Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 241340 razy)

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #630 dnia: 25 Marzec 2020, 20:31:42 »
Sprawdź ceny systemów np. marki everpure
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #631 dnia: 25 Marzec 2020, 21:02:47 »


To by mi zrobiło robotę.
I tak, i nie ;) Około, więc może być pewnie 2 albo 4. A jak 2 to może być ciut za słabo na preinfuzję. Pomijając fakt, że manualna preinfuzja nie jest zalecana dla naszych rakiet.

Dlaczego nie jest zalecana? Pierwsze słyszę, ale też nie używam ze względu na ciśnienie.



Czy jest gdzieś strona producenta i produktu? Czy tylko wirusowo się rozchodzą informacje o tym?
Nie trzeba zachorować żeby dowiedzieć się jaka jest strona www. ;) Wystarczy albo spytać wprost, albo googlać -> https://www.akvowatersystems.com/#contact
Bezpośrednio do producenta i twórcy Akvo - Pawła.
Sformułowanie "wirusowo się rozchodzi" jest rzeczywiście niefortunne w dzisiejszych czasach. Miałem na myśli marketing wirusowy.
Dziś każdy produkt ma swoją stronę, dokumentację produktu w sieci. Tu mi tego brakuje - tak, pewnie zadzwonię i napiszę jak będę bliższy do zakupu jakiegoś systemu. Ale dlaczego twórcy Akvo tak stronią od zdobyczy technologicznych jakimi są strony internetowe? Jest to dla mnie niezrozumiale i w jakimś stopniu podejrzane - po prostu.

Cytuj (zaznaczone)
Dzięki!Bez względu na to jakie jest wejście?  Pewnie tak, bo jest i pompka i zbiornik buforowy.
To by mi zrobiło robotę.

Ciekaw jestem jeszcze jak działa to częściowe odzyskiwanie wody.

Tak, jest pompa i baniak z zapasem. :)

Odzyski
Czy możesz przybliżyć te odzyski? Jak się wykorzystuje wodę odrzutu? Do tej pory słyszałem, że można nią kwiatki podlać. Jak inaczej wykorzystać?


Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #632 dnia: 25 Marzec 2020, 21:10:12 »
manualna preinfuzja nie jest zalecana dla naszych rakiet.
Dlaczego nie jest zalecana? Pierwsze słyszę, ale też nie używam ze względu na ciśnienie.
Rockety mają automatyczną preinfuzję, zostawianie dźwigni w pozycji 45'' nie jest zalecane (patrz instrukcja). Trzeba zrobić jakiś mod żeby mieć taką preinfuzję jak w innych grupach E61.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #633 dnia: 25 Marzec 2020, 21:28:37 »
Sprawdź ceny systemów np. marki everpure
A wiesz co jest cechą wspólną obu zestawów? Brak otwartości w porównaniu z tym co możesz kupić dużo taniej na allegro. Dlaczego? Bo jak zajarany klient, który interesuje się tematem wody do kawy zobaczy co wchodzi w skład zestawu i sobie to przeliczy, to zakup przestanie już być tak atrakcyjny. Czy to niegodziwe, że producent Akvo zarabia na tym, że poświecił czas i pieniądze na testy i dopracowanie swojego zestawu tak żeby klient końcowy nie musiał się już o nic martwić? Ani trochę, za know how się płaci. Niegodziwe jest natomiast wmawianie innym, że Akvo to jedyna słuszna droga i każda inna będzie droższa i nieefektywna. Ale zgoda, jeżeli ktoś szuka gotowego rozwiązania to niech bierze Akvo.

Działa to natomiast tak, że jest podwójna filtracja. Woda po przepływie przez błony zamiast trafić do ścieku, ponownie trafia do filtracji i znów przepływa przez jedną z błon.
Żebym dobrze zrozumiał: po filtracji wstępnej są dwie membrany połączone równolegle, z których odrzut wchodzi na wejście trzeciej membrany, a wyjście ze wszystkich trzech membran wchodzi na bypass z filtrem węglowym? Cała filozofia? Czy ta membrana zasilana odrzutem nie zużywa się szybciej?

Rockety mają automatyczną preinfuzję, zostawianie dźwigni w pozycji 45'' nie jest zalecane (patrz instrukcja). Trzeba zrobić jakiś mod żeby mieć taką preinfuzję jak w innych grupach E61.
Nie jest zalecane, bo woda z sieci nie jest wtedy podawana i do układu HX dostaje sie powietrze, co skutkuje tym, że grupa jest niedogrzana. Mod jest bardzo prosty, ale wtedy nie można już łatwo przełączyć się z sieci na zbiornik. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to chętnie wytłumaczę. A jeżeli chcemy stosować preinfuzję wodą z sieci to ciśnienie wody na wejściu powinno moim zdaniem wynosić maksymalnie 2 bary, a nawet mniej. Producenci najczęściej zalecają reduktory ciśnienia jeżeli wynosi ono więcej niż 2 bary.

Ale dlaczego twórcy Akvo tak stronią od zdobyczy technologicznych jakimi są strony internetowe? Jest to dla mnie niezrozumiale i w jakimś stopniu podejrzane - po prostu.
Mam podobne odczucia, ale przypuszczam, że jest to podyktowane tym co napisałem wyżej.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2020, 21:45:59 wysłana przez Biff »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #634 dnia: 25 Marzec 2020, 22:37:07 »
Skąd wiesz jakie filtry zastosowano? Rentgen w oczach? Ja widziałem kawiarniane Akvo na żywo i to jest trochę bardziej rozbudowane. A jak policzone? Szybko i łatwo. Jak wiesz z czego system jest zrobiony i wiesz ile kosztują dane elementy to nie jest ciężko policzyć co i jak. Pomijam już to, że prezentujesz typowo polskie podejście, czyli nie bierzemy kasy za wiedzę i czas poświęcony na rozwój(zwane też czasem r&d), tylko sprzedajemy po kosztach części i pracujemy charytatywnie. A, no i zapomniałeś o jednym szczególe dotyczącym działania systemu, no ale to już może Mateusz wyprostuje - jak nie to zostawię to dla siebie.

A co do strony internetowej - komentarze na poziomie co najmniej żenującym. Kij z tym, że twórca znany, nie chowa się przed ludźmi, na facebookowych grupach spotkasz go bez problemu, na pewno jest to podejrzane i jest oszustem. Zastanówcie się kilka razy zanim coś takiego napiszecie. Strona może niezbyt rozbudowana, ale wygląd w miarę nowoczesny  jest czytelna.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2020, 22:41:32 wysłana przez siewcu »

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #635 dnia: 25 Marzec 2020, 22:44:54 »
Wydaje mi się, że wyraźnie napisałem, że jak najbardziej bierzemy za to kasę, ale interpretuj jak chcesz. O wszystkim mogłem zapomnieć, bo nie mam tego u siebie pod zlewem. Rentgenu w oczach bynajmniej nie mam, ale za to umiem czytać etykiety na wkładach wstępnych na wymianę...

na pewno jest to podejrzane i jest oszustem
Nikt poza Tobą tego nie napisał. Ja po prostu cenię sobie otwartość i skoro przeglądając tańsze zestawy mam wszystko wyszczególnione i jeszcze schematy blokowe rozrysowane, to podchodzę z rezerwą do opcji droższej i przykrytej "profesjonalnymi szkoleniami". Jako konsument mam do tego prawo.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2020, 22:51:00 wysłana przez Biff »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #636 dnia: 25 Marzec 2020, 22:59:28 »
Masz tez prawo wyjac telefon i zadzwonic na numer podany na stronie. Nie kazdy da schemat, bo R&D kosztuje a wiem o tym, ze rozwoj tego systemu nie zajal roku czy dwoch. Gdyby to bylo takie proste to pelno by bylo systemow RO ze sprawnoscia na poziomie 60% i dzialajacych w taki sposob. No ale coz, moze mam dziwne podejscie do tego, ze wiedza kosztuje i za pewne rzeczy sie placi. Skoro to takie proste i tanie to zrob, ja chetnie poczekam na efekty. Wiedzac jak to dziala to „troche” czekania by bylo...

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #637 dnia: 25 Marzec 2020, 23:16:25 »
Widzisz, a ja jestem zwolennikiem starej szkoły, gdzie jakość broniła się sama, a każdy sprzęt miał dołożony dokładny schemat z wykazem części i kodami. Być może w dzisiejszym świecie zamordystycznego kapitalizmu i wszechobecnej chińszczyzny z takim biznesem mógłbym co najwyżej stać w kolejce po zasiłek. To co wiem na pewno, to że mając dostęp do gotowego Akvo, mógłbym go skopiować w tyle czasu ile potrzeba na zamówienie części i dzień składania. To nie chirurgia mózgu, nie wiem zatem co miało na celu to "wyzwanie".

Żeby już skończyć te niepotrzebne pyskówki - jak ktoś szuka gotowego i sprawdzonego zestawu "polecanego przez 9 na 10 baristów" to niech kupi Akvo.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #638 dnia: 25 Marzec 2020, 23:20:31 »
Ciężko powiedzieć, że coś polecam, skoro powiedziałem, że wrzucam pierwszy z brzegu sugerując się jedynie ceną. Nie podoba Ci się jonizator? To zastąp go dodatkową membraną lub dodatkowym mineralizatorem, dorzuć konduktometr, albo wywal minralizację i wstaw na wyjściu równolegle wkład kolumnowy węglowy z regulacją przepływu...

Miałem się odnieść do cen, liczenia czy innych pierdół, ale zapytam tylko o jedno.
Czy próbowałeś kiedyś za pomocą ogólnodostępnych mineralizatorów i innych urządzeń uzyskać zadowalający poziom mineralizacji wody?
Bo skoro twierdzisz, że to takie proste i w ogóle łatwo dostępne, to masz wiedzę na ten temat.
Jestem aktualnie na etapie "tworzenia" swojego własnego domowego systemu filtracji wody, a jakiekolwiek kroki w kierunku łatwego, szybkiego i precyzyjnego "ustawienia" wody to już nawet nie setki złotych.

Widzisz, a ja jestem zwolennikiem starej szkoły, gdzie jakość broniła się sama, a każdy sprzęt miał dołożony dokładny schemat z wykazem części i kodami. Być może w dzisiejszym świecie zamordystycznego kapitalizmu i wszechobecnej chińszczyzny z takim biznesem mógłbym co najwyżej stać w kolejce po zasiłek. To co wiem na pewno, to że mając dostęp do gotowego Akvo, mógłbym go skopiować w tyle czasu ile potrzeba na zamówienie części i dzień składania. To nie chirurgia mózgu, nie wiem zatem co miało na celu to "wyzwanie".

Żeby już skończyć te niepotrzebne pyskówki - jak ktoś szuka gotowego i sprawdzonego zestawu "polecanego przez 9 na 10 baristów" to niech kupi Akvo.

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić i skopiować skoro to takie łatwe. Nie słyszałem żeby mieli ochronę patentową.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #639 dnia: 25 Marzec 2020, 23:48:50 »
Jestem aktualnie na etapie "tworzenia" swojego własnego domowego systemu filtracji wody, a jakiekolwiek kroki w kierunku łatwego, szybkiego i precyzyjnego "ustawienia" wody to już nawet nie setki złotych.
To się podziel tą wiedzą...
Nic co jest wykonane na kilku zaworach i dwóch manometrach nie będzie precyzyjne i stałe w działaniu. Wszystkie parametry zmieniają się w miarę upływu czasu, coś jak mit o stabilności temperatury w HX czy inne coffee bajki.

Jedyne co wydaje się w miarę stabilne to dodawanie minerałów do RO.

Ale widzę że czas już nadszedł aby coś na forum sklecić. Temat nabrzmiał mitycznie...
Już wcześniej zakupiłem trochę akcesori do filtrów, dwukanałowy konduktometr też w szufladzie leży, jest trochę czasu z powodu Corony.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #640 dnia: 25 Marzec 2020, 23:51:59 »
Jestem aktualnie na etapie "tworzenia" swojego własnego domowego systemu filtracji wody, a jakiekolwiek kroki w kierunku łatwego, szybkiego i precyzyjnego "ustawienia" wody to już nawet nie setki złotych.
To się podziel tą wiedzą...
Nic co jest wykonane na kilku zaworach i dwóch manometrach nie będzie precyzyjne i stałe w działaniu. Wszystkie parametry zmieniają się w miarę upływu czasu, coś jak mit o stabilności temperatury w HX czy inne coffee bajki.

Jedyne co wydaje się w miarę stabilne to dodawanie minerałów do RO.

Ale widzę że czas już nadszedł aby coś na forum sklecić. Temat nabrzmiał mitycznie...
Już wcześniej zakupiłem trochę akcesori do filtrów, dwukanałowy konduktometr też w szufladzie leży, jest trochę czasu z powodu Corony.
Ja na razie wiedzą dzielić się nie będę, bo wnioski są bardzo rozmyte.
Jeżeli uda mi się osiągnąć stabilne i powtarzalne wyniki, to z pewnością powrócę z dobrą nowiną.
Póki co zostało jeszcze sporo pracy i poszukiwań, a co do Akvo to nie jest kilka zaworów, ani czarna magia.
Wystarczy odwiedzić pobliską kawiarnię albo zapytać dystrybutora żeby mieć pogląd na koszty systemu.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #641 dnia: 26 Marzec 2020, 06:40:36 »
Czy próbowałeś kiedyś za pomocą ogólnodostępnych mineralizatorów i innych urządzeń uzyskać zadowalający poziom mineralizacji wody?
Bo skoro twierdzisz, że to takie proste i w ogóle łatwo dostępne, to masz wiedzę na ten temat.
Jestem aktualnie na etapie "tworzenia" swojego własnego domowego systemu filtracji wody, a jakiekolwiek kroki w kierunku łatwego, szybkiego i precyzyjnego "ustawienia" wody to już nawet nie setki złotych.
Odnosiłem się TYLKO do wersji bez mineralizacji. Ta tańsza kawiarniana jej nie ma, a ta domowa, z tego co zrozumiałem, na chwilę obecną w ogóle nie przewiduje. O wersji z minerałami w ogóle się nie zamierzam wypowiadać, bo na oczy tego nie wiedziałem.
Więc co do tańszej wersji to nie ma w niej mowy o jakiejkolwiek precyzji i stabilności, bo to pasywny układ - po to masz konduktometr żeby na bieżaco monitorować wodę i kompensować zmiany. A zmiany będą, bo zmienia się stopień zużycia wszystkich etapów filtracji, ciśnienie w sieci wodnej i pewnie jeszcze kilka innych czynników ma na to wpływ. To wszystko urosło do jakiegoś mitycznego rozwiązania, a powtórzę raz jeszcze - to tylko odwrócona osmoza bez mineralizatora, jonizatora i innych dziwnych rzeczy na wyjściu. Na wyjściu jest jedynie trójnik, w którym oczyszczona woda jest mieszana z wodą, która przeszła przez filtr węglowy. Stopień tego mieszania regulujesz ręcznie według odczytu na konduktometrze. Konduktometr był dwukanałowy więc pewnie masz jeszcze odczyt jakości filtracji wstępnej, albo po prostu odczyt TDS wody z sieci (ja bym wolał to pierwsze). I to naprawdę wszystko, żaden "sekret baristy". Więc robiąc to samemu być może nie osiągniesz takiej sprawności i szybkości, ale na pewno to zrobisz.
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić i skopiować skoro to takie łatwe. Nie słyszałem żeby mieli ochronę patentową.
Mowiłem już wcześnej, że nie jestem fanem RO. Nie czuję zatem takiej potrzeby, ale tak, to takie łatwe - wszystko jest złożone na ogólnie dostępnych komponentach.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #642 dnia: 09 Maj 2020, 15:38:23 »
Potrzebuje chyba, żebyście mnie przekonali, że warto. A więc do rzeczy.
Mam zestaw na prawdę dobry, Bianca, Niche, Komeś, IMS, VST i inne duperele.
Kawy kupuję z sprawdzonych palarni.
Kawę parzę od dłuższego czasu i jednak to nie jest to co pijam w kawiarni.
Rzuciłem palenie kilka lat temu, nie używam cukru, patrzę co jem, nie używam dużo soli, a jednak kawa espresso czy drip nie smakują jak powinny.
W espresso próbowałem z profilowaniem, próbowałem bez, w dripie próbuje v60, kalite, aeropress różnymi metodami.

I tu najważniejsza kwestia - kawa to ponad 90 procent woda - kupowałem żywiecki kryształ, ale to nie eko, więc teraz mam brita c150, efekty jak widać wyżej nie są zadowalające.

Pisałem już wcześniej w tym wątku z zapytaniem o Avko.
Chyba teraz potrzebuje, żebyście mnie przekonali, że albo ciagle robię źle kawę i to dlatego czy też to jednak wina wody?

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #643 dnia: 09 Maj 2020, 15:40:50 »
Potrzebuje chyba, żebyście mnie przekonali, że warto. A więc do rzeczy.
Mam zestaw na prawdę dobry, Bianca, Niche, Komeś, IMS, VST i inne duperele.
Kawy kupuję z sprawdzonych palarni.
Kawę parzę od dłuższego czasu i jednak to nie jest to co pijam w kawiarni.
Rzuciłem palenie kilka lat temu, nie używam cukru, patrzę co jem, nie używam dużo soli, a jednak kawa espresso czy drip nie smakują jak powinny.
W espresso próbowałem z profilowaniem, próbowałem bez, w dripie próbuje v60, kalite, aeropress różnymi metodami.

I tu najważniejsza kwestia - kawa to ponad 90 procent woda - kupowałem żywiecki kryształ, ale to nie eko, więc teraz mam brita c150, efekty jak widać wyżej nie są zadowalające.

Pisałem już wcześniej w tym wątku z zapytaniem o Avko.
Chyba teraz potrzebuje, żebyście mnie przekonali, że albo ciagle robię źle kawę i to dlatego czy też to jednak wina wody?
Wypij to samo w kawiarni gdzie wiesz, że dostaniesz poprawnie zaparzoną i porównaj z efektami w domu. Weź ewentualnie wodę od nich i wtedy próbuj. Doświadczenie podpowiada, że jednak kawiarniane Akvo mocno odstaje od wszystkich domowych zastosowań. Poza nim zostaje ewentualnie BWT.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #644 dnia: 09 Maj 2020, 15:42:21 »
Wróć do kryształu, na szybko najlepszy test. Ale licz się z tym, że może być konieczna modyfikacja przepisu. A jak chcesz koniecznie eko - kupuj Akvo, wydajność 60%, woda bardzo dobra i kawa wychodzi super. I generalnie nie ma za bardzo alternatywy, chyba że chcesz się bawić w BWT premium, ale gdybym miał wybierać z tych dwóch to zdecydowanie Akvo. Sprawdzone.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi