Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 65877 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #150 dnia: 16 Listopad 2022, 18:30:59 »
@rollo45
Goście z HB zapewniają, że nie są sponsorowani.
》tertium non datur《

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #151 dnia: 16 Listopad 2022, 18:36:02 »
Kojarzycie tego niebieskiego Pana? :) Kibicuję żeby tutaj nie pękał.

Trójnik.JPG

Myślę, że zasłużył już sobie na miejsce w forumowym kalendarzu.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2022, 18:40:12 wysłana przez arob »

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #152 dnia: 16 Listopad 2022, 18:38:12 »
To wygląda trochę słabo

This is my biggest beef. The shot temperature can only be adjusted via the app. Despite the machine having bluetooth (it's used to connect it to your home WiFi), you have to establish an account and log in to LM Home to adjust the machine. First off, this is a ridiculous invasion of privacy. Second it is buggy. I got locked out after a bug caused it not to recognize my password nor allow me to reset it. The machine should be adjustable locally via bluetooth, and not require logging into the LM servers. Everything about the Linea is understated and no fuss, except for this absurdity.

Tak samo bardzo jak zaimponowała mi implementacja sterowania oboma bojlerami zdalnie, równie mocno zgasiła mój entuzjazm informacja, że robi się to tylko przez aplikację i to po wifi po stworzeniu konta online. Ideałem by było gdyby można to robić i guziczkiem na ekspresie i appką (ale lokalnie przez BT!), natomiast jeśli mam mieć sterowanie tylko przez apkę po wifi to chyba wolę go nie mieć wcale :(

Bardzo słabo. Dla mnie to kompletnie przekreśla Micra z jakichkolwiek rozważań zakupowych.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Listopad 2022, 18:38:17 »
recenzujący IamOiman wymieniał ze mną informacje odnośnie młynka Malwani którego używa już Od dwóch lat ,ma masę sprzętów odnawia stare dźwignie ma mega duża wiedzę ale pije tylko ciemne palenia :):):)ale na pewno można mu ufać bardziej jak L.H:),dla mnie sterowanie poprzez aplikacje to atut, mógłbym wszystko włączać przez apke :):)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Listopad 2022, 18:47:55 »
Kojarzycie tego niebieskiego Pana?  Kibicuję żeby tutaj nie pękał.
Miejmy nadzieję, że został uszyty z lepszej jakości materiału  ;)
》tertium non datur《

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #155 dnia: 16 Listopad 2022, 18:51:07 »
grupa określają konstrukcyjnie  jedna z najlepszych od LM i zdecydowanie lepsza od LMLM:)

Gdzieś się chyba przewinęło, że te aktualizacje grupy mają też wylądować w LMLM. Dodatkowo Micra ma zwężony restryktor przepływu, dzięki czemu ponoć więcej wybacza.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #156 dnia: 16 Listopad 2022, 20:13:13 »
dla mnie sterowanie poprzez aplikacje to atut, mógłbym wszystko włączać przez apke
Lokalnie przez BT - zgoda, ale przez ich serwer? Nonsens. Jak padnie internet (wiem, wiem, zapytacie czy to możliwe, wg mnie w obecnych czasach tak) to nici z zmiany temp i pewnie innych rzeczy.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Listopad 2022, 20:22:14 »
dla mnie sterowanie poprzez aplikacje to atut, mógłbym wszystko włączać przez apke

Tak, ja też, ale są apki i apki...
Co sobie włączysz czy ustawisz jak Cię wywali i nie pozwoli się zalogować ani zmienić hasła, jak ww recenzenta?
Apka działa super jak łączy się bezpośrednio ze sprzętem przez bt, robienie lokalnej apki po wifi z kontem online to (jak widać) proszenie się o kłopoty.

Nawet najlepsza idea jest kiepska jeśli jest źle zaimplementowana.

Poza tym do rozważenia:
  • jak nie ma internetu to kawy nie zrobisz? bo skoro konto jest online to pewnie nie działa po LAN
  • doświadczenie uczy, że software powinni tworzyć producenci w tym wyspecjalizowani, moje doświadczenia (głównie z pracy) z apkami dodawanymi na siłę przez producentów sprzętu są takie, że albo nie działa, albo jest tak szajsowate że nie da się z tego korzystać, nikt tego nie poprawia bo nie ma departamentu software, wszystko jest zlecane, a jak produkt dowieziony to nikt już nie chce w to inwestować
  • fajnie jak masz jedną, dwie, trzy apki, ale jak masz 10 czy 20, każdą inną, każdą wymagającą osobnego konta, każdą z innym layoutem i innymi (bądź wcale) widżetami to staje się to większą udręką niż pomocą
  • nawet nie zaczynam o prywatności...

Rozwiązaniem pierwszych 3 punktów (a może i czwartego) jest system w stylu HomeKit i ja już dawno wymieniłem wszystkie "smart" rzeczy na takie, które są zgodne z systemem nadrzędnym, ale to uwaga poboczna bo zanim dojdziemy do takiego rozwoju IoT że ekspresy wejdą do HomeKitu to pewnie dekada minie.
A póki co - zdawanie się tylko na apkę która musi przejść przez serwer producenta to IMO najgorsze z możliwych rozwiązań.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Listopad 2022, 20:43:32 »
Dodatkowo raczej nikt nie wie jak długo będą taki soft supportować ;)
Np. nowy android i nie można kawy zrobić - ekspres do śmieci...

Raczej żadna firma nie gwarantuje dożywotniej obsługi. Mam np. amplituner Denona, przez ~naście lat działało radio internetowe za free, teraz abonament, albo postawienie własnego serwera...
W nowszych zmienili dostawce i dalej jest gratis, ale softu do starszych modeli nie raczyli zupdatować :( , choć zmiana raczej symboliczna - nowy adres dostawcy usług + pewnie troszkę inne API...




Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Listopad 2022, 20:51:32 »
Też celna uwaga, w moim Marantzu też o radiu już dawno zapomniałem (dobrze że AirPlay działa, tylko do tego przez sieć go używam).
Ale np w TV Samsunga, jak HBO Go zmieniło się w HBO Max to już nowej apki na mój stary TV nie wydali i dziękuję, do widzenia  :Bicz:

Strona w którą LM idzie bardzo mi się podoba, tylko drogą którą podąża jest niewłaściwa, uzależnianie się tylko od apki producenta może się bardzo źle skończyć. Dla mnie to dealbreaker.

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #160 dnia: 16 Listopad 2022, 21:21:26 »
W świetle dostępnych informacji problem z aplikacją jest taki, że łączy się ona tylko i wyłącznie za pośrednictwem chmury.
Czyli telefon łączy się przez Internet z serwerem La Marzocco a dopiero serwer La Marzocco łączy się z ekspresem.
Możemy sterować ekspresem będąc poza domem.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby była też możliwość równoległego, lokalnego kontrolowania ekspresu bez angażowania chmury. W ten sposób działa sporo urządzeń: jeśli "widzą się" wzajemnie w sieci lokalnej - sterowanie odbywa się lokalnie i działa nawet bez Internetu. Jeśli nie widzą się (bo np. mamy wyłączone WiFi w telefonie) wówczas działają przez chmurę...

Do tego brak integracji z innymi systemami (GH, Alexa itp) powoduje, że musimy mieć apkę LM, by sterować ekspresem. Gdyby była integracja, wówczas można by sterować bez apki-np. głosowo...
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2022, 21:29:05 wysłana przez skansen »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #161 dnia: 16 Listopad 2022, 21:32:18 »
Czyli telefon łączy się przez Internet z serwerem La Marzocco a dopiero serwer La Marzocco łączy się z ekspresem.
Możemy sterować ekspresem będąc poza domem.

I znowu - nie chcę mówić że LM na pewno przydarzy się coś złego, ale historia pokazuje, że firmy nie będące firmami technologicznymi jakby mniej dbają o bezpieczeństwo i rozwój i pomimo, że "bezpieczeństwo Twoich danych jest naszym priorytetem" to nie chcę żeby wypłynęła historia (albo i dane na bieżąco) sterowania ekspresem (czyli de facto historia mojej lokalizacji). A nawet jak nie wypłynie, to czemu LM ma wiedzieć gdzie byłem i gdzie jestem, nie czuję się komfortowo żeby producenta ekspresu dopuszczać do takich danych.
Np z tego powodu zrezygnowałem z wyższego modelu Roomby ze sterowaniem online i wziąłem ten z guziczkiem uruchamianym palcem.

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #162 dnia: 16 Listopad 2022, 21:46:48 »
nie chcę żeby wypłynęła historia (albo i dane na bieżąco) sterowania ekspresem (czyli de facto historia mojej lokalizacji). A nawet jak nie wypłynie, to czemu LM ma wiedzieć gdzie byłem i gdzie jestem, nie czuję się komfortowo żeby producenta ekspresu dopuszczać do takich danych.
Aplikacja nie przetwarza lokalizacji. Jedynie kiedy byłeś w domu/sterowałeś ekspresem...

Np z tego powodu zrezygnowałem z wyższego modelu Roomby ze sterowaniem online i wziąłem ten z guziczkiem uruchamianym palcem.
Ja z kolei bym takiej Roomby nie kupił. Możliwość sterowania jak mnie nie ma w domu jest dla mnie ważniejsza :)

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #163 dnia: 16 Listopad 2022, 21:54:02 »
Brak możliwości sterowania sprzętem bez chmury to dla mnie absolutny dealbreaker. Prywatność to też spory kłopot w takim przypadku. Generalnie - nie, o ile na początku myślałem, że kupię Micra, teraz kompletnie ją skreśliłem.

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #164 dnia: 16 Listopad 2022, 21:57:43 »
Brak możliwości sterowania sprzętem bez chmury to dla mnie absolutny dealbreaker.
Może to poprawią :) Dodanie sterowania lokalnego nie powinno być większym problemem...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi