Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 241407 razy)

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #600 dnia: 22 Marzec 2020, 14:56:08 »
Oczywiście że nie magia i to nic nie tłumaczy.Nie tylko chemia wpływa na właściwości i strukturę wody, także biologia i raz to są warunki naturalne, atmosferyczne panujące na ziemi,
Dwa, to warunki i zmiany jakie generuje działalność człowieka na ziemi. To też wpływa na wodę, czy tam pamięta woda, tutaj można się wspierać albo nazwać to inaczej.
P.S. Cechy magiczne czy też uzdrawiające ptzypisują wodzie religie i swoim sposobem to tłumaczą. Ale mniejsza z tym.
Nas mają interesować cechy i właściwości wody, jakie potrzebne są do zrobienia czarnej kawy, A nle odgadywania tajemnic wszechświata. Odpowiedziałem sobie sam.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2020, 15:06:48 wysłana przez Pluto »

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #601 dnia: 22 Marzec 2020, 16:40:51 »
Woda do kawy ma mieć jak najmniej minerałów i to cały sekret, dlatego pasuje nam kryształ żywiecki, nie mylić z wodą żywiec, pimavera ma trochę więcej, ale też mieści się w normach. Jak ktoś lubi wody butelkowe do kawy, to trzeba szukać o podobnej mineralizacji jak kryształ żywiecki. Widzę, że wspomnieliście o płaskiej ziemi, to dodam, że wyznawcy mrożą wodę, by odzyskała autentyczny kod genetyczny, nie pytajcie mnie co to znaczy, bo oni mi o tym opowiadają, ale ja mam kłopot z zapamiętywaniem takiej wiedzy, pewnik jest jeden, że ich woda z autentycznym kodem genetycznym zrzuca minerały, co widać na dnie butelki w rozmrożonej wodzie. Bawiąc się smakami w alkoholu, szukając neutralności przegotowaną wodę mroziłem i rozmrażałem. Woda przegotowana zamarza dając lód przezroczysty, woda nieprzegotowana daje lód taki przydymiony na biało, nieprzezroczysty. Mieszkam w okolicy gdzie woda z kranu jest lepsza niż z butelki, więc szybko eksperymenty zakończyłem,  mówi się, że woda do produkcji łyski jest prawie bez minerałów, ale nie destylowana, wyjątkiem są firmy, które twierdzą, że minimalny dodatek minerałów troszkę kamienia w kotły wnosi, ale pojawiają się dzięki temu smaki korzenne.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #602 dnia: 22 Marzec 2020, 16:47:35 »
jakieś przykłady?
A wiesz ile kosztuje AKVO w wersji domowej? Bo ja nie wiem, a na stronie się nie chwalą (albo ja nie znalazłem). Mogę odnieść się tylko do wersji dla kawiarni - na alledrogo gotowe zestawy, nawet z pompą, są dużo tańsze.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #603 dnia: 22 Marzec 2020, 17:10:21 »
Ja bym stawiał że Akvo do domu to co najmniej 2k pln.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #604 dnia: 22 Marzec 2020, 17:52:21 »
Ja bym stawiał że Akvo do domu to co najmniej 2k pln.
Trochę wiecej

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #605 dnia: 22 Marzec 2020, 18:39:22 »
Pluto a powiedz, bo zawsze mnie to ciekawiło, skoro woda ma pamięć, to czy rosół od tłuszczu ma sklerozę?

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #606 dnia: 22 Marzec 2020, 19:01:24 »
Zjadający będzie miał  :D

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #607 dnia: 22 Marzec 2020, 20:27:52 »
A wiesz ile kosztuje AKVO w wersji domowej?
Wiem, 2500 netto, kiedyś @Metiu pisał na forum.

Dlatego właśnie się zastanawiam, bo przy przeprowadzce chciałbym zainwestować raz, a dobrze.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #608 dnia: 22 Marzec 2020, 20:45:39 »
AKVO w końcu wypuszcza wersję dla użytkowników domowych, ma być gotowa za 3 tygodnie. @Metiu, czy możesz proszę napisać czy to jest ta obiecana dawno tańsza wersja? Jaki koszt i czy czymś się różni od poprzednich? Czy dla forumowiczów jakaś zniżka? A może w przypadku zakupów grupowych trochę taniej (czytaj 2 osób, @pmichal może wtedy razem zamówimy ;) ?).

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #609 dnia: 22 Marzec 2020, 20:48:22 »
@kulka - wszystko jak wiadomo rozbija się o koszty, ten jednorazowy pierwszy jak i późniejsze (serwisowe, zakup minerałów, filtrów itd.)
Za AVKO dla mnie przemawia ich użycie w wielu kawiarniach i palarniach, czyli wiedzą co robią i robią to dobrze. Ja po prostu nie wiem czy mnie na nich stać :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #610 dnia: 22 Marzec 2020, 21:12:55 »
późniejsze (serwisowe, zakup minerałów, filtrów itd.)
Minerały (woda destylowana + zastrzyk minerałów) są tylko w dużo droższych, gastronomicznych wersjach. W domowych jest (tzn było, może w nowej wersji jest inaczej) RO + filtr, i kontrola przez bypass + konduktometr.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #611 dnia: 22 Marzec 2020, 22:43:01 »
Ja miałem styczność tylko z tą droższą wersją i żadnej mineralizacji nie uświadczyłem.
A wiesz ile kosztuje AKVO w wersji domowej?
Wiem, 2500 netto
Za jedną trzecią tej kwoty kupisz na allegro zestaw na wypasie. Owszem zabawy będzie pewnie więcej, ale jak dla mnie to tylko in plus. Jednocześnie nie umniejszam w żaden sposób Akvo, uważam po prostu, że to rozwiązanie dla zarobionych i wygodnych.

Natomiast osobiście nigdy nie zamontuję sobie osmozy. Serducho mnie boli na myśl ile wody idzie w kanał, a za chwilę będziemy się o nią bić. Brita C150 i bypass 30% w zupełności mi wystarcza

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #612 dnia: 23 Marzec 2020, 00:01:32 »
Ja miałem styczność tylko z tą droższą wersją i żadnej mineralizacji nie uświadczyłem.
Jesteś pewny, że to było Akvo?

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #613 dnia: 23 Marzec 2020, 06:48:14 »
Oczywiście. Być może droższa wersja też ma warianty. Jest 3-stopniowa filtracja wstępna, dwie membrany i bypass przez filtr węglowy BWT.

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #614 dnia: 23 Marzec 2020, 12:12:36 »
Hej, ponieważ widzę że powstaje mały chaos informacyjny dotyczący Akvo, pozwolę sobie zabrać ponownie głos w tej sprawie.  :)
Niedawno do serii Akvo, dołączyła osmoza dedykowana dla użytkowników domowych. Wcześniej, Akvo również można było używać w domu, ale jest to większy system o większej wydajności, który dedykowany jest dla gastronomii (występuje w dwóch wersjach: z regulacją mineralizacji PPM na zasadzie by passu woda demineralizowana z wodą filrowaną, oraz w wersji z mineralizacją: woda demineralizowana mieszana z minerałami). Teraz, do oferty dołączyła stricte domowa wersja.

Co warto wiedzieć o systemie domowym ?

- jest kompaktowy
- ma wbudowaną pompę oraz zbiornik "zapas", co zapewnia stabilną i wydajną pracę. Z powodzeniem można podłączyć sobie do tego systemu ekspres oraz kranik do poboru wody.
- działa na zasadzie by passu - woda demineralizowana mieszana jest z wodą filtrowaną. Poziom zmineralizowania ustawiamy wg. naszych preferencji. 
- To co chcemy podłączyć do systemu i jakie jest przyłącze wody ma wpływ na to jaki mają mieć rozmiar złączki w systemie. Jest to wszystko jest konfigurowane wg. życzenia zamawiającego i na podstawie informacji jakie przesłał. W efekcie do domu dostajemy gotowy zestaw do podłączenia.
- system ma 3 membrany i wyróżnia się tym, że częściowo odzyskuje wodę, która zwykle trafiła by do ścieku, więc jest bardziej eko niż inne systemy.
- Po prostu działa. Nie trzeba być chemikiem domowym, żeby uzyskać super efekt w filiżance. Podłączamy, działamy zgodnie z instrukcją i jest. Bez filozofii, analizy działania systemów.
- W zależności od wody w sieci - jej jakości, twardości i składu oraz intensywności eksploatacji systemu, koszt wymiany filtrów wynosi 65 zł raz na 3 - 6 miesięcy, natomiast membran 360 zł raz na 2 do 4 lat.

Cena takiej osmozy Akvo, wynosi 2200 zł netto.


Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi