Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 65882 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #180 dnia: 17 Listopad 2022, 09:28:48 »
Dopiero z tego wątku się dowiedziałem, że ta aplikacja taka tragiczna.
To taki swoisty paradoks, że wypowiadają się ci, co jej nie używają 😋
Dodatkowo, jeśli komuś nie przeszkadza, że firmy takie jak Apple, czy Google, mają dostęp do wszystkich jego danych, plus o wiele więcej, a ma problem z tym, że jakieś La Marzocco będzie wiedziało skąd steruje ekspresem do kawy, to wypada tylko pogratulować "przezorności" .
👍
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #181 dnia: 17 Listopad 2022, 11:29:11 »
@popcorn
jak widać googlowanie rządzi...
Dzięki za parę rozsądnych słów użytkownika ekspresu. Trzeba jednak brać pod uwagę, że to tylko forum i podejście do samej kwestii korzystania z aplikacji do obsługi ekspresu w trybie implementowanym przez LM może być różne.






Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #182 dnia: 17 Listopad 2022, 12:17:08 »
Przez ostatnie 20 lat moje dane były w tak wielu miejscach i są dostępne tak wielu instytucjom ze argumenty o ich ochronie są zupełnie bezzasadne :):)jak pisałem powyżej jeśli o mnie chodzi wszystko może być na aplikacji :)jedyny argument  za niekupieniem to miejsce na blacie :)i nie do końca dobre wspomnienia po GS3 , ale jedno i drugie mogę rozwiązać :).W głowie starcie Decent czy LMMicra :)ale to dopiero w przyszłym roku mam nadzieje :)

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #183 dnia: 17 Listopad 2022, 12:35:04 »
Chyba głównym zastrzeżeniem rozwiązania "chmurowego" była ograniczona funkcjonalność maszyny za 17kpln w przypadku awarii czegokolwiek pomiędzy ekspresem a apką. Kwestia prywatności i śledzenia wg mnie jest poboczna i indywidualna.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #184 dnia: 17 Listopad 2022, 16:26:18 »
Dopiero się dowiedziałem, że jest nowa wersja tej aplikacji.
Mam trochę żal do firmy, że nie naruszyli mojej prywatności mailem z informacją o tym, albo że mi nie wyłączyli zdalnie ekspresu z informacją, że albo zaktualizuję appkę, albo nici z kawy ;), ale pewnie im wybaczę.
Backflush się będzie robił automatycznie i najważniejsze - nie mogę w to uwierzyć :), ale właśnie jedyna opcja, jakiej mi brakowało w ekspresie, została dodana. Mogę sobie teraz wyłączyć bojler parowy :mrgreen:. Wiem, że dla większości użytkowników DB to normalka, ale wydawało mi się, że w LMLM nie można tego zrobić, a tu proszę...

Właśnie niedawno sobie myślałem, że po co ja to wszystko grzeję dla szklaneczki espresso i że taka wersja Micra byłby pewnie rozsądniejsza, a tu taka miła niespodzianka. Jak twierdzi pani z filmiku na youtubie, bo gdzieżby indziej ;), my start-up time będzie super szybki i jeszcze zaoszczędzę trochę energii. Czyli dzięki aplikacji mój stary ekspres zyskuje nowe możliwości - za darmo i za naciśnięciem klawisza :).

Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #185 dnia: 17 Listopad 2022, 18:43:16 »
Przez ostatnie 20 lat moje dane były w tak wielu miejscach i są dostępne tak wielu instytucjom ze argumenty o ich ochronie są zupełnie bezzasadne

Jak napisał wyżej @tytoos jest to kwestia indywidualna i fajnie gdyby każdy miał wybór.
To że Apple zna moją lokalizację nie znaczy, że chcę żeby La Marzocco znało moją lokalizację, tak samo jak to że bank wie ile mam kasy nie oznacza, że chcę się tą wiedzą dzielić np z siecią komórkową, albo to że moje dane zdrowotne są w systemie NFZ nie znaczy, że mają być tak samo dostępne dla allegro jak robię zakupy.
Ale jak mówię - każdemu według potrzeb i to jest MOJE podejście i nie będę na siłę nikogo przekonywał przecież. I uważam, że powinienem mieć wybór, a La Marzocco tego wyboru nie daje i JA mam z tym problem i dla MNIE to jest dealbreaker, a każdy kto nie ma niech kupuje i szczerze życzę mu szczęśliwego użytkowania :)

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #186 dnia: 18 Listopad 2022, 08:48:53 »
Aplikacja, jeśli nie pozwolimy na jej dostęp do lokalizacji, nie będzie nas "śledzić". W standardowej konfiguracji widoczny będzie nasz adres IP, ale nie pozwala on na precyzyjną lokalizację. Możemy też i IP ukryć, ale to temat na oddzielny wątek.

Natomiast brak działania lokalnego niesie za sobą dwa problemy.
Pierwszy to ryzyko awarii Internetu lub chmury. Ryzyko niewielkie, ja częściej nie mam prądu niż Internetu
Drugi to ryzyko całkowitego wyłączenia chmury. Takie kroki zdarzają się nawet firmom z tradycjami, swoją chmurę do smart home wyłączył niedawno Osram. Klienci zostali bez zdalnego sterowania. Nie mając sterowania lokalnego zostajemy zupełnie bez funkcji dostępnych w chmurze. I to jest główne ryzyko takiego rozwiązania. Nie rozwiązanie chmurowe, ale rozwiązanie chmurowe bez opcji sterowania lokalnego... 
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2022, 09:18:38 wysłana przez skansen »

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #187 dnia: 18 Listopad 2022, 15:13:52 »
Mam 'smart' wagę, ale nawet jeśli wysiądą w niej funkcje smart to wciąż będę mógł się po prostu zważyć, stracę jakieś analizy składu ciała i ocenianie mnie przez aplikację. Mam 'smart' wzmacniacz, ale bez funkcji smart wciąż będę miał działający, dobrze grający wzmacniacz, problemy będą z aktualizacją softu czy korzystaniem z radia internetowego. Miałem 'smart' żarówkę w jednej lampie, to bez mądrych funkcji wciąż była zwykła żarówka, nie mogłem tylko zmieniać jej kolorów.
Czyli wciąż większość podstawowych funkcji urządzeń jest zachowana. W przypadku Micry jak dobrze rozumiem stracimy możliwość regulacji temperatury, to już kazdy musi sobie odpowiedzieć czy to jest dla niego podstawowa rzecz w ekspresie do kawy czy może bajer. Co jeszcze jest przeniesione do aplikacji, czego nie można zrobić np PIDem w innych ekspresach?

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #188 dnia: 18 Listopad 2022, 15:52:14 »
Dla jednych wada dla innych zaleta ,wszystkich nie pogodzisz:)

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #189 dnia: 18 Listopad 2022, 16:27:57 »
W przypadku Micry jak dobrze rozumiem stracimy możliwość regulacji temperatury, to już kazdy musi sobie odpowiedzieć czy to jest dla niego podstawowa rzecz w ekspresie do kawy czy może bajer. Co jeszcze jest przeniesione do aplikacji, czego nie można zrobić np PIDem w innych ekspresach?
Np. włączenie i wyłączanie bojlera parowego, włączanie preinfuzji działa tylko przez chmurę...

Dla jednych wada dla innych zaleta ,wszystkich nie pogodzisz:)
Jakie widzisz zalety tylko i wyłącznie chmurowego sterowania, bez żadnej opcji lokalnego sterowania (nawet lokalnego przez aplikację)?

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #190 dnia: 18 Listopad 2022, 16:44:43 »
Jak częśc z Was czytam, to mi się przypomina jak w 2016 pracowałem w biurze z osobami 60+, które drukowały maile i wkładały do segregatorów "żeby było gdyby prąd wyłączyli" #truestory ;)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #191 dnia: 18 Listopad 2022, 17:49:20 »
Jeśli ktoś myśli, że używając jednego smartfona do wszystkiego może w ogóle być mowa o jakimkolwiek "bezpieczeństwie danych", to nie wie o czym mówi.

 Tak jest. Jeśli  robi się skok na bank należy mieć drugi telefon, wcześniej nie używany.  :lol2:

A jak się ma w telefonie  FB włączonego 24/h to nie wypada narzekać, że LM szpieguje w jakiej to temperaturze zaparzamy espresso. Z czego, na przykład, wyciągają wniosek o stopniu palenia kawy i jak często  robimy back-flush, a może nawet czy odkamieniamy ekspres.   

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #192 dnia: 18 Listopad 2022, 17:52:09 »
 
Jak częśc z Was czytam, to mi się przypomina jak w 2016 pracowałem w biurze z osobami 60+, które drukowały maile i wkładały do segregatorów "żeby było gdyby prąd wyłączyli" #truestory

Musiało być to w banku. ;)

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #193 dnia: 18 Listopad 2022, 19:57:10 »
Jak częśc z Was czytam, to mi się przypomina jak w 2016 pracowałem w biurze z osobami 60+, które drukowały maile i wkładały do segregatorów "żeby było gdyby prąd wyłączyli" #truestory

Musiało być to w banku. ;)

tajemnica bankowa

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #194 dnia: 18 Listopad 2022, 20:34:23 »
 Tak jest. Jeśli  robi się skok na bank

Jak skok w bok to też:):):):)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi