Autor Wątek: Sitka pojedyncze  (Przeczytany 72169 razy)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #210 dnia: 27 Styczeń 2024, 12:15:45 »
Dla mnie sitko LaMy 7g z tamperem 41mm to była lipa. Bardzo było ciężko coś z tego wycisnąć sensownego. Nie dziwię się, że wrócili teraz z kształtem to sitka pojedynczego przypominającego sitko standardowe pojedyncze FAEMA 58mm i takie dają w zestawie do Micry i jest ono naprawdę przyzwoite i daje na Micrze dobre rezultaty, na E61 wcześniej tez je z zadowoleniem używałem.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #211 dnia: 27 Styczeń 2024, 12:24:15 »
To wcześniej dawali w komplecie z ekspresem pojedyńcze sitko produkowane dla nich przez VST?
》tertium non datur《

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #212 dnia: 27 Styczeń 2024, 12:29:59 »
Jeszcze 15 lat temu tylko LaMa sitka na tamper 41mm stosowała i promowała. Nie wiem czy wtedy coś takiego jak VST i IMS w ogóle istniało. Dobrze, że odeszli od tego. Mała cylindryczna doza i odległość od prysznica prawie zawsze skutkowała i skutkuje kanałami na tym sitku.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #213 dnia: 27 Styczeń 2024, 12:39:45 »
Trzeba nad nim trochę popracować i zrobi się najlepszego shota na pojedynczym sitku:



@hammerhead
Powiedz coś, żebym nie był gołosłownym.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2024, 12:41:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Paolo

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #214 dnia: 27 Styczeń 2024, 14:45:06 »
Jest rozwiązanie na pojedyńcze sitko - 10g sitka Sworsdesign, tyle tylko że cena 200$

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #215 dnia: 27 Styczeń 2024, 15:43:41 »
Nie wiem, czy to zadziała przy takim cienk ciastku, gdzie w VST7 jest grubsze i mniejszej średnicy.
》tertium non datur《

Offline hammerhead

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Sage Dual Boiler, wcześniej LPC
  • Młynek: Komendant, DF83
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #216 dnia: 27 Styczeń 2024, 17:34:10 »


Trzeba nad nim trochę popracować i zrobi się najlepszego shota na pojedynczym sitku:
[...]
@hammerhead
Powiedz coś, żebym nie był gołosłownym.

Mówię.
Tak, da się, wychodzi prawie tak dobrze jak z podwójnego. Prawie. W praktyce gra nie jest warta świeczki, bo trzeba grubością przemiału wachlować i to nie ma żadnego sensu w domu.

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #217 dnia: 28 Styczeń 2024, 23:23:05 »
Jedynie racjonalny pomysł z sitkiem pojedynczym to rozwinięcie patentu LaMa/VST 7g, a mianowicie: zmniejszenie średnicy wewnętrznego leja do np 30÷35mm
Ale dlaczego ruszać te 41 mm? Producenci co chwilę wypuszczają nowe podwójne i nie dotykają średnicy. Z ofertą Wafo można się zastrzelić. Moim zdaniem to przerost formy.
Czemu nikt nie wypuści takiego dopieszczonego błyszczącego singla 41mm? Brałbym.


Nie wiem, czy to zadziała przy takim cienk ciastku, gdzie w VST7 jest grubsze i mniejszej średnicy.
Testowałem podobne sitka, IMS i jeszcze jakieś tańsze innej firmy, na ok 12 g. i nic sensownego z tego nie wychodziło z klasycznym podejściem, czyli 20 - 30 s. ekstrakcji. Tu trzeba robić krótką ekstrakcję (z uwagi na cienkie ciacho), ale nie chciało mi się już walczyć i zostałem przy 41 mm.

W praktyce gra nie jest warta świeczki, bo trzeba grubością przemiału wachlować i to nie ma żadnego sensu w domu.
eee, to kwestia niesparowania sitek. Korzystam zamiennie z singla (tak tak, tego LF1 za 17 zł z e-baristy, które daje mi bardzo dobre rezultaty) i podwójnego dostarczonego z moim Quick Mill-em. Do podwójnego sypię dokładnie dwa razy tyle mielonki co do pojedynczego i czasy uzysku prawie identyczne. Chyba, że Ci smakowo nie podejdzie takie do pary, to wtedy tak, będzie mega niepraktycznie.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2024, 23:27:18 wysłana przez Strzala świst gwizd »
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #218 dnia: 28 Styczeń 2024, 23:49:21 »
Ahahaha, o kurde, co ja znalazłem.

Ciekawe, czy po 7 latach cały czas tak uważają..
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #219 dnia: 29 Styczeń 2024, 07:56:17 »
Cytując klasyka: nikt mnie nie przekona, że białe jest białe, a czarne czarne :hihihi:
》tertium non datur《

Offline hammerhead

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Sage Dual Boiler, wcześniej LPC
  • Młynek: Komendant, DF83
Odp: Sitka pojedyncze
« Odpowiedź #220 dnia: 29 Styczeń 2024, 09:19:58 »
Ale koncepcja "balansowania sitek" bardzo mi się podoba. Sam bym chętnie kupił komplet singla i dubla które fabrycznie były by sparowane tak, że na każdej kawie i każdym przemiale dawały by taki sam uzysk w takim samym czasie.
Tylko jakoś, kurde, nie mogę znaleźć takiego setu nigdzie :(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi