Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Młynki / Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Charoshi dnia Dzisiaj o 11:13:27 »
Ostatnio na Konesso trafił się w fajnej cenie C3 esp pro (normalnie 399, ale w zestawie z kawą od Hayb kosztował 340), więc wziąłem i gdyby ktoś się zastanawiał nad różnicami względem C2, to jest ich kilka. Nie będę skupiał się na najważniejszym - przemiale, bo o tym to już pewnie każdy wszystko powiedział. A ja skupię się na drobnych detalach, które zauważam.

Młynek ma tę samą wysokość co C2(po lewej), ale korbka w wersji składanej jest nieco wyższa. Mój C2 waży 468gr, a C3 esp pro 586. Różnica wyczuwalna w łapie. C2 ma w środku tworzywo, a C3 esp pro jest całkowicie metalowy i ma składaną, cięższą korbkę, więc ta różnica nie powinna dziwić.


Korbki są ze sobą kompatybilne.


C3 esp pro (po lewej) ma dodatkowe wgłębienie w gnieździe mocującym, dzięki czemu ta osiada na trzpieniu głębiej i pewniej, choć ciężej ją potem zdjąć. Natomiast dzięki temu jest szczelniej i podczas mielenia drobinki nie wyskakują z komory, co zdarzało mi się w C2. Po założeniu korbki C3 esp pro na C2 jest również szczelniej.




Amelininowa konstrukcja ma dwa ramiona i jest wewnątrz bardziej smukła, przez co ziarna lepiej wpadają do komory.


Pojemnik na kawę ma inny gwint, więc tu kompatybilności z C2 nie ma. Ponadto ten z C3 esp pro ma dodatkowo podwyższenie nad gwintem - taki jakby kołnierz - przez co dużo przyjemniej przesypuje się ziarno do komory mielenia.


Oczywiście inna podziałka i powód dla, którego wziąłem C3 w wersji esp - cyferki, przez co nie trza liczyć klików. Killer ficzer dla mnie.
Ponadto denko pojemnika w C3 esp pro jest wyłożone silikonem, przez co się nie ślizga. Denko C2 zakleiłem prestiżową naklejką najlepszego klubu futbolowego w galaktyce, bo mi się odkręcało, a raz odkręciło się całkowicie i cała kawa poleciała na podłogę. Zakleiłem i jest spokój.


Przy pierwszych recenzjach podstawowej C3 widziałem narzekania na jakość wykonania kilku elementów i niektórzy zamawiali zamienniki. W moim C3 esp pro jakość wykonania jest bez zarzutu (wiem - do znudzenia podają pełną nazwę, ale to dlatego, żeby wykluczyć ewentualne pomyłki, bo nie znam wszystkich różnic pomiędzy różnymi wersjami młynka).



No i to tyle, jeśli chodzi o detale. Ja jestem zadowolony, choć używam go dopiero kilka dni i nie jestem w stanie powiedzieć jak różni się przemiał, bo po pierwsze - inna podziałka i kliki, po drugie zwyczajnie nie che mi się eksperymentować, a po trzecie to pewnie i tak bym tych niuansów nie wyczuł:)


2
Zakupy grupowe / Odp: Profitec Go zakup grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kaamel dnia Dzisiaj o 11:03:36 »
W tej cenie też mogę się dopisać.
3
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 09:09:00 »
Pobawiłem się chwilę w niedzielę i nagrałem filmik. Oczywiście jako, że ostatnio nic nie nagrywałem to dość mizernie to wyszło, ale niestety nie miałem czasu poprawiać i robić kolejnych nagrań. Więc coś takiego wytworzyłem:



W Timemore nie wytarowałem dozy, przez co wpierw się trochę zgubiłem z polewaniem, a potem dodałem 12,5 g do właściwej ilości nalanej wody. Także po lewej ilość wody jest o 12,5 g mniejsza niż odczyt wagi.

Żeby trochę utrudnić przepływ użyłem naturala.

kawa / coffee:
Rwanda Cafe des Mamas
Process: natural
1500 masl

Czas spływania kawy do osuszenia przemiału z obu dripperów:
Timemore 2:45 TDS:1,53; EXT: 20:39
Brewista 3:15 TDS: 1,36; EXT: 18.06
Temperatura wody : 94 °C

Filtry: Kalita 185

W kwestii polewania co 30 sekund :
0:00 40 g,
0:30 do 100 g
1:00 do 170 g
1:30 do 170 g
2:00 do 200 g

Co do rezultatu to dodałem bypass do kawy z Timemore, żeby wyrównać TDS i temperaturę do porównania. Generalnie z brewisty wyszłą słodsza, ten dripper ma taką magiczną moc, że wyciągnie zawsze słodycz. Natomiast z B75 bardziej kompleksowa co zapewne zawdzięcza wyższej ekstrakcji. 
4
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Timemore crystal eye B75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michał dnia Dzisiaj o 08:49:34 »
Potwierdzam że początkiem czerwca powinna wjechać do nas dostawa  8)
5
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres do kawiarni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michał dnia Dzisiaj o 08:45:00 »
Zerknij na LELIT GIULIETTA, który jest dość małych rozmiarów, posiada dwie grupy a z młynkiem william będzie tworzył idealny duet  8)

https://www.konesso.pl/product-pol-2645-Ekspres-do-kawy-Lelit-Giulietta-PL2SVX.html
6
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: ekspres nespresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kekacz dnia Dzisiaj o 07:58:11 »
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
Robiłem tak, przeszło mi.
W dość dużym skrócie:
kolega z pracy kupił do domu Krupsa do Dolce Gusto. Po roku zmienił na automat a kapsułkowca przyniósł do pracy. Ekspres stał sobie z 2 lata i nikogo zbytnio nie interesował. Ktoś inny przyniósł brązową kapsułkę wielorazowego użytku. Jest tego sporo na allegro.
Niedawno postanowiłem to wykorzystać, bo znudziło mi się robienie w pracy przelewów, bawienie z aeropressem.
Kilka kaw zeszło zanim udało się trafić ze stopniem zmielenia tych 7g kawy. Nie ma co liczyć na wstrzelenie się w czas powyżej 25 sekund. Ciśnienie wywali wodę bokiem. Efekt był nienajgorszy, lepszy niż w wielu kawiarniach z leasingowanymi trójgrupowymi bestiami i lavazzą.
Ale bardzo szybko ważenie, napełnianie i mycie kapsułki też mi się znudziło.
Kupiłem w biedzie kapsułki Cafe d'Or, espresso, 100% arabica. Wg info na kapsułce należy robić w objętości 2/7 (ustawia się to na ekspresie). Robię w objętości 1/7 co daje bodaj 40 g. Pijalne. A proces rozgrzania ekspresu, zrobienia kawy i wyczyszczenia zajmuje minutę.
Do pracy idealny sprzęt.
7
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: ekspres nespresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia Dzisiaj o 06:57:05 »
Jednak mimo wszystko mając tyle ekspresów dokupywać ekspres na kapsułki to wyższy poziom abstrakcji.
Czasami piszesz, przedstawiasz takie niedorzeczności, że ręce opadają. Nespresso jest żony i po chwilowym zachwycie porzuciła ten system, a kupowałem jej nawet kapsułki od Rave coffee, na rzecz zalewajki z Ceado, więc wziąłem ekspres na wieś i o dziwo na w miarę świeżych Illi wyszło nieźle.
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
Te metalowe kapsułki, z zakręcanymi sitkami (trzy o różnej średnicy dziurek) i ze świeżą mielonką, to coś lepszego można wycisnąć.
8
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: ekspres nespresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mlopus dnia Dzisiaj o 06:42:41 »
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
9

i informacja o kodzie rabatowym :: podjęliśmy decyzję, że od dzisiaj będzie wynosił 7% :: wokawie


ten kod to na co działa?
10
Zakupy grupowe / Odp: Pesado HE - Zakup Grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cob dnia 12 Maj 2024, 21:54:58 »
Bez probelmów, cymes z tego leci, w sumie porównywalne z Cafelat Robot  O0
Ale minimum dobry młynek i u mnie 300g kawki żeby się wstrzelić, jeszcze myślę ... jak aromaty,.
 ale to wymaga czasu... z różnym zaiarnem  :taniec:
CEFE0F9D-9E52-4C22-820C-B3100A03702B.jpeg
1B010F02-D320-49B8-9A16-2FDCAF31A1B5.jpegAE9A0EB2-CE43-49B1-BCAB-08656A3414A9.jpeg
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi