Autor Wątek: Pchli targ  (Przeczytany 18392 razy)

Offline nowicjusz

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: aeropress, V60, chemex, Hario Switch
  • Młynek: Fellow ode 2, comandante c40
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Styczeń 2023, 14:14:52 »
a mi najbardziej podobają się posty w stylu: bardzo lubię forum ale bez pchlego targu szukam innego miejsca.
Ludzie... przecież to wyraźnie pokazuje jaką wartość ma dla Was forum (czy też które miejsce).

Sam jestem mało wylewnym forumowiczem, też dużo czytałem i się nie wypowiadałem. Natomiast właśnie doceniam użytkowników, którzy się wypowiedzą. Zrobią to z szacunkiem. Sam też ostatnio trochę na pchlim targu publikowałem i.... zdecydowanie wolę osoby, które zwrócą mi merytorycznie uwagę na wysokość ceny, na parametry. Z częścią z nich pogadałem na PW (mój brak wylewności na forum, wolę PW). Przed chwilą sprzedałem też sitko i... Też ta sprzedaż jest początiem do wymiany kilku wiadomości o tym jak się pracuje, po co to komuś itd. I chyba właśnie takich osób tu admini szukają, tych co dyskutują i przy okazji kupują/sprzedają, niż tych co sprzedają i przy okazji czasami dyskutują.

Żyjemy w kulturze gdzie sporo osób chce wpaść uzyskać coś i wylecieć. Wejść zadać pytanie/sprzedać/kupić i nigdy się nie pojawić. A ja mam wrażenie, że to forum dąży do tego, żeby mieć jakość tej relacji OBUSTRONNEJ. I jak pamiętam fora z początków mojej bytnośći w internecie to właśnie tak było - ludzie chcieli się dzielić wiedzą. I chyba WOK właśnie do tej klasyki (także wyglądem  :diabelek:) nawiązuje.

Ironicznie: Ot kolejny post do kolekcji bo nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą  :ogien:

Offline idios

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia classic
  • Młynek: krups
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Styczeń 2023, 15:55:07 »
"Jednak domagania się nowych użytkowników o zamieszczanie ogłoszeń i ich powszechna  widoczność niczego nie wnosi dla społeczności. "

Ale co do tego mają użytkownicy, którzy chcą takie ogłoszenia czytać a nie zamieszczać. Poza tym, hestia czytasz na forum o różnych fajnych rozwiązaniach, to fajnie jest od kogoś z forum nabyć taką rzecz - jest sprawdzona i masz większe zaufanie, że w razie czego otrzymasz pomóc w użytkowaniu.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2023, 15:58:01 wysłana przez idios »

Offline Akabaton

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Mk4
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Styczeń 2023, 16:23:56 »

Ale co do tego mają użytkownicy, którzy chcą takie ogłoszenia czytać a nie zamieszczać. Poza tym, hestia czytasz na forum o różnych fajnych rozwiązaniach, to fajnie jest od kogoś z forum nabyć taką rzecz - jest sprawdzona i masz większe zaufanie, że w razie czego otrzymasz pomóc w użytkowaniu.


Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla takich osób byłoby, ustalenie limitu na podstawie długości czasu od założenia konta.Konto, które ma co najmniej pół roku, może dodawać posty w pchlim targu (oglądać go). Użytkownicy, którzy dużo czytają, mało piszą nie zostają wykluczeni, a handlarze chcący szybko coś sprzedać tracą taką możliwość.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Styczeń 2023, 17:31:03 »
a mi najbardziej podobają się posty w stylu: bardzo lubię forum ale bez pchlego targu szukam innego miejsca.
Ludzie... przecież to wyraźnie pokazuje jaką wartość ma dla Was forum (czy też które miejsce).
Trafna diagnoza 👍
Myślę, że jest na to proste wytłumaczenie, które też ma wpływ na mnie. Otóż żywię nadzieję, że jak jakiś handlarz wstawi jakiś bubel, forumowicze szybciej wykryją jakaś nieprawidłowość.
Dokładnie tak to działa.
》tertium non datur《

Offline michalkr

  • Wiadomości: 7
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Styczeń 2023, 17:50:33 »
Cześć,

Dla mnie pchli targ - pomimo tego, że nigdy jeszcze nic nie zakupiłem od forumowiczów - był dużym poradnikiem co do sprzętu - popularność, komentarze, ale też ceny. To dobra  referencja i duże ułatwienie dla początkującego.

Nabicie pięciu postów to nie jest duży problem, można śmiało zadawać pytania w dowolnych tematach. Oczywiście, może to doprowadzić do sytuacji, w której zamiast szukać odpowiedzi, która zapewne była już udzielona wielokrotnie, początkujący będą na siłę pisać posty. Dodatkowa robota dla administratorów, którzy muszą te posty czytać i je zatwierdzać. Ale co tam - na forum jest ogrom wiedzy, można szukać, a można też - często jako początkujący i nieznający się w temacie dorzucać swoje trzy grosze, aby tylko dobić do limitu postów.

Takie moje przemyślenia.

PS: Ten wpis jest potwierdzeniem moich przemyśleń. Jeśli będzie zaakceptowany - będę o jeden post bliżej pchlego targu ;)

Offline Endriiu13

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: 1Zpresso
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Styczeń 2023, 21:30:20 »
Oczywistą sprawą jest fakt,że zakupy na forach tematycznych są obarczone dużo mniejszym ryzykiem niż na popularnych platformach zakupowych.Cena nie jest czynnikiem wiodącym ale pewność zgodności przedmiotu z opisem ,użytkowanie zgodnie ze sztuką i generalnie wyższa kultura techniczna charakteryzująca pasjonatów.

Offline Plastik1989

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Lelit Mara X v2
  • Młynek: Ceado e6p
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Styczeń 2023, 14:31:08 »
Na forach, które mają limit postów na pisanie chęć wystawienia ogłoszenia najczęściej kończy się napisaniem kilku durnych postów... czyli w tym wariancie zamiast 1 ogłoszenia będzie jedno + 5 postów ;)
 

Z mojego doświadczenia z forum o innej tematyce, gdzie od lat jestem moderatorem: gdy znieśliśmy limit postów potrzebny do dostępu do działu ogłoszeń, bardzo szybko zostaliśmy zalani masą ogłoszeń, pisane przez boty. Konta 0 postów, minuta po rejestracji od razu kilka ogłoszeń pisanych łamaną polszczyzną...
Takie ograniczenie, pomimo że nieco uciążliwe dla nowych użytkowników albo rzadziej piszących - jednak daje więcej dobrego niż złego.

Dawid1144

  • Gość
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Styczeń 2023, 14:36:46 »
5 postów to bardzo małe ograniczenie. Moim zdaniem za małe, można napisać je jednego dnia nawet. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś na forach było masę oszustów. Ja bym dał przynajmniej 20 postów żeby korzystać z tego działu. To wyeliminowałoby kombinatorów.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6237
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Styczeń 2023, 03:16:34 »
Ale co do tego mają użytkownicy, którzy chcą takie ogłoszenia czytać a nie zamieszczać. Poza tym, hestia czytasz na forum o różnych fajnych rozwiązaniach, to fajnie jest od kogoś z forum nabyć taką rzecz - jest sprawdzona i masz większe zaufanie, że w razie czego otrzymasz pomóc w użytkowaniu.
Jeśli dział jest otwarty, to jest dostępny z zewnątrz, więc niektórzy sprzedawcy traktują trochę takie ogłoszenie jak wlepkę, może ktoś przejdzie i zobaczy. Dlatego musi być ograniczenie widzialności pchlego targu, przynajmniej do zarejestrowanych/zalogowanych na forum.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Styczeń 2023, 17:53:24 »
Widzę, że na kaffee-netz zdarzają się w sprzedaży różne dziwne rzeczy, w tym części, pomyślałem że może tam jest jeszcze nadzieja na znalezienie grupy od Stregi. Niestety, żeby napisać ogłoszenie trzeba mieć konto pół roku i napisać 25 postów
A narzekają na warunek 5 postów.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2023, 17:56:53 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Styczeń 2023, 08:18:05 »
Problem jest złożony i ciekawy.
Ja na przykład mam taki punkt widzenia, ze pomimo obserwowania forum dość długo, ciągle jestem początkujący.
Cecha która zdawać by się mogło łączy osoby początkujące, to brak doświadczenia i sprzętu.
Także ciężko jest mi pisać merytorycznie o robieniu kawy (raczej śledzę interesujące mnie tematy) i nie mam sprzętu.
Pchli targ był dla mnie w również taką częścią, którą "śledziłem".
Także może ta część forum mogłaby być widoczna, ale pisanie zablokowane?
Bo temat botów/oszustów jest znany i oczywisty.

Na ten moment to już bardziej luźna rozkmina ale osobiście rozumiem, że ktoś mógłby chcieć tam zajrzeć, a nie mieć jeszcze "odwagi" pisać postów. :P

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Styczeń 2023, 12:55:34 »
Nie można się bać; trzeba pisać. Nawet głupoty ale trzeba.

 :szampan:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline wnukers

  • Wiadomości: 2
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Styczeń 2023, 13:18:50 »
W końcu dorosłem do decyzji o zmianie młynka, wchodzę na forum z zamiarem poszukiwania a tu taka niespodzianka. Trudno trzeba dobić do minimum:)

Offline Outsider Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: 1zpresso JX
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Styczeń 2023, 12:33:42 »
Jeśli chodzi o publikowanie ogłoszeń to się zgadzam że powinny być jakieś ograniczenia. Natomiast ograniczenie przeglądania uważam za bez sensowne. :sciana:

Offline KonradZ

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: alternatywy
  • Młynek: c40, em specialita
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Styczeń 2023, 19:07:51 »
Mała niedogodność ale dla chcącego nic trudnego, to już drugi ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi