogłem się dobrać do pudła z kawą. Uznałem, że tym palonym tydzień temu dam jeszcze tydzień na  oddech i aklimatyzację [emoji38] a zajmę się egzemplarzami dwutygodniowymi. Na pierwszą próbę i jednocześnie mój kawowy debiut poszła więc Los Alpes od Antonia w duecie z Brikką. W temat kawy wszedłem ze względu na polubienie espresso i kawiarka ma być jakąś jego namiastką. Zaparzyłem i jako laik w temacie muszę powiedzieć, że jestem w szoku jakie to dobre. Wyszło esencjonalnie i owocowo. Obawiałem się jakichś kwasów czy goryczy tymczasem napar z filiżanki jest wg mnie znakomity. Na analizy bardziej szczegółowe przyjdzie pora po nabraniu większego doświadczenia, ale jeśli z wiedzą i praktyką może być jeszcze lepiej, to znaczy, że już tylko opcja z kawiarką była strzałem w 10. Z emocji i niecierpliwości zaraz potem uruchomiłem aeropress z tą samą kawą, żeby poczuć różnicę. Mielenie identyczne, co do kawiarki, ilość kawy też ta sama, przepis kanoniczny z ulotki, temp. 85 stopni (mam wrażenie, że trochę za mało, ale jest już późno więc kolejne eksperymenty od jutra). Dolane 200 ml wody już po przeciśnięciu. Wprawdzie kawy rozcieńczane to nie moja bajka, aero kupiłem raczej do eksperymentów i dla gości, ale zaskoczyła mnie ilość smakowych niuansów w takiej rozwodnionej wersji kawy. Kolejne zaskoczenie - im bardziej kawa stygła, tym bardziej mi smakowała i nawet kiedy była już letnia - po zakręceniu kubkiem i zdjęciu pokrywki niesamowite, uderzające wręcz bogactwo zapachów. Myślę, że jeszcze 2-3 dni i po Los Alpes nie zostanie nawet ślad, a myślałem, że kilogram różnych kaw dla niekawosza to strasznie dużo  :lol2: Następne w kolejce pod względem terminu palenia czeka espresso od Gardellego. Po pierwszym wieczorze nieśmiałych prób muszę przyznać, że to droga bez odwrotu. Zbyt wiele pozytywnych zaskoczeń, zbyt wiele eksperymentów do wykonania.
Brikka wystygła i wyschła po myciu - woła o kolejną porcję Synestezji - gdyby nie późna pora, kto wie, na ilu by się skończyło  :kawa:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:54:19 »
Nie ma obowiązku dolewać wody do aero. Możesz porównać w tych samych proporcjach co w kawiarce -- tylko dobrze nagrzej aero i rzeczywiście zalej wyższą temperaturą.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #138 dnia: 18 Lipiec 2018, 23:00:26 »
Tak, taka skoncentrowana kawa z AP jest bardzo dobra. Podobnie wychodzi jak kawa z moki. Ja ostatnio poranną kawę zamiast z moki wyciskam z AP. Jest szybciej, prościej i równie smacznie. Polecam przed zaparzeniem założyć filtr i przelać gorącą wodą urządzenie. Natomiast kawę zalewać wodą o temperaturze od 89 do 94 stopni.


Swoją drogą Alpes ostatnio dzięki życzliwości Andrzeja i Eli mogłem spróbować. Przy okazji mogę się podzielić opinią.

Mastro Antonio Kolumbia Finca Los Alpes [Caturra, obróbka red honey]
Kawa w przelewie i zalewajce cuppingowej lekka zbalansowana, przyjemna. Słodka, lekko karmelowa z minimalną kwaskowością dojrzałych cytrusów i praktycznie bez goryczki. Taka sympatyczna bardzo grzeczna kawa.

Z ciekawości zrobiłem w wersji skoncentrowanej w AP i tu się pokazała zupełnie inna twarz tej kawy. Krągła, soczysta eksplozja czerwonych dojrzałych owoców. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Nie próbowałem jako espresso, ale myślę, że mogłaby być równie bombowa.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2018, 23:26:07 wysłana przez krystians »

Offline Lukhasz

    • -
  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60 forever, Aeropress, Chemex, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Timemore Chestnut Nano
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #139 dnia: 20 Lipiec 2018, 20:45:31 »
Po opisie rozumiem, ze to myta Etiopia?
Na razie delektuje się Kenią od Tima. Pózniej cos napisze ;)

Tak :) Napisz, bo też się nad nią  zastanawiam!

Warto! Dopiero otworzyłem, ale jest miazga! Nie warto kupić 250g, od razu kupuj więcej bo jest bomba
Zapach tej kawy jest obłędny! Trudność polega na tym, aby te aromaty później odnaleźć w naparze.

Ja dziś zachwyciłem się tą kawą, ale minęło pół paczki zanim trafiłem na świetny kubek. Próbowałem w trzech różnych przelewajkach i było całkiem przyjemnie, za każdym razem raczej słodko i ciężko (co dziwne, najciężej w Chemeksie).

Ostatecznie spróbowałem z Aero jak na blogu deskowych (met. klasyczna, krótko, bo 1:30 bez preinfuzji) i wyszło bosko malinowo, kwaskowo. Tak przyjemnie owocowej kwasowości jeszcze w kawie nie trafiłem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #140 dnia: 30 Lipiec 2018, 15:10:05 »
Palarnia Nie Czapla z Gdańska - Colombia Narino - Finco La Chimba - Caturra Washed

Aergrind 2.6, temp wody 96stopni, sposób parzenia Kalita Wave 185, czas parzenia: 3:00, ratio 16,5g kawy/266g wody.

Wow, agrest łamany przez czerwoną porzeczkę, słodycz cukru trzcinowego i od razu buzia się uśmiecha! Polecam!

w ogóle bardzo dobra palarnia z bardzo miłą obsługą!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #141 dnia: 30 Lipiec 2018, 17:17:12 »
Euro Cafe Etiopia Yirgacheffe Natural [Heirloom, obróbka sucha (natural) do przelewek]
 Wyraźna słodycz, z małą kwasowością i lekką goryczką.  Z aromatów jak dla mnie żółte owoce - morele, słodki syrop powiedzmy że klonowy, jakieś takie echo czerwonej borówki, delikatnie coś słodko kwiatowego i słodko-goryczkowa herbaciana nuta.

Kawa dość oryginalna jak na ten region i obróbkę. Przy mieleniu zdziwiłem się brakiem typowych aromatów naturalnej Etiopii.  Próbując naparu dalej byłem zaskoczony. Mało jest aromatów typowych dla suchej obróbki, jest jednak duża słodycz i lekka goryczka. Smaczne ziarenka kojarzące mi się trochę bardziej z Kostaryką niż Etiopią.

Osobiście wolę takie ciemniejsze, bardziej dzikie naturale z Etiopii, które atakują człowieka jagodami,  truskawkami i kwiatami. Nie mniej fajnie napić się czegoś odmiennego.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2018, 17:45:40 wysłana przez krystians »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #142 dnia: 30 Lipiec 2018, 21:48:52 »
Krystians, mnie ta kawa w V60-02 przelewała się o wiele dłużej niż inne. Ale niektóre "Etiopie" podobno tak mają więc się tym zbytnio nie przejąłem. Natomiast w smaku całkiem niezła była.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #143 dnia: 30 Lipiec 2018, 22:01:11 »
To w Etiopiach często mi się zdarzało, że bardziej blokowały przepływ. Tą też mieliłem troszkę grubiej.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #144 dnia: 31 Lipiec 2018, 16:37:27 »
Po opisie rozumiem, ze to myta Etiopia?
Na razie delektuje się Kenią od Tima. Pózniej cos napisze ;)

Tak :) Napisz, bo też się nad nią  zastanawiam!

Warto! Dopiero otworzyłem, ale jest miazga! Nie warto kupić 250g, od razu kupuj więcej bo jest bomba
Zapach tej kawy jest obłędny! Trudność polega na tym, aby te aromaty później odnaleźć w naparze.

Ja dziś zachwyciłem się tą kawą, ale minęło pół paczki zanim trafiłem na świetny kubek. Próbowałem w trzech różnych przelewajkach i było całkiem przyjemnie, za każdym razem raczej słodko i ciężko (co dziwne, najciężej w Chemeksie).

Ostatecznie spróbowałem z Aero jak na blogu deskowych (met. klasyczna, krótko, bo 1:30 bez preinfuzji) i wyszło bosko malinowo, kwaskowo. Tak przyjemnie owocowej kwasowości jeszcze w kawie nie trafiłem.

No i jak namówiliście mnie - tak spróbowałem...

Kenia Kiawamurururururururururururururu
obróbka myta
przelew

To jest mój pierwszy Tim, mam nadzieję że będzie jeszcze kiedyś promo u Deskowych :P . Podoba mi się informacja o zbiorze na opakowaniu. Kawa jest bardzo interesująca przez swoją "winność".  Zdecydowanie owocowa, w sam raz na lato - czarna porzeczka, wiśnie, maliny. Bardzo delikatne nuty kwiatowe na finiszu. Wiśnie takie jakie dostarcza się do marketów - żeby dojrzały jutro w domach, lekko kwaskowate. Brzmi jak klasyczna kawa po obróbce mytej z tego regionu, ale delikatnie winny posmak czyni ją bardzo intrygującą. Bardzo smaczna, parzyłem póki co w Aero i Gabi. Zapach po otwarciu paczki i mieleniu jest absolutnie obłędny! Warto. 

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #145 dnia: 31 Lipiec 2018, 16:54:35 »
Ja teraz piję  kawka sobie Etiopię z warszawskiej palarni HAYB. I jest bardzo dobrze.
Parzę ją w aeropressie, metodą odwróconą, na podwójnym filtrze (metal + stal).
Mój przepis po optymalizacji jest następujący:
Ilość wody 240 ml
Temp. wody 90°C
Grubość mielenia na Comandante: 32 kliki
Ilość kawy, 17 gram
Preinfuzja 50 ml, 0:30-0:50 dolewam do 240 ml, 1:10 mieszanie dość wolno 5 obrotów, po czym robię kontrę 1/4 obrotu by zatrzymać mieszanie; 1:45 tłoczenie, 2:15 koniec.
Kawa w smaku ma sporą kwasowość i bardzo wysoką słodycz. Wyczuwam w niej aromaty żółtych owoców (nie wiem jakie, może brzoskwinia), sporo nut herbacianych. Pozostawia po sobie długi herbaciany aftertaste. Ogólnie fajne ziarno, orzeźwiająca kawa;)

Offline Lukhasz

    • -
  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60 forever, Aeropress, Chemex, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Timemore Chestnut Nano
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #146 dnia: 31 Lipiec 2018, 19:42:04 »
Zapach po otwarciu paczki i mieleniu jest absolutnie obłędny!

Paradoksalnie to największa wada tej kawy. Tak niesamowicie pachnie, że nie szans, aby zaparzona spełniła obietnicę, którą złożył suchy aromat.

Trochę żałuję, że już się skończyła :-(

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #147 dnia: 31 Lipiec 2018, 21:13:07 »
Palarnia Nie Czapla z Gdańska - Colombia Narino - Finco La Chimba - Caturra Washed

Aergrind 2.6, temp wody 96stopni, sposób parzenia Kalita Wave 185, czas parzenia: 3:00, ratio 16,5g kawy/266g wody.

Wow, agrest łamany przez czerwoną porzeczkę, słodycz cukru trzcinowego i od razu buzia się uśmiecha! Polecam!

w ogóle bardzo dobra palarnia z bardzo miłą obsługą!

Czy już wysyłają kawy? Jak byłem u nich 2msc temu, to mówili, że jeszcze nie. A FB jest tak agresywny, że jak się nie zalogujesz, to praktycznie nic nie przeczytasz. Stale wyskakuje okno do logowania

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #148 dnia: 07 Sierpień 2018, 15:25:17 »
Coffeelab - Kolumbia Pink Bourbon

Metoda: V60-02, temperatura 94 stopnie, całkowity czas 2:58 min. Z 33 gramów świeżo zmielonej kawy zrobiłem 0,5 litra naparu.
Na początku jak kawa była jeszcze gorąca wyczuć się dało delikatną i bardzo przyjemną nutkę grejfruta. Po przestygnięciu, coraz bardziej wyraźne twarde śliwki, czekolada i karmel. Smak taki pełny, kompletny. Idealnie się wstrzeliła w moje gusta. Po prostu pycha  :pycha:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #149 dnia: 10 Sierpień 2018, 10:00:54 »
Pierwszy raz zamówiłem kawę ze stodoły, tej w Berlinie. Kolumbia la union.
Póki co tylko aeropress klasycznie i na odwrót 20g/300ml — jest smacznie choć trochę płasko i z takim ziemistym posmakiem na podniebieniu miękkim w tle. Będę jeszcze próbował w innych urządzonkach, wyrzucić nie wyrzucę ale jakoś nie powala. Może to kwestia konkurencji do kubków smakowych (porównuję bezpośrednio z el Divisadero z Salwadoru paloną przez sami_wiecie_kogo przygotowywaną w identyczny sposób) i zawyżonych oczekiwań (legendarna palarnia, kremdelakrem trzeciej fali i takie tam skojarzenia) ale gdybym miał je uszeregować wartością według smaku to Eli Salwador powinien być minimum 50% droższy od Germańca, a nie jest. Daje do myślenia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi