Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 161088 razy)

Offline trez Mężczyzna

• Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #975 dnia: 12 Styczeń 2023, 23:20:32 »
no praktycznie nic nie zmierza, łuska jest poprostu trochę gorzka, niewiele się z niej wyparza, ale jednocześnie jedyne co daje to gorycz, więc nie ma po co o nią dbać, nie ma po co no na siłę odpukiwać młynka do ostatniego jej płatka. Jak się jej ilość jakoś "tanio" zmniejszy, to dobrze, ale żeby bardzo za tym gonić, zwyczajnie nie ma sensu
Dla doświadczenia da się oddzielić dużo łuski w domu, bierzemy matę kuchenną czy większą gazetę, na to miska, do niej zmielona kawa, potrząsamy i lekko dmuchamy, łuska będzie latać dookoła i większość jej skończy dookoła miski na macie, można se ją zsypać i zaparzyć. Zupełnie bezcelowe, ale można się przekonać na własnym języku :D Ot nieco gorzkawa luro-woda :)

edit
ha właśnie zauważyłem, ze kacper napisał o tym w dripowym wątku, filmiku jeszcze nie sprawdziłem ale jak klikłem w środek, to koleś jakoś dokładniej sitkami zadziałał, może w tamtym wątku coś więcej wyniknie :)
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2023, 23:24:35 wysłana przez trez »

Offline timex550 Mężczyzna

• Ekspres: Flair 58
  • Młynek: DF64, C40
« Odpowiedź #976 dnia: 24 Styczeń 2023, 12:16:28 »
Cześć. Taka historia jednej kawy. Pod koniec 2022 robiłem zamówienie na filtry do V60 na swiezopalona.pl i jako, że brakowało mi dosłownie kilkunastu złotych do darmowej dostawy postanowiłem dorzucić do zamówienia kawę z ich outletu.
Była to Burundi Nyagishiru Natural (Red Bourbon) palona 28 grudnia, więc bardzo świeża w momencie zamówienia. Paczka 250 g za 24,90 (normalnie 40,90 zł).
Powiem tak - nie spodziewałem się takiej eksplozji słodyczny. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to najlepsza kawa jaką kupiłem w tej cenie. Palona dość jasno, ale mi najbardziej podeszła jako espresso. Przy długim bloomie dostaję słodycz moreli, dojrzałej śliwki i mlecznych ciastek. Całoś uzupełnia przyjemna śliwkowo-cytrynowa nuta kwasowa. Genialny balans.
Przy paczce 1 kg cena to 119 zł co jest, według mnie, sporym osiągnięciem przy takiej jakości ziaren. Zdecydowanie do powtórzenia.

Offline relikt

« Odpowiedź #977 dnia: 24 Styczeń 2023, 21:50:48 »
Dawno temu kupiłem u @Antonio Kenię Ruthagati. Nie mogłem uwierzyć, że Andrzej czymś jej nie podrasował. Tak nieprawdopodobnie intensywny smak wiśni.
Mimo upływu lat nadal uważam, że była to najlepsza kawa jaką zakupiłem.

Offline tafena

• płatne ankiety
« Odpowiedź #978 dnia: 28 Styczeń 2023, 17:08:52 »
ostatnio kupowałem L'Or różne warianty w ziarnach do expresu 100% Arabica, jak dla mnie bardzo dobra kawa

Na tym Forum nie tolerujemy niestarannego klikania.
Proszę od teraz stosować się do zasad języka polskiego pod rygorem kasowania postów z mojej strony.
Nie jesteśmy na Sylwestrze marzeń w Zakopanem.

« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2023, 20:18:43 wysłana przez Fux »
:-)

Offline Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: LELIT Victoria, KOZAK ROTA, MELITTA Look V Timer ,Asobu Cold, Clever Dripper.
  • Młynek: Lelit Fred PL043 MMI, SAGE BCG 600BTR, 1Zpresso JX-PRO, Timemore C3
« Odpowiedź #979 dnia: 03 Luty 2023, 18:20:44 »
Dzisiaj krótko foto relacja o kolejnej kawie jaką kupiłem z domowego wypału

Taka kawa.

DOM WYP 1.jpg

Młynek i ekspres z profilu (te z cienkiej blachy)
21g kawy czas 36sek uzysk 60gram (tyle chciałem)
Ekstrakcja czy jak to się tam nazywa, przebiegała bardzo spokojnie.

DOM WYP 2.jpg

W filiżance zobaczyłem takie coś, smakowało to dobrze nie wyczułem jakichś tam wiodących smaków, ot poprawna moja obiadowa kawa tym bardziej ze ze względu na wielkość filiżanki dolałem tam sobie do pełna przegotowanej wcześniej wody z czajnika.

DOM WYP 3.jpg

Warto mi było i będzie sięgać po kawy od osób z tego Forum

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi