Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 662176 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2100 dnia: 19 Czerwiec 2019, 22:19:20 »
Nie ma czegoś takiego jak "wstępne ustawienie". Młynki nie są identyczne, żarna też mają w różnym stopniu zużyte. Musisz zaparzyć dripa, żeby się przekonać czy jego smak będzie ok. I wtedy, ewentualnie, wprowadzać poprawki.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2101 dnia: 19 Czerwiec 2019, 22:46:37 »
Nie ma czegoś takiego jak "wstępne ustawienie". Młynki nie są identyczne, żarna też mają w różnym stopniu zużyte. Musisz zaparzyć dripa, żeby się przekonać czy jego smak będzie ok. I wtedy, ewentualnie, wprowadzać poprawki.

A przemiał do czego ma być zbliżony wizualnie i organoleptycznie? Do cukru drobnego?

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2102 dnia: 19 Czerwiec 2019, 23:23:02 »
Nawet bliżej normalnego - taki żwirek.

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2103 dnia: 20 Czerwiec 2019, 14:01:09 »
A najlepiej, kiedy będziesz zamawiał kawę z dobrej palarni poproś o dołączenie próbki zmielonej pod dripa, będziesz miał jakiś punkt odniesienia. W suchych opisach każdy ma na myśli co innego - dla ciebie niby drobny cukier, a ktoś inny uzna, że to już gruz. Próbka nie będzie miarodajna dla twojego młynka, ale da się na jej podstawie jakoś ukierunkować poszukiwania. Kiedy przyszła moja próbka, kawa była znacznie grubsza niż się spodziewałem - mam ją jako referencyjną, a wokół tego eksperymentuję.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2104 dnia: 20 Czerwiec 2019, 14:17:45 »
A najlepiej, kiedy będziesz zamawiał kawę z dobrej palarni poproś o dołączenie próbki zmielonej pod dripa, będziesz miał jakiś punkt odniesienia. W suchych opisach każdy ma na myśli co innego - dla ciebie niby drobny cukier, a ktoś inny uzna, że to już gruz. Próbka nie będzie miarodajna dla twojego młynka, ale da się na jej podstawie jakoś ukierunkować poszukiwania. Kiedy przyszła moja próbka, kawa była znacznie grubsza niż się spodziewałem - mam ją jako referencyjną, a wokół tego eksperymentuję.

Trafne spostrzeżenie...tak właśnie zrobię :) Dziękuję.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2105 dnia: 20 Czerwiec 2019, 21:51:43 »
Przemiał trzeba sobie dobrać samemu. Subiektywne nastawy kogoś z palarni zupełnie nie musza nam pasować. Ponadto jakość przemiału z młynów sklepowych ma się nijak do tego co produkują domowe.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2106 dnia: 20 Czerwiec 2019, 22:52:22 »
Są różne drippery, i różne do nich filtry, i różne metody polewania, i różne konewki/dzbanki o różnej intensywności strumienia. Wreszcie można zaparzyć kawę z 200ml, a można też i litr na raz. Czyli na Encorze (jeśli dobrze go pamiętam) to będzie coś od 10 do 40.

Na początek wybierz metodę (ilość polań, ilość ml w zalaniach -- jakąkolwiek na początek), wybierz rozmiar i nie zmieniaj nic oprócz grubości mielenia. Sprawdź jakie czasy i smaki wychodzą na poszczególnych ustawieniach. Jak już znajdziesz najsmaczniejsze ustawienie dla danej kawy, to kawa się skończy. Następnym razem znajdziesz szybciej, więc zechcesz zmienić inną zmienną. I tak do końca życia :diabelek:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2107 dnia: 25 Czerwiec 2019, 07:00:59 »
Bardzo się zdziwiłem, kiedy kupiłem porządny młynek, Kinu i zamieniłem nim posiadamy wcześniej Hario Slim. Na Hario musiałem mielić wręcz na gruz, żeby utrzymać się w czasie około 3 minut, na nowym młynku woda przeleciała jak przez durszlak przy podobnej grubości przemiału. Musiałem na prawdę solidnie skręcić młynek. Kiedy porównywałem nastawy z kolegami posiadającymi również taki sam młynek jaki mój dziwiłem się, że różnią się znacznie od moich. Kolejnym zdziwieniem była różnica po kupnie czajnika z gęsią szyjką, kiedy znowu musiałem zmienić grubość mielenia bo czasy przelewu się pozmieniały. Kiedy kupiłem drugi mniejszy czajnik z jeszcze węższą rurką wylewki ponownie się dziwiłem, bo w zasadzie zaczął mnie już ograniczać sam czajnik bo jak bym nie ustawił przemiału nie nadążam polewać na dużego dripa.

No właśnie jeszcze kwestia duży, mały drip ;-).

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2108 dnia: 13 Lipiec 2019, 14:07:09 »
Pytanie z ciekawości: skąd wzięła się ta metoda parzenia? Znalazłem tylko historię V60, ale czy to był początek? Ciekawi mnie, kto i kiedy "wynalazł" tę metodę przygotowywania kawy.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2109 dnia: 13 Lipiec 2019, 14:09:30 »
Na początku podobno była Frau Melitta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Melitta_Bentz

Offline Paldo

  • Wiadomości: 3
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2110 dnia: 14 Lipiec 2019, 01:44:05 »
Panowie (i Panie) witam na forum i od razu proszę o rozwiązanie mojego dylematu.

1. Jak parzycie jasną etiopię (np. w stosunku do ciemnej brazyli)? Czy są jakieś różnice oprócz niższej temperatury (właśnie jakiej? 93? 90? czy nawet mniej sie lepiej sprawdzi)? Jak wyciągnąć z niej najwięcej owych kwiatowo-owocowych smaków? Oraz taka ciekawostka, chodź może mam omamy, ale... zmielona tak samo (to samo ustawienie młynka) jasna etiopia przelatuje dłużej niż standardowe ziarna, czy to jest w ogóle możliwe? I czy wobec tego należy ją grubiej mielić?

2. Już bardziej ogólne pytania. Jakie stosujecie czasy parzenia? Czy jednak najlepiej trzymać się tych ok 3min, czy raczej eksperymentować z czasami powyżej 4min?  Dolewać zawsze 2-3 razy, czy np stosować 6 mniejszych dolań (6 tak przykładowo). Zawsze wlewać wpierw połowę, a potem dolewać po trochu, czy np dawać 4 równe porcje? Jest sens np mielić grubiej i lać mniej wody aby maksymalnie wydłużyć czas (do tych 3min), czy raczej prosto i po chłopsku: lejesz 100ml, potem 2x 50ml, a mielisz tak, aby wyszło równo 3min i cała filozofia? Czy istnieje taka korelacja, że jak zmielę drobniej to mam dać np. niższą temperaturę? Albo powiedzmy dłuższy czas parzenia i niższa temp?  Od czego w ogóle zacząć eksperymenty (bo dużo tu zmiennych: przemiał, czas, temperatura wody, doza, sposób lania itd.)?

Może dodam: stosuje hario v60 01 doza póki co trzymam się standardowej 12g na 200ml z konewki (czajnik elektryczny z amazona z reg temp), a eksperymentuje z temp/czasem/przemiałem.

Sorry za zalanie milionem pytań, ale nie ma nigdzie tego wyjaśnionego, więc dzięki za rozwianie wątpliwości! ;)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2111 dnia: 14 Lipiec 2019, 08:28:17 »
Faktycznie, nikt nic nie mówił... cofnalem się losowo o dwie strony i jest wpis.... Takich wpisów jest w tym wątku mnóstwo. Polecam przejrzeć cały wątek od początku, tak na spokojnie. Jest tu cała masa informacji. Od temperatur, stopnia mielenia, czasów, uzyskow do sposobu polewania i co tam jeszcze można wymyśleć.



U mnie to wygląda tak:
Pre 40-50ml / 35-40s
60-80 ml
70-90 ml
95-100 ml
95-100 ml
95-100 ml

Zamykam się w 3:30
Pierwsze po pre polewanie idzie centralnie, drugie na początku centralnie po paru sekundach rozchodząc się lekko w obrębie środka, czyli lejąc od środka robię małe kółeczka, pozostałe trzy już pełne zalewania.

Dzisiaj Kenie zrobiłem tak:
94*C
50/35s
70
80
100
100
100


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2112 dnia: 14 Lipiec 2019, 09:43:38 »
Panowie (i Panie) witam na forum i od razu proszę o rozwiązanie mojego dylematu.

1. Jak parzycie jasną etiopię (np. w stosunku do ciemnej brazyli)? Czy są jakieś różnice oprócz niższej temperatury (właśnie jakiej? 93? 90? czy nawet mniej sie lepiej sprawdzi)? Jak wyciągnąć z niej najwięcej owych kwiatowo-owocowych smaków? Oraz taka ciekawostka, chodź może mam omamy, ale... zmielona tak samo (to samo ustawienie młynka) jasna etiopia przelatuje dłużej niż standardowe ziarna, czy to jest w ogóle możliwe? I czy wobec tego należy ją grubiej mielić?

2. Już bardziej ogólne pytania. Jakie stosujecie czasy parzenia? Czy jednak najlepiej trzymać się tych ok 3min, czy raczej eksperymentować z czasami powyżej 4min?  Dolewać zawsze 2-3 razy, czy np stosować 6 mniejszych dolań (6 tak przykładowo). Zawsze wlewać wpierw połowę, a potem dolewać po trochu, czy np dawać 4 równe porcje? Jest sens np mielić grubiej i lać mniej wody aby maksymalnie wydłużyć czas (do tych 3min), czy raczej prosto i po chłopsku: lejesz 100ml, potem 2x 50ml, a mielisz tak, aby wyszło równo 3min i cała filozofia? Czy istnieje taka korelacja, że jak zmielę drobniej to mam dać np. niższą temperaturę? Albo powiedzmy dłuższy czas parzenia i niższa temp?  Od czego w ogóle zacząć eksperymenty (bo dużo tu zmiennych: przemiał, czas, temperatura wody, doza, sposób lania itd.)?

Może dodam: stosuje hario v60 01 doza póki co trzymam się standardowej 12g na 200ml z konewki (czajnik elektryczny z amazona z reg temp), a eksperymentuje z temp/czasem/przemiałem.

Sorry za zalanie milionem pytań, ale nie ma nigdzie tego wyjaśnionego, więc dzięki za rozwianie wątpliwości! ;)

1,Trudno napisać jednoznacznie, bo parametry parzenia zależą od konkretnej kawy. Ale jasne kawy częściej parzę dłużej i w wyższej temperaturze. No i Etiopia właściwie standardowo dłużej się przelewa. Można to niwelować grubszym mieleniem (z tego nie korzystam), albo intensywniejszym początkowym polewaniem.
2.Przy wyborze czasu parzenia najlepiej kierować się smakiem. Moje dripy to najczęściej 2,5 – 3 minuty, a 4 minuty to Chemex. Podobnie jest z polewaniem. Przy mniejszych dripach więcej porcji wody, a przy większych mniej, ale większych. Drobniejszy przemiał powoduje, że kawa lepiej i szybciej się zaparza. Można skrócić czas parzenia lub obniżyć temperaturę wody, ale przy tym trzeba się kierować smakiem. Innego wyjścia nie ma.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2019, 09:46:04 wysłana przez WS »

Offline Paldo

  • Wiadomości: 3
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2113 dnia: 14 Lipiec 2019, 10:12:17 »
Faktycznie, nikt nic nie mówił... cofnalem się losowo o dwie strony i jest wpis.... Takich wpisów jest w tym wątku mnóstwo. Polecam przejrzeć cały wątek od początku, tak na spokojnie. Jest tu cała masa informacji. Od temperatur, stopnia mielenia, czasów, uzyskow do sposobu polewania i co tam jeszcze można wymyśleć.




Widziałem to, ale tu nie ma odpowiedzi na moje pytania, na pewno nie na większość z nich...


Panowie (i Panie) witam na forum i od razu proszę o rozwiązanie mojego dylematu.

1. Jak parzycie jasną etiopię (np. w stosunku do ciemnej brazyli)? Czy są jakieś różnice oprócz niższej temperatury (właśnie jakiej? 93? 90? czy nawet mniej sie lepiej sprawdzi)? Jak wyciągnąć z niej najwięcej owych kwiatowo-owocowych smaków? Oraz taka ciekawostka, chodź może mam omamy, ale... zmielona tak samo (to samo ustawienie młynka) jasna etiopia przelatuje dłużej niż standardowe ziarna, czy to jest w ogóle możliwe? I czy wobec tego należy ją grubiej mielić?

2. Już bardziej ogólne pytania. Jakie stosujecie czasy parzenia? Czy jednak najlepiej trzymać się tych ok 3min, czy raczej eksperymentować z czasami powyżej 4min?  Dolewać zawsze 2-3 razy, czy np stosować 6 mniejszych dolań (6 tak przykładowo). Zawsze wlewać wpierw połowę, a potem dolewać po trochu, czy np dawać 4 równe porcje? Jest sens np mielić grubiej i lać mniej wody aby maksymalnie wydłużyć czas (do tych 3min), czy raczej prosto i po chłopsku: lejesz 100ml, potem 2x 50ml, a mielisz tak, aby wyszło równo 3min i cała filozofia? Czy istnieje taka korelacja, że jak zmielę drobniej to mam dać np. niższą temperaturę? Albo powiedzmy dłuższy czas parzenia i niższa temp?  Od czego w ogóle zacząć eksperymenty (bo dużo tu zmiennych: przemiał, czas, temperatura wody, doza, sposób lania itd.)?

Może dodam: stosuje hario v60 01 doza póki co trzymam się standardowej 12g na 200ml z konewki (czajnik elektryczny z amazona z reg temp), a eksperymentuje z temp/czasem/przemiałem.

Sorry za zalanie milionem pytań, ale nie ma nigdzie tego wyjaśnionego, więc dzięki za rozwianie wątpliwości! ;)

1,Trudno napisać jednoznacznie, bo parametry parzenia zależą od konkretnej kawy. Ale jasne kawy częściej parzę dłużej i w wyższej temperaturze. No i Etiopia właściwie standardowo dłużej się przelewa. Można to niwelować grubszym mieleniem (z tego nie korzystam), albo intensywniejszym początkowym polewaniem.
2.Przy wyborze czasu parzenia najlepiej kierować się smakiem. Moje dripy to najczęściej 2,5 – 3 minuty, a 4 minuty to Chemex. Podobnie jest z polewaniem. Przy mniejszych dripach więcej porcji wody, a przy większych mniej, ale większych. Drobniejszy przemiał powoduje, że kawa lepiej i szybciej się zaparza. Można skrócić czas parzenia lub obniżyć temperaturę wody, ale przy tym trzeba się kierować smakiem. Innego wyjścia nie ma.


Dzięki za info! A więc polecasz do jasnej/średniej Etiopii jednak wyższą temperaturę czyli 95? Słyszałem też info Ameryka 95 Afryka 93 w sensie niezależnie od palenia, ale chyba Etiopia to częściej jasne palenia...? Te info to z kawiarni z Cofeedeska. No i przemiał nie większy niż normalnie tylko więcej wody lać w dolewkach, ale to w takim razie może ona się ciut dłużej parzyć?

Co do czasu parzenia, to takie fundamentalne pytanko - trzymać się uparcie tych 3 min i raczej z dłuższymi czasami nie eksperymentować, czy powyżej 4min też dobre rzeczy wychodzą? Jeśli ciut można dłużej to ile maksymalnie aby nie przeparzyć - 4 min? I czy np wydłużając owy czas zmniejszać temperaturę?

Edit. zrobiłem właśnie Etiopię na tym samym/drobnym przemiale ale z mocnym i dużym wlewem z czasem 3.10 i temp 94, właśnie testuję :D
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2019, 10:33:55 wysłana przez Paldo »

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2114 dnia: 16 Lipiec 2019, 13:37:12 »
Regulacja czasu parzenia w dripie,

Załóżmy, że zaparzamy 300ml naparu, kiedy woda przepłynie szybciej (pomijamy grubość zmielonej kawy, bo to oczywiste):

A) Wlewając 2x 150ml
B) Wlewając 6x 50ml

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi