Autor Wątek: Wrocławskie palarnie  (Przeczytany 4640 razy)

Offline Fritzowski

Odp: Wrocławskie palarnie
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sierpień 2022, 15:04:03 »
Odwiedziłem kilka następnych punktów.
Monko na ulicy tęczowej. Korzystają ze swoich ziaren, które można zakupić na miejscu. Kupiłem kenie przelew. O jak mi to smakuje! Na miejscu piłem nitro, całkiem przyjemna kawa.
Rozrusznik. Nie wiem z jakich ziaren korzytają. Mają dobre ciasta i również nitro niczego sobie :) Na miejscu można kupić ziarna z palarni hayb.
Gniadzo.  Ulica Świdnicka. Nie wiem z jakich ziaren korzystają. Całkiem przyjemny lokal. I można skorzystać z podwórka, mega to wygląda.  Na miejscu można kupić ziarna z różnych palarni, również Wrocławskich.  Na miejscu brałem  Coldbrew. Całkiem spoko.

Offline Fritzowski

« Odpowiedź #16 dnia: 23 Wrzesień 2022, 17:33:25 »
Ciąg dalszy. Byłem ostatnio w enklawie, punkt znajduje się w hali targowej, obok praktycznie jest lokal palarni figa. Podoba mi się porcelana w której podają kawe. Na plus, pani pyta o nuty które mnie interesują, tak z zamówionego aero przeszliśmy do przelewu. Na plus przy kupnie ziaren baristka poradziła jak zaparzyć daną kawe, pomogła mi :)

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Wrzesień 2022, 18:48:44 »
W tym roku bywałem w Hali parę razy w jednym i drugim lokalu. Różnie (nierówno) to smakowało. Alternatywy i lepsze kawy raczej Figa; espresso jest ok w Enklawie. Obsługa fajna w obu miejscach.

Offline fill Mężczyzna

• Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:19:14 »
Mnie bardziej podchodzi Enklawa, chociaż z asortymentem to tam różnie bywa.

Offline MSL

• Ekspres: ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:26:31 »
Zdecydowanie polecam Mała Czarna, bywam tam, co jakiś czas - zawsze bardzo pozytywny rezultat.

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Wrzesień 2022, 02:12:30 »
MC deklasuje te dwa halowe lokale ;).

Offline fill Mężczyzna

• Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Wrzesień 2022, 07:51:27 »
Zdecydowanie macie rację - byłem tam kiedyś po meczu żużlowym Betard Sparty Wrocław (mecz żużlowy petarda, stadion pięknie położony). Bardzo duże pozytywne zaskoczenie, bo wygląd i trochę zakamuflowane położenie lokalu nie sugerowały takiej jakości. Miejsce klimatyczne, ma swój charakter i kawę serwują przednią.

Offline BuahahaXD

« Odpowiedź #22 dnia: 28 Grudzień 2022, 22:21:03 »
Mała Czarna - kupiłem 2 kawy - średnie. Za tę samą cenę piłem zdecydowanie lepsze. Do tego opakowania były bez odpowietrzników i łatwo się psuły. Ale nie przekreślałbym ich tak szybko.

Dwa razy próbowałem kawy z palarni Enklawa w Hali Targowej - byłem bardzo zawiedziony. Na miejscu zamówiłem Aeropress. Mam wrażenie, że baristka nie przykładała zbyt dużej wagi do tego co robi i kawa była kiepska. Słyszałem dobre opinie o tej palarni ale moje doświadczenie jest zdecydowanie przeciwne.

Offline timex550 Mężczyzna

• Ekspres: Flair 58
  • Młynek: DF64, C40
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Styczeń 2023, 11:44:32 »
Cześć wszystkim. Zapewne mało kto wie, ale ekipa OTO Coffee Bar ostatnio zaczęła bawić się w palenie kawy. Gółwnie na własny użytek, ale czasami da się w OTO kupić wypalone przez nich ziarna pod alternatywy w paczkach 250 g. Chwilowo jest to tylko Kolumbia, ale słyszałem, że są plany na rozwój.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi