Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 670946 razy)

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #765 dnia: 16 Luty 2016, 22:25:26 »
Taki oto wynalazek nowy.
kalita kantan

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #766 dnia: 16 Luty 2016, 22:31:35 »
Taki oto wynalazek nowy.
kalita kantan

Nie taki nowy, leży u mnie w szafce od blisko roku ;)
Ale fajnie, że u nas dostępny.
Doza max 10-12g i grube mielenie, bo filtr się łatwo zatyka i przelewa.
Ale zdaje egzamin. Jeśli wierzyć instagramom to Tim W. używa tych filterków w podróży.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #767 dnia: 16 Luty 2016, 22:57:23 »
Zamek takie testował ładnych parę lat temu...

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #768 dnia: 16 Luty 2016, 23:05:37 »
Miałem dopisać, że dla mnie nowy, ale się powstrzymałem (okazuje się, że niesłusznie).

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline kamwil

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #769 dnia: 23 Luty 2016, 15:46:46 »
Poczytałem kilka tematów i zrobił mi się w głowie mentlik :) lecz ostatecznie zamówiłem zestawik u naszego kolegi Skerton + Drip i kawkę Brazylie Yellow Bourbon i Kubę Już nie mogę się doczekać, pozwolę sobię podzielić się spostrzeżeniami
pozdrawiam

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #770 dnia: 23 Luty 2016, 16:41:05 »
można było zapoytac przed zakupem. Skerton, bedzie pylił bardzo. połowe kawy wysypiesz w pyle. Brazylia to niezbyt bezpieczny wybór na początek, Etiopia - to jest cos od czego sie zazwyczaj zaczyna i na czym sie kończy bo daje najciekawsze efekty.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #771 dnia: 23 Luty 2016, 16:58:55 »
E tam, zaraz Etiopia. Przelewam teraz dwie kawki z Nikaragui i obie są bardzo fajne, choć zupełnie inne.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #772 dnia: 23 Luty 2016, 17:12:29 »
Ale nie Brazylia... ludzie :D Może to mój wstręt do Brazylii, ale cóż. Dla mnie smakuje jak lepsza parzucha. Bardziej chodzi mi o młynek. Namęczy sie, zaraz bedzie temat, jak uzyskać 2:30min bo coś sie przytyka. Co jak co ale te pseudo młynki z ceramicznymi żarnami, no sorry. Sam mam, z tym ze kupiony 2 lata temu. Bo wtedy było jeszcze że młynek ekstra itd. Nadaje on sie tylko i wyłącznie do phina, no i może do kawiarki. Rozrzut od pyłu po gruz, przy nastawieniu na "średnio". Po co wydawać 180zł na skertona czy ile on tam kosztuje jak można chwycić severina na 240. Te 60zł różnicy wysypie w pyle do zlewu w przeciągu 3 miesięcy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #773 dnia: 23 Luty 2016, 17:21:08 »
E tam, zaraz Etiopia. Przelewam teraz dwie kawki z Nikaragui i obie są bardzo fajne, choć zupełnie inne.

O tak, kawy z Ameryki Środkowej są przeważnie zacne.  Nikaragua jest świetna, już piłem 3 które bardzo mi smakowały i jedną, która niestety nie pasowała. Te które mogę polecić były z Euro Cafe, Coffee Proficiency i Coffeelab. Nie jestem pewien, czy to dobra kawa na początek, bo jest przeważnie dość złożona, podobnie z resztą jak Etiopia, ale może trudniejsza w odbiorze tak jak Kenia.. Myślę że warto wszystkiego spróbować, żeby samemu rozpoznać co komu odpowiada.  Na początek można przykłądowo jakąś dobrą Gwatemalę lub Kolumbię i mytą Etiopię i w sumie czemu by nie Brazylię, to najbardziej znany smak w popularnych kawach. 


 
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2016, 18:04:55 wysłana przez krystians »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #774 dnia: 23 Luty 2016, 17:21:27 »
veto - ostatnio dwie Brazylię przelewałem, jedna z Kołobrzegu, jedna z Bydgoszczy. Obie były świetne, słodkie, bez kwasków, bez goryczy - tak kakaowo ale z wysokim "gęstym" body :)

Etiopii na początek przygody bym nie polecił bo kwaski mogą początkującego mocno zniechęcić  :diabelek:
LMWDP #469

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #775 dnia: 23 Luty 2016, 17:27:26 »
To pewnie zależy od człowieka, ale Etiopie, którymi miałem okazję częstować znajomych nie zaprawionych w kawie, bardzo pozytywne emocje budziły. W przelewie te kwaski są bardzo delikatne i przyjemne wg mnie, gościom też zupełnie nie przeszkadzały.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #776 dnia: 23 Luty 2016, 17:39:41 »
Etiopia Etiopią, ale skerton?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #777 dnia: 23 Luty 2016, 17:42:21 »
@Expel, a jakiej Brazylii próbowałeś w dripie, oprócz "espressowej" z Kofi Brand.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #778 dnia: 23 Luty 2016, 17:45:30 »
Poleć jakąś konkretną dobrą, to następnym razem ją zamówię. I odszczekam wszystko jeżeli będzie w dripie doba :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #779 dnia: 23 Luty 2016, 17:47:48 »
Oj nie przesadzajcie z tym skertonem, czy on jakoś specjalnie odbiega od innych stożków ceramicznych, w to wątpię. W sumie można się dziwić, że po lekturze tego forum dokonał takiego wyboru, ale nie psujcie mu zabawy, po co ma mieć spinę zamiast sie cieszyć? No chyba, że kamwil dojdzie do wniosku, że zwróci skertona i kupi coś innego za trochę większe pieniądze

Z taką modyfikacją skerton ponoć nieźle sobie radzi
http://www.orphanespresso.com/OE-Lower-Bearing-UPGRADE-KIT-for-Hario-Skerton-Kyocera-CM50-Hand-Grinders_p_4066.html

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi