Autor Wątek: Ekspres do kawy 4000-4500zł  (Przeczytany 10139 razy)

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2023, 18:11:41 »
„lepszych ceramicznych”
To, że ceramiczne są lepsze zostało już tu kilka razy wyjaśnone i wie o tym każdy, kto bardziej serio interesuje sią tematyką ekspresów, młynków czy generalnie kawy.
Dlategp dla mnie ten temat jest zakończony i nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać, może sobie pozostać z błednym przekonaniem - nie mój problem.

Offline Mariusz1992

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2023, 18:40:49 »
Dziękuję wam za zainteresowanie moim tematem. Byłem dzisiaj w kilku sklepach jak obejrzałem ekspresy delonghi to wydały mi się tandetne. W każdym sklepie po dłuższej rozmowie najbardziej polecali mi Jure e8. Moja żona natomiast jest zafascynowa ekspresem ECAM450.76.T ponieważ ma możliwość robienia mrożonej kawy nie chce mi się za bardzo w to wierzyć że ekspres w tej cenie zrobi zmrożoną kawę to chyba chwyt marketingowy:). Słuchajcie jestem w kropce nie wiem jaki ekspres wybrać.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5221
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:05:10 »
więcej tego tematu kontynuował nie będę
A już miałem nadzieję, że wytrwa w postanowieniu  :picardpalm:
》tertium non datur《

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:47:23 »
@Mariusz1992
Delonghi tandetne?
Może modele za 900 -1000 zł tak, ale nie zgodzę się, że np. dinamika plus czy podobne  jak mój z przedziału 2500-3000 tys. to tandeta.
Nie moja kasa, ale wydając 5 czy 6 tys. za automat nie będziesz pił 3 razy lepszej kawy.
Dla mnie bebechy jak młynek, zaparzacz, możliwości ustawień jak moc, temperatury są ważniejsze niż wygląd, wyświetlacz i trylion napojów w menu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5221
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:51:53 »
Nie moja kasa, ale wydając 5 czy 6 tys. za automat nie będziesz pił 3 razy lepszej kawy
👍Podobnie odpowiadam, chyba że kupisz WMF-a perfection - nie żartuję. Najlepsze espresso, jakie piłem z automatu.
》tertium non datur《

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:58:38 »
@GostRado
Wierzę
Jednak każdy ma inną sensorykę, upodobania czy smaki. Moja żona pije b. słabą kawę z mlekiem  i na bank czarna z jakiegokolwiek automatu nawet najtańszego smakowałaby jej.
Ja lubię mocne podwójne espresso i tu mój daje radę.
Być może to cudo, które wspominasz robi zajefakenbiste espresso, ale jestem rozsądny i 8 patyków nie wydałbym na taki sprzęt, aż takim hardkorowym kawoszem nie jestem.

@Mariusz1992
Jura E8 Być może robi dobrą kawę, ale  dla mnie ten model dyskwalifikuje brak możliwości wyjścia zaparzacza.
Widziałem w biurowej Jura jak po roku wyglądał środek po zrobieniu 1200 kaw więc ja lubię mieć czysty główny element jak zaparzacz.
Samo płukanie systemowe wodą przewodów mi nie wystarczy, wiem jak wygląda środek, gdzie jest wilgoć, grzyb, pył kawowy ....

Proponuję zrobić losowanie i kupić jeden z dwóch.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2023, 20:03:33 wysłana przez Makgajwer »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5221
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Styczeń 2023, 20:14:55 »
8 patyków nie wydałbym na taki sprzęt,

Ja też. Jeszcze dwa dorzuć. Dzieci przez 6 lat mieli De'Longhi. Katowany niemiłosiernie: woda twarda, rzadko wymieniane filtry i odkamieniany. Jedynie niedawno padł spieniacz do mleka. Masz pomysł, co to może być, to bym go na wieś wywiózł?
》tertium non datur《

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Styczeń 2023, 20:55:43 »
Dycha za taką przyjemność? Jezu kolczasty [emoji106]
Może ten spieniacz wymaga czyszczenia?
Ja mam w automacie i delonghi, ale rzadko używam. Jak mam ochotę na kawę z mlekiem to dodaje gorące mleko podgrzane w mikrofali.  W biurze też wszyscy tak robią.  W smaku żadna różnica tylko wizualna, a odpada kwestia czyszczenia dyszy.
Ostatnio wnuk zażyczył sobie spienione mleczko więc musiałem robić, ale ostatnio chyba 3 mce temu robiłem. Jak kogoś z gości pytam cappuccino czy czarna z mlekiem to wszyscy drugą opcję wybierają.  Więc bierz tego dziadka na wieś i dolewajcie osobno mleczko.
Swoją drogą u nas w firmie delonghi esam 300 jeden z najtańszych ponad 10 lat robił bez odkamieniania, konserwacji i nie chciał się zepsuć.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5221
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Styczeń 2023, 21:20:05 »
Może ten spieniacz wymaga czyszczenia
Spieniacz raczej oki - zięć gdzieś czytał, że jakieś sprzęgiełko w ekspresie?
》tertium non datur《

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Styczeń 2023, 22:30:59 »
„lepszych ceramicznych”
To, że ceramiczne są lepsze zostało już tu kilka razy wyjaśnone i wie o tym każdy, kto bardziej serio interesuje sią tematyką ekspresów, młynków czy generalnie kawy.
Dlategp dla mnie ten temat jest zakończony i nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać, może sobie pozostać z błednym przekonaniem - nie mój problem.

Te same brednie w kółko. Nikogo na forum kawy, gdzie ludzie mają pojęcie i wiedzę w temacie znacznie większą niż Ty nie przekonasz, ale z uporem maniaka dalej próbujesz wciskać początkującym to samo. Zgodnie więc z tym, co przy każdej Twojej wypowiedzi promującej marne rozwiązania(młynki/żarna ceramiczne), zostało napisane i będzie napisane jeśli dalej będziesz próbował dezinformować ludzi. Do skutku.

Młynki(żarna) stalowe są zdecydowanie lepsze od ceramicznych i w żadnym temacie na tym forum(a już w kilku Cię poprawiliśmy) nikt, nie potwierdził tego, co Ty piszesz. Wszelkie źródła wiedzy w zakresie żaren/młynków, twierdzą dokładnie to, co my napisaliśmy i dokładnie odwrotnie od tego, co Ty piszesz.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2023, 00:18:04 wysłana przez MSL »

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Styczeń 2023, 23:05:26 »
„lepszych ceramicznych”
To, że ceramiczne są lepsze zostało już tu kilka razy wyjaśnone i wie o tym każdy, kto bardziej serio interesuje sią tematyką ekspresów, młynków czy generalnie kawy.
Dlategp dla mnie ten temat jest zakończony i nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać, może sobie pozostać z błednym przekonaniem - nie mój problem.

Śmiesznie, zadałem normalne pytanie na które unikasz odpowiedzi w kolejnym wątku twierdząc, że już na wszystko odpowiedziałeś. W zasadzie odpowiadasz mi „bo tak twierdze i w kawiarniach się nie znają, a ja zjadłem wszystkie mózgi”
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Mariusz1992

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Styczeń 2023, 23:05:51 »
Drodzy mam już totalny mentlik w głowie:). Mogę was poprosić o to abyście podali mi swoje typy ekspresu który będzie łatwy w czyszczeniu robił smaczne kawy mleczne i nie tylko i będzie w granicach 4-4,5k. A co sądzicie o funkcji mrożonej kawy? Czy ta Kawa rzeczywiście jest mrożona?

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Styczeń 2023, 23:08:20 »
Drodzy mam już totalny mentlik w głowie:). Mogę was poprosić o to abyście podali mi swoje typy ekspresu który będzie łatwy w czyszczeniu robił smaczne kawy mleczne i nie tylko i będzie w granicach 4-4,5k. A co sądzicie o funkcji mrożonej kawy? Czy ta Kawa rzeczywiście jest mrożona?

Jak ma być łatwy w czyszczeniu to tylko jura, E6 będzie w twoim zasięgu. Po 3 latach wrzucasz na serwis gdzie robią dokładne czyszczenie i przeglad, a tak tabletki + odkamieniacz.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Styczeń 2023, 00:21:33 »
Nie bardzo rozumiem po co ci ta mrożona kawa z ekspresu i jakby to miało wogóle działać przecież cold brew to się parzy parę ładnych godzin, kupujesz coś takiego i nic więcej do tej metody parzenia nie potrzebujesz https://www.konesso.pl/product-pol-6063-Zaparzacz-do-Cold-Brew-Hario-Mizudashi-Coffee-Pot-Mini-600ml-Czerwony.html

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Styczeń 2023, 08:28:39 »
Drodzy mam już totalny mentlik w głowie:). Mogę was poprosić o to abyście podali mi swoje typy ekspresu który będzie łatwy w czyszczeniu robił smaczne kawy mleczne i nie tylko i będzie w granicach 4-4,5k. A co sądzicie o funkcji mrożonej kawy? Czy ta Kawa rzeczywiście jest mrożona?
Moją opinię masz wyżej.
Nie musisz wydawać 5 tys. na automat, który ma 40 napojów bo i tak tylko 2-3 będziesz robił.
Tutaj są głównie miłośnicy kolbowych, w mniejszości jak ja tacy z automatem. W sklepie jak avans czy podobne swoją drogą sprzedawcy nie mają bladego pojęcia co sprzedają więc więcej info będziesz miał jak na yt obejrzysz filmy dot. użytkowania i konserwacji automatów i wtedy zobaczysz jak to ogarnąć.
Musisz mieć świadomość, że każdy automat wymaga konserwacji jak czyszczenie, płukanie. Oczywiście możesz przez 3 lata nic nie robić, u mnie w firmie nawet 10 lat nic nie robiono i sprzęt działał, ale kawy z tego automatu nawet najgorszemu wrogowi bym nie zaserwował.

Już raz napisałem, że w każdym automacie jest wilgoć, w której świetnie rozwijają się bakterie i grzyby.
Znajdziesz w necie foty jak wygląda blok po 2 czy 3 tygodniach beż czyszczenia.
Dlatego ja wybrałem taki, gdzie mam dostęp do jednostki zaparzającej i wszystko jest pod moją kontrolą.
To nie są rzeczy, które wymagają kosmicznych umiejętności.
Nawet rozebranie bloku w moim delonghi, aby wyczyścić tłok, wymienić i nasmarować uszczelki zrobi dziecko, wystarczy na yt zobaczyć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi