Autor Wątek: Najlepszy z najgorszych -czyli tani ekspres kolbowy  (Przeczytany 7626 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Najlepszy z najgorszych -czyli tani ekspres kolbowy
« dnia: 02 Styczeń 2020, 00:46:19 »
Jak  w temacie- znaleźć kolbowy, bez młynka lub z młynkiem, tani, prosty w obsłudze, dostałem takie zadanie bojowe  od kogoś z rodziny, ekspres ma być na prezent, bo komuś tam smakowała kawa z takiego kolbowego .
https://allegro.pl/oferta/mesko-ekspres-cisnieniowy-do-kawy-15-bar-ms-4403-7910416020?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=YWRhN2VhOGYtMDQ3Yi00NzFlLWE4ZGItYmM0YzA4ZjNkODdjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5edc2457-5466-44a4-9639-4282e6250256

smakowała z czegoś co się zwie mesco- ja na oczy tego sprzętu nie widziałem, i kawy nie piłem.

Uprzedzam -nie da się wytłumaczyć osobie zamawiającej ,  ze to śmieci i że to kawy sensowniej pewnie nie wytworzy.
chodzi o znalezienie czegoś podobnego-lepszego- w podobnej cenie i co ważniejsze ładniejszego ale ta ładność to na 2 planie, ważne żeby było trwałe i dawało coś tam podobnego do kawy.

Kawa będzie świeżo mielona -jakiś tam młynek sensowny w domu mają -odziedziczony z kawiarni itp.

fajnie jakby tej sprzęt miał choć namiastkę spieniacza co da rade spienić mleko na 1 kubek kawy

budżet:) 300-340zł :) podpowiecie

ewentualnie coś z młynkiem? ariete Picasso?

albo coś w ten deseń?
https://allegro.pl/oferta/ekspres-cisnieniowy-kolbowy-quigg-gt-em-01-8696005215



skansen

  • Gość
Odp: Najlepszy z najgorszych -czyli tani ekspres kolbowy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2020, 00:58:51 »
Przy takim budżecie przyjrzał bym się ofercie Ariete... W rodzinie jest kilka takich ekspresów i działają bez większych problemów od lat.


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Najlepszy z najgorszych -czyli tani ekspres kolbowy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2020, 07:46:18 »
Wygląda jak jakiś klon AEG/Elctrolux 150, było to to trwałe ale nie pozwalało na przygotowanie espresso, dobry młynek może zatkać takiego kolbowca, tej klasy ekspresiki są też w lidlu tyle że jakościowo nie najlepsze, ale plusem jest gwarancja door to door gdzie kurier zabiera zepsuty ekspres a zostawia nowy. Nie ma sensu kogoś prostować na siłę widzę też, że Electrolux nadal robi tą swoją zabawkę, koszmarnie plastikowy był to wynalazek.
https://www.mall.pl/ekspresy-kolbowe/electrolux-ekspres-kolbowy-eea111

skansen

  • Gość
Odp: Najlepszy z najgorszych -czyli tani ekspres kolbowy
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2020, 09:01:40 »
To chyba zupełnie inna maszyna. Teściowa ma taki ekspres. W miarę szybko się nagrzewa. Sprzęt raczej pod kawę mieloną.
ariete picasso.jpg
Rozwijając moją wcześniejszą wypowiedź, w rodzinie pracuje kilka takich ekspresów, bez większych problemów. Są to oprócz Picasso ekspresy Cafe Roma (2szt.), Cafe Retro i Minuetto (2szt.). W razie problemów jest gwarancja door-to-door - po załatwieniu formalności z serwisem kurier odbiera zepsuty i oddaje naprawiony sprzęt. Maszyny są łatwo rozkręcalne, w pełni naprawialne, części są dostępne.

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Najlepszy z najgorszych -czyli tani ekspres kolbowy
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń 2020, 11:48:42 »
Ja w tym przedziale cenowym polecałbym Tobie delonghi, ale minimum ECP 31... Nie wiem tylko dlaczego część z nich opisywana jest jako bojler, a część jako termoblock. Ja miałem wersję z termoblockiem (tak było w opisie), szybko się nagrzewał, działa sprawnie do teraz. Pracuje z młynkiem graef cm702. Niestety minusem każdego takiego sprzętu jest fakt, że nie radzi sobie z drobniejszym przemiałem z dobrego młynka. Zatyka się. Tych Arietów nie znam, ale ponoć nie są złe.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi