Autor Wątek: Naprawa ukreconego termostatu  (Przeczytany 1329 razy)

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Naprawa ukreconego termostatu
« dnia: 17 Październik 2019, 11:32:19 »
Cześć.
W ekspresie chciałem ułożyć ładnie kable i przy tym ukrecilem termostat 95 stopni.
Wygląda on tak jak ten
https://north.pl/karta/50287640002-termostat-do-ekspresu-do-kawy,736-CK-0127.html

Ukrecilem tę srubke i cała została w bojlerze. Jest mała więc wykretakiem wyciągnąć raczej się nei da.
Czy jeżeli przykleje termostat klejem termoprzewodzacym będzie okej?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Naprawa ukreconego termostatu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2019, 11:36:30 »
Czy ta część która została w bojlerze jest z mosiądzu? Jak tak to kup małe wiertło do stali i rozwierc, powinno się udać.
Czy przyklejenie na klej coś da? Jeżeli dobrze przewodzi ciepło to może się udać, ale pytanie czy nie będzie jakis drobnych przeklaman w odczycie.... Albo czy nie odpadnie za tydzień...

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Naprawa ukreconego termostatu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2019, 11:55:03 »
Jak rozwiercisz to wyciągaj od razu cały bojler żeby nic w środku na pewno nie zostało. Rób dużo zdjęć przy rozbiórce

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Naprawa ukreconego termostatu
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2019, 21:35:43 »
Jaki to ekspres? Zrób jakieś zdjęcia. Raczej nie kombinuj z żadnym wklejaniem termostatu. zrób to tak, jak powinno być. To jest chyba wkręt  M4. Trzeba to rozwiercić małym wiertłem fi 1,5 i próbować to wykręcić małym ostrym wkrętakiem. Napuść do tego miejsca WD40 lub jakiś olej. Ja w takim przypadku ostrzę mały wkrętak na ostrosłup, lekko go wbijam w otwór i powinno to dać się wykręcić. Można też użyć Dremela z cienką tarczą i próbować naciąć rowek w  urwanej śrubie. O ile nie siedzi zbyt głęboko. Do tego celu można użyć też wiertła lewoskrętnego, ale to już są koszty. Powinien ten urwany element wyjść bez problemów.

Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi