Autor Wątek: Rocket na start - który model ?  (Przeczytany 1506 razy)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwiecień 2024, 10:57:43 »
Oba młynki godne polecenia, ja wybrał bym F64 Evo w wersji PRO z żarnami Dark-T i dokupił bym mały hopper.
Ja jednak wybrałem i poleciałbym do domu Allground Sense, także posiada 64mm żarna Dark-T, do tego wbudowaną wagę to jest chyba największy plus i gabarytowo jest bardziej przyjazny do warunków domowych, bardzo łatwy do rozbierania i czyszczenia. Evo F64 to typowo gastro młynek i do takich warunków będzie lepszy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwiecień 2024, 12:26:59 »
Tylko f64, to jest poważny młyn a nie zabawka. Jeśli ma to być dobry młyn a nie... fajny.
》tertium non datur《

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Kwiecień 2024, 13:02:15 »
Gdzie kończy się zabawka, a zaczyna „poważny młyn”? 😃

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Kwiecień 2024, 13:04:53 »
Tylko f64, to jest poważny młyn a nie zabawka. Jeśli ma to być dobry młyn a nie... fajny.
Wymienił byś chociaż raz konkretne argumenty do następnej z Twoich wyssanych z palca tez, akurat allground sense jest bardzo solidnie wykonanym młynkiem domowym z takimi samymi żarnami 64 mm T-dark na 3000kg jak f64, w dodatku z dokładną wbudowaną wagą, popatrz sobie na recenzje jak myślisz że tylko ja tak twierdzę. Różnica jest jeden to młynek domowy a drugi do gastronomii, i każdy sprawdzi się lepiej tam gdzie jest przeznaczony a jak już poruszyłeś temat zabawek to posiadasz takową w dodatku strasznie przepłaconą a jarasz się przy każdej okazji jaką znajdziesz, jak widać każdy ma swoją zabawkę i grunt żeby właściciel był z niej zadowolony.  [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2024, 13:13:22 wysłana przez Artisz »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Kwiecień 2024, 13:44:25 »
Gdzie kończy się zabawka, a zaczyna „poważny młyn”? 😃
Niestety wszystkie te domowe są słabsze od gastro pod względem jakości przemiału, a jedyny ich  plus to wygoda i mała retencja, dlatego napisałem, jak napisałem w kwestii tych dwóch sprzętów: jeden to młynek a drugi młyn 😁
》tertium non datur《

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Kwiecień 2024, 14:02:48 »
I uważasz, że F64 ma ze 100%-ową pewnością lepszy przemiał niż Allground?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwiecień 2024, 14:18:03 »
Nie ma lepszego przemiału, ewentualne różnice będą niuansami i wynikają z geometrii żaren. Oba mają 64 mm, można wymieniać wedle upodobania. EVO to młyn do kawiarni albo kogoś, kto trzyma sporo kawy w hopperze w innym przypadku nie ma sensu imo, duża retencja. Do domu Allground jest praktyczniejszy.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Kwiecień 2024, 14:25:32 »
Nie ma lepszego przemiału, ewentualne różnice będą niuansami i wynikają z geometrii żaren. Oba mają 64 mm, można wymieniać wedle upodobania. EVO to młyn do kawiarni albo kogoś, kto trzyma sporo kawy w hopperze w innym przypadku nie ma sensu imo, duża retencja. Do domu Allground jest praktyczniejszy.
To jest sensowna rada, potrzebujesz młynek do domu do kilku kaw dziennie Allground Sense będzie lepszym wyborem bo wszystkie zalety F64 są dedykowane do użytku gastro, więc tak jak pisałem każdy z nich będzie lepszy tam do czego był zaprojektowany.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Kwiecień 2024, 15:59:27 »
I uważasz, że F64 ma ze 100%-ową pewnością lepszy przemiał niż Allground?
Nie uważam, ja wiem. Postaw obok siebie dwa, zrób espresso i się dowiesz. Co do reszty, napisałem.
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwiecień 2024, 20:52:40 »
Nie uważam, ja wiem. Postaw obok siebie dwa, zrób espresso i się dowiesz. Co do reszty, napisałem.
😂😂😂 Żebyś chociaż tak zrobił zanim napiszesz te swoje farmazony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi