Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247173 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1305 dnia: 04 Luty 2023, 02:14:25 »
Są nowości! Luty słodkim miesiącem jest, więc kawy również będą w podobnym klimacie :)

Espresso

 8) Brazylia Daterra Monte Cristo - bardzo lubię tę Brazkę, wraca do nas po raz trzeci. Delikatna, z fajnym owocowym twistem i nutami nektarynek w espresso
 8) Nikaragua Las Brumas - klasyk, dużo ciemnej czekolady, orzechów i niska kwasowość. Bardzo dobra, żeby wrzucić w automat lub do mleka.
 8) Salwador Jose Alfredo Recinos - bakaliowo-owocowe ziarenka, trochę truskawek, trochę cytusów, dużo słodkiego od suszonych owoców i brązowego cukru - bardzo fajne rzeczy na szota!

Przelewy

 8) nowy Rarytas w postaci Diego Bermudeza Red Plum - po prostu płynna guma balonowa, truskawki, liczi, trochę żółtej kwasowości, landrynki. Napar jest słodko-owocowy, ale mimo wszystko nie jest ciężki i męczący. Opis samej obróbki próbowałem przetłumaczyć i sklecić na polski dobre 30 minut. Nigdzie w sumie takiego nie widziałem na polskich stronach, więc jeśli macie ochotę sprawdzić "panie, a co tak drogo" lub jesteście ciekawi w jaki sposób uzyskuje się tego typu smak - zapraszam do lektury. Diego to tęgi łeb i można lubić lub nie, ale z pewnością nie można mu odmówić innowacyjności i kapitalnego umysłu analitycznego. Nie sądziłem, że kiedykolwiek przyjdzie mi palić w piecu Bermudezem. Duża frajda! :)

 8) Brazylia Daterra Summer Solstice - jakaś moda się zrobiła na poszukiwanie Brazylii, która nie smakuje jak Brazylia. Ta taka nie jest, ale mimo tego jest bardzo smaczna, czuć origin, ale jest trochę inna od klasyków. Zwracam uwagę na ciekawe podejście do obróbki suchej w postaci "tree dried natural". Z pocżątku dużo słodyczy miodu, trochę orzechów a później wyłania się bardzo fajny ananas, owoce tropikalne, gdzieś dalej jabłko. Więcej kwasowości pojawia się w Aeropressie. Taka codzienna kawa, ale jakby level up, szybko znika.

 8) Rwanda Kinini Natural - pojawi się w przyszłym tygodniu, pomysł na nią pojawił się dosyć spontanicznie i jeszcze testujemy

Omniroast

 8) Kolumbia Flor Maria Lopez Tabi Natural - oesu, ta kawa jest autentycznie dziełem sztuki Matki Natury i Marii Lopez. Ona jest tak słodka, lepka, gęsta, że omniroast daje radę z mlekiem we flat white. Zapach malin i mango roznosi się przy mieleniu po całym pomieszczeniu. Szocik jest przepysznie soczysty a jednocześnie pełny i słodki. Przelewy wychodzą słodko, ale są głębokie, owocowe i złożone. Genialne ziarenka, jak na to co prezentują to cena promocyjna. Bez dwóch zdań najlepsze omni jakie mieliśmy :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1306 dnia: 08 Luty 2023, 22:30:42 »
@mr_blend - mam pytanie o podobną w smaku kawę do espresso. Sytuacja jest taka:
Preferuję z grubsza klasyczne ciemniej palone kawy i ostatnio miałem:
 :kawa: Brazylia Sweet Harmony -> jako espresso mi w ogóle nie smakuje (puste i gorzkie)
 :kawa: Meksyk Reina Lopez (Esp) -> super! (takie czekoladowe)

I tu pytanie - co jest jeszcze innego podobnego do tego Meksyku? (Z opisu strzelałbym że TANZANIA AMKENI, NIKARAGUA PLUM SAUCE)
I drugie pytanie - czy dużo jeszcze tego Meksyku masz? (bo jak się kończy to sobie zamówię więcej na zaś :) )

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1307 dnia: 08 Luty 2023, 22:36:28 »
@Jacek.

Hej! Z opisu wynikałoby, że lubisz kawy z gatunku "medium", z mocnym akcentem czekolady. Niekoniecznie ciemniej :)
Meksyku jest jeszcze ok. 15kg (ze 138kg) także warto domówić.

Podobną charakterystykę ma Nikaragua Las Brumas. Tanzania też będzie super przy trochę dłuższym espresso.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1308 dnia: 09 Luty 2023, 11:49:46 »
Dzięki!
Zamówione i kolejny miesiąc dobrej kawy zabezpieczony  kawka

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1309 dnia: 11 Luty 2023, 22:11:45 »
Takie moje małe spostrzeżenie  - osobiście uważam, że co prawda zazwyczaj wystygnięta kawa traci dużo na smaku w porównaniu ze świeżą i gorącą, to moim zdaniem Meksyk Reina Lopez łamie tę zasadę i nic nie traci na uroku.. Nie smakuje oczywiście tak samo, ale dalej pozostaje znakomity

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1310 dnia: 13 Luty 2023, 08:42:11 »
Espresso
Indie Excelsa Black Honey - espresso nie smakuje jak nic, co w życiu piłem (w pozytywnym znaczeniu). Czym jest excelsa - zupełnie innym gatunkiem kawy. Innym niż arabika, robusta, liberika - dalej nie do końca wiadomo gdzie to wsadzić. Rośnie na wysokich drzewach po 15m, wisienki dojrzewają dłużej niż np. arabika. Ogromnie rozbudowany opis jest dostępny przy tejże kawie na naszej stronie, można poczytać - zachęcam. Jak to smakuje? Espresso smakuje jakby wymieszać robustę fine i jakiś myty Salwador. Jest fajna kwasowość w espresso, w americano dużo mniejsza. Bardzo ciekawa sprawa, nie wiem czy gdziekolwiek jest dostępna (i to nie na skalę krajową). Google sprawy nie ułatwia, bo pokazuje Kolumbię Excelso
Byłem ciekaw tej kawy i w weekend się nią raczyłem. Nie jest to łatwa  w odbiorze kawa, ale całkiem prosta i wdzięczna w przygotowaniu. Na razie starałem się wydłużać ekstrakcje od 27-35 s z uzyskiem 1:2-2,5. Dużo słodyczy takiej melasowatej, głębokiej, troszkę orzechowości. Jest gdzieś tam ten posmak robusty, ale w bardziej pozytywnym odczuciu podbijającym słodycz/goryczkę. Nie wiem czy też przez ten odbiór, nie odczuwam jakby kawa miała więcej kofeiny, ale to może być placebo. Będę się raczył dalej i próbował też na krótszych ekstrakcjach.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1311 dnia: 18 Luty 2023, 09:15:14 »
Rabat dla WOK:

Zniżka: 7%
Hasło: WOK
Czas: 18.02-21.02

Okienko na hasło jest dostępne po zalogowaniu się i przed dokonaniem płatności.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Bec00l

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Bezzera Strega Top
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1312 dnia: 18 Luty 2023, 11:26:59 »
NIKARAGUA PLUM SAUCE

Region: Jinotega
Producent: Gold Mountain Coffee Growers
Farmerzy: Maria Maritza&Francisco Javier
Wysokość upraw: 1325 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Red Catuai, Red Caturra,Yellow Caturra, Bourbon
Obróbka: myta
Zbiór: 2022
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: czekolada - karmel - śliwki - winogrona


Witam.

Zamówiłem, dostałem. Rzeczywiście trzeba BARDZO drobno mielić, na moim młynku to od września najdrobniej mielona kawa ...
Ale ... nie umiem w te smaki opisywać itd ale tutaj rzeczywiście czuję to wszystko co zostało napisane wyżej w profilu ... EXTRA.

Dla mnie bomba !!

Dzięki. Jedna z moich tip top ulubionych.

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1313 dnia: 19 Luty 2023, 12:40:40 »
Jestem po pierwszym testach Diego Bermudeza Red Plum... O szatanie jakie to dobre!

Dużo spróbowałem już w świecie kawy, ale takich smaków jeszcze nie doświadczyłem. Ta guma balonowa, o której pisał @mr_blend rzeczywiście tam jest, oprócz tego orzeźwiająca truskawka, liczi. Niesamowite połączenie. Każdy musi tego spróbować.

Rabat dla WOK w idealnym momencie, żebym mógł dokupić tego nektaru, a inni, żeby mogli go pierwszy raz posmakować.

Dzięki Paweł za podzielenie się swoim pomysłem na Bermudeza!

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1314 dnia: 02 Marzec 2023, 15:05:03 »
Polecam spróbować INDIE EXCELSA BLACK HONEY pod przelew z kawiarki.
Dawno nie piłem tak dobrej kawy w tej metodzie  :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1315 dnia: 02 Marzec 2023, 23:14:49 »
Koło poniedziałku planujemy comiesięczny wysyp :) Jak zwykle daję znać wcześniej:

Espresso
Meksyk Robusta Tierra Nueva
Meksyk Liberica Chilchotla
Meksyk Electronicas
Honduras Liquidambar

Przelew
Kolumbia Mandela Natural
Burundi Izuba-Kigeri
Meksyk Electronicas

Omni
mieszanka Nikaragua The Reds/Meksyk Santo Domingo

----

Jak widać szykujemy dublet z Meksyku Robusta-Liberica, będzie też fajne "morelowo-karmelowe" espresso z Meksyku, powrót Hondurasu Liquidambar, przepiękna Mandela Natural (którą zamówiliśmy jakoś w listopadzie i dotarła dopiero w lutym :) ), najpyszniejsze Burundi jakie dotychczas mieliśmy, klasyczny przelew z Meksyku oraz historię o tym jak dwie bardzo smaczne kawy razem są jeszcze lepsze - omni blend. Kawka ciekawa technicznie, bo palimy ten mix razem i nie jest to klasyczne espresso.

Mogę już zapowiedzieć dużo fajnej Azji na kwiecień!

----

Zdecydowanie polecam Kolumbię Tabi, czuliśmy że to kawa-petarda i zainteresowanie pokrywa się z oczekiwaniami. Po miesiącu zostało 17kg z 70-ciu także daliście czadu :) Kto lubi owocowe, krągłe espresso, które jest pełne słodkich różności - już chyba nie ma na co czekać. Nowy omniroast też trzyma poziom :)

Pozdrowienia!
Paweł



Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1316 dnia: 03 Marzec 2023, 11:57:18 »
Jestem po pierwszym testach Diego Bermudeza Red Plum... O szatanie jakie to dobre!
Noooo, to jest pyszny Rarytasik. Otwarcie paczki i mielenie daje tak aromatycznymi zapachami jak najlepsze perfumy. Napar mistrzostwo świata, chwilę poczekać by nie parzyło i można delektować się aż do przestudzenia.
Każdy musi tego spróbować.
Bez dwóch zdań, podpisuje się pod tym.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1317 dnia: 03 Marzec 2023, 18:31:17 »
Jak zwykle daję znać wcześniej:
Tak, świetnie że uprzedzasz - super timing :ok:, akurat jak odebrałem paczkę z 6kg kawy, w tym 2kg innego Hondurasu :D.
Na szczęście paczka jest z Ikawy, więc może poczekać :D, a Liquidambara :pycha: od Ciebie spróbować muszę, bo pamiętam, że w tamtym roku oszalałem.
Do tego Koziołek tu jakieś sliwki wkręca ;), więc trzeba będzie coś zamówić :pycha: :pycha: :pycha:.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1318 dnia: 07 Marzec 2023, 00:18:50 »
@popcorn
Ten Liquidambar co teraz jest to washed, poprzednio był honey. Gigantycznych różnic w smaku chyba nie ma, ale warto odnotować :)
@Koziołek
Jeszcze 1 post i będzie 1000 :D


NOWOŚCI


Espresso
Meksyk Electronicas - zaskakująco nietypowy Meksyk, dosyć delikatny i mało "czekoladowy". Dużo moreli i miodu w espresso, gdzieś tam dalej przebija się czekolada.
Honduras Liquidambar - jest dosyć słodki i można byłoby go przyrównać do Salwadoru El Molinito. Czekolada, marcepan i jak chwilę postoi to zyskuje na fajnej kwasowości pomarańczy. Dobra i uniwersalna kawka!
Meksyk Robusta Tierra Nueva - lekka, słodka i orzechowa robusta o niskiej kwasowości. Flacik na tej kawie jest smakowity :)
Meksyk Liberica Chilchotla - dosyć wyrazista kawa o niskiej kwasowości, nuty kakaowo-dymne w espresso. Polecamy tutaj ekstrakcję 20-22 sekundy przy proporcji ok. 1:2

Omniroast
Meksyk/Nikaragua - mamy dwa bardzo smaczne ziarna, które razem do siebie idealnie pasują. Technicznie jest to ciekawa mieszanka, bo to omni palimy razem a nie mieszamy po wypaleniu. Obie kawy dobrze się zazębiają i uzupełniają. W espresso dużo wiśni i cytrusów, delikatna orzechowość. Konieczny drobny przemiał - taki a'la robusta. W przelewie wychodzi słodsza, ale też czuć fajną kwasowość.

Przelewy
Meksyk Electronicas - śniadaniowa klasyka o niskiej kwasowości, dużo nut karmelowych
Kolumbia Mandela Natural - funk w ofercie musi być! Z tych wszystkich szaleństw fermentacyjnych z Cafe Granja La Esperanza ta kawa jest zdecydowanie najlżejsza. Jest dosyć owocowa i soczysta. Dużo wiśni, nektarynek i białego wina! Bardzo fajna i złożona kawa! Cieszę się, że do nas wróciła po bardzo długiej przerwie :)
Burundi Izuba Kigeri - dla nas duże zaskoczenie, ze wszystkich Burundi chyba najlepsze jakie mieliśmy! Bardzo czyste i soczyste w smaku, cytrusowo-leśne a jednocześnie lepkie i pełne od słodyczy, ta kawa ma świetny balans i jest z tych, które prędko się nie nudzą!

Będziemy też uzupełniać herbaty lada dzień!

Pozdrawiam,
Paweł

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1319 dnia: 10 Marzec 2023, 11:07:30 »
Diego Bermudez Red Plum robię jako espresso i naprawdę rewelacyjnie wychodzi :):), bardzo dobra kawa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi