Autor Wątek: Bezzera Matrix MN  (Przeczytany 7013 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Bezzera Matrix MN
« dnia: 12 Grudzień 2017, 13:19:09 »
Już na przełomie marca i kwietnia Bezzera wprowadzi nową maszynę do oferty - Matrix MN

Dwa bojlery (0.45l i 1l), E61, rota, podpięcie do wody oraz 4 litrowy zbiornik, pid z ekranem dotykowym, wbudowany timer do automatycznego włączania, i automatyczny backflush (jakkolwiek ma to działać)

https://www.elektros.it/image.php?width=1000&height=1000&image=/media/product/1045/MATRIX side.jpg
Bezzera Matrix MN


https://www.elektros.it/image.php?width=1000&height=1000&image=/media/product/1045/MATRIX front.jpg
Bezzera Matrix MN

Tyle bajerów i cena około 2100€
LMWDP #469

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2017, 13:31:52 »
No  ;-)

W młynie: ziarna

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2017, 13:55:50 »
automatyczny backflush (jakkolwiek ma to działać)
Jeśli tak jak w NS Aurelia 3 TS to fajnie działa ;) Zapinasz kolbę, naciskasz przycisk i samo się płucze. @Metiu albo @KAKR coś więcej powie ;)

Offline Andrew Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Alex Duetto IV+, V60, Moca Bialetti
  • Młynek: E5P, Kinu M47
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwiecień 2018, 13:55:22 »
Pojawił się również DUO TOP, ciekaw jestem waszej opinii na temat bojlerów. Czy pojemności 1 litr parowy i 0,45 kawowy dadzą sobie radę? Na plus to izolacja termiczna, ale zapewne, żeby nie przegrzać smartfona (skandal, a wifi?).

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2019, 09:04:02 »
Odświeżam :)

ktoś na dłużej obcował z tymi maszynami ? Rota cicha ? Ta elektronika się nie krzaczy ? Bardzo podoba mi się Profitec 700. Bajka dla uszu.

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2020, 22:33:52 »
@Perzua widzę, że kupiłeś taką Bezzerrę... Możesz napisać jak Ci się ta maszyna spisuje?

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń 2020, 22:49:57 »
@Perzua widzę, że kupiłeś taką Bezzerrę... Możesz napisać jak Ci się ta maszyna spisuje?

Nie wiem co chcesz wiedzieć i nie za bardzo mam porównanie do innych ekspresów. Może bojler na parę i wodę za mały, bo dwóch dużych herbat nie zaleje ale to ta maszyna ma zupełnie inne przeznaczenie :)

Aaaa jeszcze jedna ważna rzecz. Jak wlewałem wodę do zbiornika to potrafił mi przerwać ekstrakcję jak poziom się zbliżał do minimum. Teraz mam bieżącą wodę i nie ma problemu.

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń 2020, 22:53:50 »
Ciekaw jestem przede wszystkim, czy jesteś zadowolony z zakupu...

Też robię herbatę korzystając z wylewki ekspresu i chciałbym tej funkcji używać w następnych ekspresach... Trochę dziwne, że tak rozbudowana elektronika nie pozwalała dokończyć ekstrakcji, ale skoro ekspres jest już podłączony do wody to już nie problem :)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2020, 00:51:18 »
W CoffeeSite go mają. Trochę popatrzyłem. Elektronicznie ustawiasz wiele rzeczy, ale np. przypominanie o czyszczeniu, czas preinfuzji, włączanie bojlerów, włączanie ekspresu w dniach tygodnia, temperaturę PID, świecący kolor obudowy (boki), itp.itd. No maszynka super. Na taką warto pozbierać.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2020, 10:08:36 »
Jestem bardzo zadowolony. Mam ją około roku i nie żałuję. Chciałem pierwotnie kupić dźwignię ale się nie zmieściła niestety.

Offline Twolipan211

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: RS, Bezzera Duo, Drip
  • Młynek: Cunill, Faema MD3000 on demand TW
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2020, 01:11:24 »
Nie za bardzo da się narzekać, bo to ekspres wszystkomający:)
Mam wersję DUO bez świecących boków (tył jest podświetlany) podpiętą pod zmiękczacz, odpływ do kanalizy i naprawdę spisuje się świetnie. Potwierdzam jednak to śmieszne trochę wyłączanie na zbiorniku nawet w trakcie strzału i to pomimo, że był w 1/4 pełny, zapewne dla ochrony pompy.

Rota pompa jest dość głośna kiedy się włącza (głośniejsza od Ulki RS), ale to praktycznie jedyny zarzut. Zresztą Ulka Mitica była porównywalna w głośności, więc to nie wyznacznik a raczej "urok" Bezzery. Głośność chwilowa na poziomie okapu kuchennego na poziomie 2:_)

Ciśnienie pary trzeba ustawić powyżej 130 stopni żeby dostać sprawne spienianie, powyżej działa jak szatan. Natomiast zabawa temperaturą i ustawianie preinfuzji pokazało takie "kolory" np. Mujeresa czy Manuela o których nie miałem pojęcia, a wydawało się że znam te kawy.
Co więcej są odczuwalne zmiany przy ustawieniach w przedziale 90-96 stopni i pozwalają na sporą zabawę.

Z takich użytkowych spraw to tryb stand-bay w który przechodzi nieużywany ekspres po jakimś czasie, wybudzenie nie pozwala natychmiast wykonać strzału, bo pomimo np. ustawionych i widocznych na wyświetlaczy 94 stopni z 5 minut musi się dogrzać.
Poprawny strzał z całkowicie zimnej maszyny wyciągam po 15 minutach, co jest chyba związane z lżejszą kolbą (czytaj nie potrzebującą takiego wygrzania jak np. RS) i całą grupą E61, chociaż nie raz czekam  30 minut dla pewności:)
Taca grzeje jak szatan i chyba najlepiej ze wszystkich moich maszyn. Moja fabryczna uszczelka grupy zaczęła twardnieć zauważalnie po kwartale  (dobra okazja do zmiany na silikon), a sitka z zestawu są raczej do dekoracji niż poważniejszych działań- w sam raz na rozruch. Do sita grupy nie mam na razie uwag.
Ogólnie sprzęt który ma rotę, E61, 2B, bezpośrednią wodę i elektronikę do zabawy nie pozostawia dylematów że czegoś brakuje i właściwie pozostaje tylko jedna ewentualna zmienna i wada: czynnik ludzki:)
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2020, 01:17:04 wysłana przez Twolipan211 »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Październik 2021, 18:50:17 »
Nie za bardzo da się narzekać, bo to ekspres wszystkomający:)

Zgadzam się w 100% z wypowiedzią kolegi.
„wszechmogący” trafne określenie 😄
Dokładnie mija rok odkąd jestem użytkownikiem Matrixa Top MN.
„Współpraca” układa się znakomicie w parze z młynkiem Ceado 6ep.
Jako że nie mam aktualnie możliwości podpięcia ekspresu do bieżącej wody, nie korzystam z preinfuzji.
Ale to nie jest dla mnie problem, kawa i tak smakuje a to najważniejsze.
„Zabawa” tempereturą podoba mi się bardzoooo, zakres temp. 89-96.
Uważam, że aktualnie w tym przedziale cenowym, to najlepszy możliwy wybór z DB.






coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline szuler Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Rocket Cinquantotto / Aeropress
  • Młynek: Mazzer
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Październik 2021, 22:57:50 »
Cześć, miotam się pomiędzy Bezzera DUO TOP MN (Matrix nie jest przeszkodą:), a Rocket R ROCKET R58 Cinquantotto. Jakaś drobna sugestia? wiem, że Rocket ma większe baniaki:) co jeszcze? czy tylko wygląd zewnętrzny... Może coś, ktoś? Dzięki
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2021, 23:12:58 wysłana przez szuler »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Październik 2021, 13:35:04 »
Cześć, miotam się pomiędzy Bezzera DUO TOP MN (Matrix nie jest przeszkodą:), a Rocket R ROCKET R58 Cinquantotto. Jakaś drobna sugestia? wiem, że Rocket ma większe baniaki:) co jeszcze? czy tylko wygląd zewnętrzny... Może coś, ktoś? Dzięki

Mniejsze bojlery w Matrixie jak dla mnie osobiście to zaleta. Maszyna gotowa jest w zasadzie po 12 min. Mmiejsze zużycie prądu.
Ekran sterujący w Matrixie  jest wbudowany, w R58 zainstalowany z boku. Uważam to za wadę,  niefortunne miejsce ze względu na bliskość dyszy pary. Wygląda to tak, jak by do zaprojektowanego już gotowego ekspresu dorobiono sterowanie.  Sam w sobie R58 prezentuje się ładnie, analogowe zegary, ładne nogi.  Ale podświetlane akrylowe boki w Matrixie do których  nie bylem początkowo przekonany, robią mega nastrój w mojej kuchni/barze.
Moja rodzinka jest zachwycona  8)
Ekspres używam od roku, jak ktoś napisał wyżej „ekspres wszechmogący”. Bezzera firma z dużymi tradycjami.
Szybko się człowiek przyzwyczaja do dobrego :) Polecam.  kawka
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2021, 13:39:51 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline szuler Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Rocket Cinquantotto / Aeropress
  • Młynek: Mazzer
Odp: Bezzera Matrix MN
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopad 2021, 15:37:42 »
@MacJaro dzięki.
Hm, ECM Synchonica oraz Profitec 700 też kuszą... Kiedyś to było dobrze... wchodziło się do sklepu i mówiło
- Poproszę meble do dużego pokoju
Uśmiechnięty sprzedawca odpowiadał
- Proszę bardzo
Szczęśliwy klient jechał do domu i drżącymi rączkami rozpakowywał to co mu los przeznaczył...
 :) :) :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi