Autor Wątek: AVX Snow White  (Przeczytany 4820 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2024, 07:02:23 »
Zgadzam się. Ale jeśli weźmiesz do porównania sitka 15g, bo przy minimum 20g na grupie 58 już różnicy nie ma.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2024, 07:05:10 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2024, 08:18:07 »
@Krakus  @GostRado  czy któryś z Was chciały się pobawić tym maluszkiem? Mam wersję na testy jak coś mogę wypożyczyć  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Styczeń 2024, 08:36:16 »
Wiela takie wypożyczenie? ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2024, 09:30:29 »
@Krakus  @GostRado  czy któryś z Was chciały się pobawić tym maluszkiem? Mam wersję na testy jak coś mogę wypożyczyć  8)
Michale, dzięki za propozycję, ale nie po to poświęciłem godzinę na obejrzenie filmiku  Kaffee Macher uznając, że Solis jest wart rozważenia. Ufam, że niemieccy kawosze wykonali rzetelną pracę z pomiarami włącznie. Ja nic nowego nie wniosę. Dlatego założyłem wątek z tym ekspresem podnosząc kwestie, że w mega dużej obniżce jest oki, zaś w regularnej cenie wolałbym kupić SB w postaci Lelita, ale jakbym miał wybrać miedzy nim a gołą i nową GC classic, to bym się zastanawiał, bo ten jej mały aluminiowy bojler skutecznie mnie odstrasza.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2024, 10:12:59 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń 2024, 13:38:32 »
Ascaso Dream PID tylko w "normalnej" cenie.
Teraz to mi przykro xD

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Styczeń 2024, 13:55:41 »
no niezbyt, bo do ascaso znajdziesz sitka czy tampery albo inne akcesoria, a do a do tego nie ma nic - i pewnie chętnych na produkcję nie będzie. zostajesz z tym, co było w pudełku i możesz ewentualnie liczyć na to, że coś z totalnie innego sprzetu cudem będzie pasować.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Styczeń 2024, 14:56:05 »
Do sitka 51mm są akcesoria i tampery.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Styczeń 2024, 15:38:51 »
no niezbyt, bo do ascaso znajdziesz sitka czy tampery albo inne akcesoria, a do a do tego nie ma nic - i pewnie chętnych na produkcję nie będzie. zostajesz z tym, co było w pudełku i możesz ewentualnie liczyć na to, że coś z totalnie innego sprzetu cudem będzie pasować.

No ja Cię proszę Siewcu, nawet gdyby tak było(a nie jest, do 51mm znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria), to Twoim zdaniem byłoby to warte ceny x7 tego ekspresu? Moim nie.

Może go sobie nawet kupię dla zabawy i sprawdzenia, co można z niego wycisnąć, a przypuszczam, że równie dobre espresso/mleczne jak z ekspresów za 10x jego cenę.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Styczeń 2024, 15:58:32 »
Poszukałem, i znalazłem nawet ślepe sitko 51mm.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Styczeń 2024, 16:30:43 »
Opacznie zrozumiałem z rana Michała, że do testów wypożyczy AVX-a a nie Solisa.

A tak abstrahując, @Michał którą to Ci już Victorię sprzedałem? A żadnej prowizji od sprzedaży nie dostałem 8)
》tertium non datur《

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Styczeń 2024, 08:07:35 »
Tak tak do testów mam  AVX-a hdyby ktoś był zainteresowany 8)
@GostRado dziękuje niezmiernie i zawsze możesz u mnie liczyć na mega rabaty  :uklony:
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Styczeń 2024, 08:22:16 »
A tak na poważnie, doradzając komuś na WoK-u nie liczę na przychylność danej firmy, a co osobiście myślę o danym produkcie, czy to maszyny do przyrządzania kawy, akcesoria czy kawy.

Udanego dnia w sprzedaży, Michale.
》tertium non datur《

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Luty 2024, 11:45:40 »
Tak sobie poprzeglądałem oferty na Solisa i na amazonie w komentarzach piszą, że uwalnia się sporo ołowiu wg jakiegoś tam testu. Niestety wyniki testu za za paywallem https://www.test.de/Siebtraegermaschinen-im-Test-5819615-0/ więc nie wiem na ile przeżywanie na amazonie pokrywa się z prawdą. No i jeżeli ma PID to raczej bez możliwości regulacji temperatury bo w instrukcji ani słowa o tym, więc poza grupą 58mm to wydaje mi się, że Śnieżka wypada lepiej.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2024, 12:26:13 wysłana przez kitsune »

Offline tomek14

  • Wiadomości: 5
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Luty 2024, 20:12:41 »
Po przeczytaniu recenzji na koneso, coraz bardziej przymierzam się do zakupu tego ekspresu. Wstępnie celowałem w gaggia + modyfikacje, głównie przez to, że lubię dłubać w elektronice, ale przy trwającej aferze bojlerowej i ignorancji tematu przez europejskiego dystrybutora mija się to z celem. Ekspres byłby używany sporadycznie, bo czasami mam ochotę na kawkę z mlekiem. @Michał polecasz może jeszcze jakieś sitko 51mm do niego?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: AVX Snow White
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Luty 2024, 21:27:55 »
Na pewno kup sobie NPF.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi