Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 157224 razy)

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #225 dnia: 31 Październik 2018, 17:05:01 »
Po trochę ponad miesiącu muszę stwierdzić, że ze swojego zadowolony. Przemieliłem na oko trochę ponad 1 kg kawy. Nie sprawdzałem, co prawda, jakości przemiału (w sensie ilości pyłu) ale "na smak" uważam że jest dobrze. Mielę do kawiarek (w sumie 3 różne pojemności), dripa OXO i phina.
Jeżeli chodzi o kawiarki to najlepiej (mam xeoleo wersję 45mm) mieli się do kawiarki Gat Valentina 2tz (kawy wchodzi na jakieś 70-80% zasypu, nie mierzyłem ile to jest w gramach). Porównywałem siłę jaką trzeba przyłożyć do kręcenia korbką z tanim młynkiem z allegro z ceramicznymi żarnami (innego nie posiadam) - różnica jest znaczna na korzyść Chińczyka.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #226 dnia: 31 Październik 2018, 20:26:04 »
Btw do kawiarki, można sobie wyciąć z filtrów do V60, np Hario, takie krążki, które pasują na sitko. Nie blokuje to ekstrakcji a nie ma pyłu w filiżance.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #227 dnia: 31 Październik 2018, 20:55:46 »
Mielę kawę xeoleo 45mm pod chemex'a. Jeden pełny młynek to ok. 20g. Jakość przemiału zapewnia zadowalające efekty w filiżance, ale na oko różnofrakcyjność w porównaniu z Commandante jest bardzo duża. No ale porównanie obu tych młynków jest nie na miejscu ;)

Offline odczasudoczasukawa

  • Wiadomości: 95
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #228 dnia: 01 Listopad 2018, 11:55:53 »
hmm...z ciekawości sprawdziłem 'hand grinders' na np. aliexpress.com i jest tego trochę...taki Xeoleo 50mm ręczny jak Waszym zdaniem może wypaść względem np. Kazaka? Czy Kazak/Comandante/Kinu to ciągle "top" jeśli chodzi o jakość mielenia ziaren? Jestem aktualnie w kolejce na testowanie Kazaka espresso.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #229 dnia: 01 Listopad 2018, 12:29:42 »
Jeżeli młynek ma podróżować z Tobą kup mniejszy a jeżeli ma w domu zagościć na długo to warto dopłacić za jakość, trwałość i lepszy przemiał.


Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #230 dnia: 01 Listopad 2018, 14:08:09 »
Masz tu jedno z porównań przemiału Commandante vs Timemore.
Oczywiście, to jeden test, jedna kawa, pytanie na ile produkty Timemore są powtarzalne :)
Ale na tym jednym przykładzie, jeżeli chodzi o przelew, to jest znacząca różnica, moim zdaniem warta wydania 400 złotych więcej.
Ostatnio widzę, coraz więcej osób twierdzących że C40 ma tylko dobry marketing. Na pewno ma, ale pod przelew przypadkiem lub świadomie udało im się zrobić naprawdę świetny młynek (do espresso, moim zdanie się nie nadaje, ale przelew robi wzorowo). I ciężko innym z nim konkurować  wtym zakresie przemiału. Może i jest za drogi, ale wtedy cała reszta też jest za droga ;)


Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #231 dnia: 01 Listopad 2018, 14:08:46 »
hmm...z ciekawości sprawdziłem 'hand grinders' na np. aliexpress.com i jest tego trochę...taki Xeoleo 50mm ręczny jak Waszym zdaniem może wypaść względem np. Kazaka? Czy Kazak/Comandante/Kinu to ciągle "top" jeśli chodzi o jakość mielenia ziaren? Jestem aktualnie w kolejce na testowanie Kazaka espresso.
Jak sprawdziłem aliexpress wpisujac to co Ty to w przeważającej większości były tam młynki z żarnami ceramicznymi. Xeoleo ma stalowe. To raz.
Dwa - gdzieś - tylko nie pamiętam czy na forum czy na jakimś blogu ktoś porównywał chińczyka z ceramiką do jakiejś firmówki i - i ile dobrze pamiętam - konkluzja była że jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać.
Trzy - ja nie mam innych młynków tylko chińczyki. Uważam (i to jest moje osobiste zdanie) że do alternatyw lepszy chińczyk się sprawdzi. Od wczoraj mam gaggie classic i raczej - po tych kilku kawach które teraz robiłem - będę musiał drogą kupna nabyć jakiś lepszy młyn pod espresso. Nie wiem jak przemiał w droższych pod espresso, ale z lektury forum wynika mi że najbardziej optymalnym rozwiązaniem ręcznym do espresso jest Commandante + Red Clix

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #232 dnia: 01 Listopad 2018, 16:04:44 »
najbardziej optymalnym rozwiązaniem ręcznym do espresso jest Commandante + Red Clix

Nie. :)
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #233 dnia: 01 Listopad 2018, 17:00:52 »
najbardziej optymalnym rozwiązaniem ręcznym do espresso jest Commandante + Red Clix

Nie. :)
Ale wcześniej było
z lektury forum wynika mi że
czyli "moim zdaniem" :)
Powinienem jeszcze dopisać, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla mnie (uwzględniającym mobilność i dużo większy od zakładanego budżet).
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2018, 17:03:07 wysłana przez szym-h »

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #234 dnia: 01 Listopad 2018, 17:12:29 »
@szym-h zgadzam się z Tobą. Ja nie był uważny.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #235 dnia: 01 Listopad 2018, 17:21:33 »
Comandante z Red Clixem ma dużą rozdzielczość (czytaj między dwoma klikami jest tylko kilka sekund), tak że idzie ustawić prawidłowy czas ekstrakcji.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #236 dnia: 01 Listopad 2018, 17:51:41 »
Mimo, że rozdzielczość red clixa jest wystarczająca do zmielenia pod espresso to i tak ten młynek, wg mnie, nie jest wart rozpatrywania jako młynek pod tą metodę. Chodzi mi o sposób regulacji grubości mielenia. Uważam, że regulacja, taka jak występuje w aergrindzie/ kinu/kazak zdecydowanie lepiej się sprawdza i pozwala na bardzo wygodne przechodzenie między różnymi metodami zaparzania. Sposób regulacji występujący w Commandante jest upierdliwy i zdecydowanie nie sprawdza się tak dobrze jak w w.w. młynkach. Piszę to na podstawie własnych doświadczeń, bo posiadam Komendanta i Aergrinda, więc mam porównanie na codzień.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #237 dnia: 01 Listopad 2018, 20:20:58 »
@Valerii żeby nie było niedomówień: uważam że swoją pracą włożoną w opracowanie i wykonanie młynka i pozostałych akcesoriów pokazałeś klasę i super umiejętności   :poklon: W życiu nie potrafiłbym czegoś takiego wykonać  :ok:

@picasso83 mógłbyś rozwinąć to, co napisałeś:
Sposób regulacji występujący w Commandante jest upierdliwy i zdecydowanie nie sprawdza się tak dobrze jak w w.w. młynkach.
Chyba że gdzieś o tym już pisałeś, nie czytałem wszystkich tematów na całym forum

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #238 dnia: 01 Listopad 2018, 20:41:59 »
Sposób regulacji występujący w Commandante jest upierdliwy
Nie wiem, bo z ręcznych młynków używałem tylko Comandante, ale idzie się przywyczaić. Brak skali i liczenie klików jest uciążliwe, ale po dorysowaniu markerów za żarnie i na pokrętle stało aię to prostsze.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #239 dnia: 01 Listopad 2018, 20:44:50 »
@Valerii żeby nie było niedomówień:
Nie ma żadnych niedomówień. Nie śpiesz się z zakupem, stwórz temat "Wybór ręcznego mlynka za 900 zł" i na pewno dostaniesz dobrą radę.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi