Autor Wątek: automat kawowy do 3500  (Przeczytany 2552 razy)

Offline ukiuki

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ekspres DeLonghi Dedica EC685.M
automat kawowy do 3500
« dnia: 03 Grudzień 2023, 20:19:11 »
Cześć wszystkim

Obecnie posiadam ekspres kolbowy Ekspres DeLonghi Dedica EC685.M ale nadszedł czas aby kupić automat (za namową żony)😊 i w związku z czym potrzebowałbym pomocy.

Od razu mówię, że chciałbym wydać nie więcej niż 3500 złotych. Ekspres ma być używany zarówno do robienia espresso jak i do latte i tym podobnych kaw mlecznych, no i tu zaczyna się problem.
Im dalej człowiek czyta tym bardziej nie wie co wybrać. Praktycznie każda z marek (nawet Jura, Nivona) ma swoje plusy i minusy i każda firma ma model, który jak sprawdzałem miał swoje „potknięcia” w opiniach w sklepach internetowych.

Ze względu na budżet raczej wchodzą w grę marki marketowe takie jak DeLonghi, Krups, Simens, Philips itp.
Najbardziej, ze względu na gabaryty i wygląd pasuje mi Krups Intuition Experience + EA877D, Krups Intuition Preference+ EA875U. Zastanawiałem się także nad DeLonghi electa 450.55.
Co do Krupsa to w sieci są różne opinie (także na tym forum😊) ale są to opinie z przed ładnych paru lat i zastanawiam się jak teraz to wygląda i czy coś się zmieniło pod tym kątem np. mniejsza awaryjność.
DeLongi ma wyjmowany blok co dla niektórych jest zaletą, a dla innych wadą. Nie mam tylko pojęcia jak sprawdza się czyszczenie układu mlecznego w tych automatach.

Kawa będzie robiona pewnie maksymalnie 2 razy dziennie + kawy mleczne.

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.

Online Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2023, 07:13:55 »
 Cześć. Skoro masz swoich faworytów, to drąż opinie na ich temat w stosownych wątkach. Kolejny podobny temat. Na marginesie, najgorszy czas na kupowanie sobie "prezentu".
Święta.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline ukiuki

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ekspres DeLonghi Dedica EC685.M
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2023, 09:05:17 »
Dzięki za odpowiedź ale ja tych wątków nie widzę. O nowych modelach krupsa właściwie to nic nie ma, o DeLonghi 450 też za wiele nie ma. Są to w miarę nowe ekspresy i pytanie czy coś jest zmienione mechanicznie w stosunku do poprzednich modeli (szczególnie Krups).
Czas na kupienie zawsze będzie nie najlepszy :). Ogólnie mi się nie spieszy i czekam na jakąś fajną promocję, może nawet po nowym roku. Na razie mam w czym robić kawę ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2023, 17:02:11 »
3500 złotych. Ekspres
W tej cenie w kwestii espresso, tj ekspreso z automatu nie wyczujesz zbyt wielkiej różnicy. W każdym będzie podobnie, chyba że weźmiesz Jurę (ok. 4k), jeśli pasuje Ci czyszczenie tabletkami, a tak wybór pozostaje w kwestii Twoich, Waszych preferencji i poczytania w necie odnośnie awaryjności.
》tertium non datur《

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2023, 07:20:30 »
chyba że weźmiesz Jurę (ok. 4k),
Podepnie się pod temat, szukam czegoś za ok 4k. O jurze czytałem dobre opinie i jedno ale do braku możliwości wyciągania i czyszczenia wsadu. O której jurze mówisz? E6 już 4700zl ale może po świętach coś ceny zejdą w.dol. czy za 4 k lepiej kupić młynek dobry lelit Anne i jakoś automat za tysiąca do parzenia na szybko americano?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudzień 2023, 10:25:42 »
której jurze mówisz?
Np:

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/jura-ena-8-full-metropolitan-black-.bhtml

Coś tam utargujesz.

W kwestii kolby, to ja bym poszedł bez kupna automatu za 1000, tylko wyłożył całe 4k  na Lelit Victoria lub Profitec Go:

https://teges.pl/ekspres-profitec-go-espresso-niebieski-filter-screen/

Do tych ekspresów kupiłby porządny młynek ręczny lub używany lepszy jakościowy elektryk.


》tertium non datur《

Offline Wojlep

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Szukam
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2023, 14:24:37 »
aktualnie jestem użytkowaniem automatu saeco xelsis od około 4 lat, wcześniej saeco lirika, aktualnie przechodzę na kolbę, szukam dobrego młynka, celuję w używanego ascaso i zastanawiam się jeszcze nad modelem ekspresu kolbowego, obawiam się że w budżecie do 4 tys. smak kawy nie będzie tak dobry jak z Twojego obecnego sprzętu

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2023, 17:43:54 »
obawiam się że w budżecie do 4 tys. smak kawy nie będzie tak dobry jak z Twojego obecnego sprzętu
Masz na myśli ten ekspres:
DeLonghi Dedica EC685.M
》tertium non datur《

Offline Wojlep

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Szukam
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Grudzień 2023, 17:56:10 »
tak sądzę, sam posiadam ekspres automatyczny w podobnej półce cenowej i kawa jest po prostu nie dobra

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudzień 2023, 18:44:50 »
Ale ja, co innego napisałem w odniesieniu do Twojej wypowiedzi: Kolba De'Longhi versus normalna kolba plus młynek.
》tertium non datur《

Offline Ziutek

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Krups ea895e10
  • Młynek: Wbudowany
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Styczeń 2024, 22:17:29 »
Dzięki za odpowiedź ale ja tych wątków nie widzę. O nowych modelach krupsa właściwie to nic nie ma, o DeLonghi 450 też za wiele nie ma. Są to w miarę nowe ekspresy i pytanie czy coś jest zmienione mechanicznie w stosunku do poprzednich modeli (szczególnie Krups).
Czas na kupienie zawsze będzie nie najlepszy :). Ogólnie mi się nie spieszy i czekam na jakąś fajną promocję, może nawet po nowym roku. Na razie mam w czym robić kawę ;)


Jeżeli chodzi o nowe modele krupsa to mechanizm zaparzania kawy jest ciagle taki sam w starych jak i nowych ekspresach... Różnią się tylko elektroniką, to samo nivony, delonghi itp środek ten sam ale obudowanie i elektronika trochę inna a kawy robią tak samo

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2024, 01:40:47 »
3500 złotych. Ekspres
W tej cenie w kwestii espresso, tj ekspreso z automatu nie wyczujesz zbyt wielkiej różnicy. W każdym będzie podobnie, chyba że weźmiesz Jurę (ok. 4k), jeśli pasuje Ci czyszczenie tabletkami, a tak wybór pozostaje w kwestii Twoich, Waszych preferencji i poczytania w necie odnośnie awaryjności.

No bzdury wypisujesz straszliwe. Różnice między krupsem, siemensem, delonghi (tfu!!), philipsem wyczujesz ogromne, a jak porównasz z Nivoną to zobaczysz róźnicę kolosalną. Jeśli gardzisz automatem to proszę, ale nie eypisuj głupot.


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Luty 2024, 07:48:12 »
Różnice między krupsem, siemensem, delonghi (tfu!!), philipsem wyczujesz ogromne, a jak porównasz z Nivoną to zobaczysz róźnicę kolosalną.
A na jakich konkretnie kawkach wyczułeś tak drastyczną smakową różnicę w kwestii "espresso" między ekspresami?
》tertium non datur《

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: automat kawowy do 3500
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Luty 2024, 17:02:57 »
Ja się zastanawiam jakie kryteria i procedurę porównawczą przyjęto. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi