Autor Wątek: Ekspres do kawy 4000-4500zł  (Przeczytany 10148 razy)

Offline Mariusz1992

  • Wiadomości: 8
Ekspres do kawy 4000-4500zł
« dnia: 22 Styczeń 2023, 22:08:38 »
Cześć,
Poszukuje ekspresu do kawy w cenie najlepiej 4000zl ewentualnie jeśli będzie warto dołożę do urządzenia ale moja maksymalna granica to 4500zł. Ogólnie ekspres będzie użytkowany przez dwie osoby. Zależy mi na kawach mlecznych oraz kawach zwykłych. Od ekspresu oczekuję ze będzie robił dobre kawy mleczne oraz zwykle kawy,  będzie łatwy w czyszcznieu i użytkowaniu. Znalazłem kilka modeli:
DELONGHI Eletta Explore ECAM450.76.T
DELONGHI PrimaDonna Soul ECAM610.75.MB
SIEMENS TE 657319RW
Saeco GranAroma Deluxe: SM6685/00
Który z podanych modeli będzie najlepszy ewentualnie jeśli macie jakieś propozycję to poproszę.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2023, 13:09:06 »
Plastikowe pudełka nie są łatwe do czyszczenia.

Dobry ekspres i łatwy do czyszczenie to np. La Pavoni Europiccola, do tego jeszcze potrzebowałbyś młynek. Tylko to wymaga jakiegoś tam zaangażowania użytkownika.
Twoje propozycje dla mnie byłyby wyrzucaniem pieniędzy w błoto, ale to dla mnie :).
Pytanie jeszcze co to zwykła kawa dla Ciebie, jeśli powiedzmy 300ml naparu to może warto poszukać czegoś do metod przelewowych.

Offline adiki

  • Wiadomości: 154
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2023, 16:54:29 »
Ja jako były użytkownik automatu i w tym momencie użytkownik kolby również polecałbym chociażby  rozważyć inne rozwiązania niż automat. No chyba ze priorytetem jest wygoda a smak ma drugorzędne znaczenie no to wtedy możesz jeszcze pomyśleć o automatach Jury.
 
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2023, 17:51:05 »
DELONGHI Eletta Explore ECAM450.76.T
DELONGHI PrimaDonna Soul ECAM610.75.MB
SIEMENS TE 657319RW
Saeco GranAroma Deluxe: SM6685/00
Pierwsze dwa, bo mają stalowe młynki, a pozostałe ceramiczne, jeśli zależy Ci na lepszym smaku kawki.
》tertium non datur《

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2023, 19:59:57 »
Rozejrzyj się za Jurą E8 może jakaś promka.

Offline Mariusz1992

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2023, 21:53:21 »
Dziękuję wam za rady. Ekspres musi być automatyczny. Chyba niestety Jura e8 jest za droga znalazłem najtaniej za 5000zl. Co sądzicie o Delonghi 610.55.SB? Znalazłem ten model za 4500zl czy dostanę coś lepszego w tej cenie?

Jeszcze znalazłem taki ekspres coffee format seed za 4500zl podobno jest na częściach Jury.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 22:08:33 wysłana przez Mariusz1992 »

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2023, 09:14:20 »
Pierwsze dwa, bo mają stalowe młynki, a pozostałe ceramiczne, jeśli zależy Ci na lepszym smaku kawki.

Jeżeli już, to jest dokłądnie odwrotnie - lepsze są młynki ceramiczne, poszukaj wątków sprzed kilku dni, gdzie zostało wyjasnione dlaczego. I nie słuchaj ludzi, którzy nie mają na ten temat większego pojęcia.
Przy czym w domowym ekspresie nie ma to żadnego znaczenia, więc na to nie patrz.
Uprzedzając potencjalnych "znaffcuf" - więcej tego tematu kontynuował nie będę, nie mam ochoty powtarzać tych samych, oczywistych faktów, pozostańcie w swojej niewiedzy.

Co do wymienionych ekspresów - jak nie dołożysz do ceny jury, to nie bardzo jest sens płacić powyżej 4k pln. Siemens, którego wymieniasz, kosztuje ok. 3000 pln i w tej cenie to bardzo przyzwoity ekspres. Saeco wymaga trochę więcej zachodu przy czyszczeniu, jeśli to nie problem - też bardzo dobr wybór. W zasadzie, jeśli bedziesz się poruszał wśród marek takich jak saeco, nivona, melitta, siemens, miele, jura, delonghi - co nie kupisz, będzie ok.
Chyba, że masz jakieś specjalne potrzeby - ale nic o tym nie napisałeś, więc zapewne nie.



Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2023, 09:24:06 »
więcej tego tematu kontynuował nie będę
Bardzo dobre postanowienie 👍
》tertium non datur《

Offline Mariusz1992

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2023, 10:01:07 »
A co sądzicie o tym ekspresie coffee format seed? Nie jest to ciekawa alternatywa dla jury e8? Ma cermaiczny młynek.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2023, 11:46:29 »
Pytanie jaką teraz kawę pijasz ?
Zerknij


Jest  użytkownik olomarcin miał kiedyś w ofercie używane automaty po przeglądzie z wyższej półki w dobrej cenie.

Offline adiki

  • Wiadomości: 154
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Styczeń 2023, 12:51:44 »
A co sądzicie o tym ekspresie coffee format seed? Nie jest to ciekawa alternatywa dla jury e8? Ma cermaiczny młynek.
Nie kieruj się wyborem ceramicznego młynka, no chyba że robisz 100 kaw dziennie ;)
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Styczeń 2023, 14:55:21 »
A co sądzicie o tym ekspresie coffee format seed? Nie jest to ciekawa alternatywa dla jury e8? Ma cermaiczny młynek.
To są ekspresy do biur itd. - dlatego muszą mieć lepsze, ceramiczne młynki, ale do domu nie musisz na to zwracać uwagi.
Mają zrobić kilka-kilkanascie kaw pod rząd, kilkadziesiąt albo i więcej dziennie - w domu to bedą zupełnie inne ilości.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Styczeń 2023, 15:12:32 »
A co sądzicie o tym ekspresie coffee format seed? Nie jest to ciekawa alternatywa dla jury e8? Ma cermaiczny młynek.
To są ekspresy do biur itd. - dlatego muszą mieć lepsze, ceramiczne młynki, ale do domu nie musisz na to zwracać uwagi.
Mają zrobić kilka-kilkanascie kaw pod rząd, kilkadziesiąt albo i więcej dziennie - w domu to bedą zupełnie inne ilości.


Dlaczego w profesjonalnych młynkach które używa się w kawiarniach (za grube pieniądze) są stalowe żarna zamiast jak to ujmujesz „lepszych ceramicznych”? Przecież tam przemiał jest jeszcze większy niż w takim biurze.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2023, 15:42:28 »
Mam kolbę i automat delonghi esam420.80TB.
Znajdziesz krótką recenzję w odp. dziale.
Przez wiele lat miałem saeco/Philips. W firmie mamy Jura i delonghi.
Przed zakupem rozważałem Jura i Nivona. Z pewnością dobre, ale odrzuciłem z powodu braku możliwości wyjmowania bloku w Jura czy małego zakresu regulacji młynka w Nivona.
W przypadku delonghi konserwacja czy czyszczenie bloku jest b. proste.
Nie znam tych modeli delonghi, które wspominasz, poczytać trzeba na stronie producenta najlepiej w instrukcji jakie są ustawienia.
W moim wiem, że w przypadku największej mocy dozuje 16 g kawy i to nie tylko czuć ale widać, że ciastko kawowe jest grubsze. Przy słabej kawie idzie 10 gram.
W moim przynajmniej wiem, że środek nie jest zasyfiony kawą z młynka, bo jak coś się wysypie trafia do pojemnika.  Ostatnio rozbierałem nawet zaparzacz, aby zobaczyć czy po ponad roku środek i uszczelki w jakim są stanie i nie było żadnego brudu, wszystko jak nowe. Ale ja codziennie pluczę pod wodą blok i raz w mcu jak piszą w instrukcji zanurzam całości w misce  wodą na ok. 5-10 minut.
Poczytaj w necie odnośnie konserwacji wspomnianych modeli co i jak i kup taki, który spełnia Twoje wymagania i podoba się.


Offline adiki

  • Wiadomości: 154
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres do kawy 4000-4500zł
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2023, 16:35:12 »
A co sądzicie o tym ekspresie coffee format seed? Nie jest to ciekawa alternatywa dla jury e8? Ma cermaiczny młynek.
To są ekspresy do biur itd. - dlatego muszą mieć lepsze, ceramiczne młynki, ale do domu nie musisz na to zwracać uwagi.
Mają zrobić kilka-kilkanascie kaw pod rząd, kilkadziesiąt albo i więcej dziennie - w domu to bedą zupełnie inne ilości.


Dlaczego w profesjonalnych młynkach które używa się w kawiarniach (za grube pieniądze) są stalowe żarna zamiast jak to ujmujesz „lepszych ceramicznych”? Przecież tam przemiał jest jeszcze większy niż w takim biurze.

Może dlatego że w kawiarni liczy się jakość a w takim biurze wytrzymałość ;)
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi