Autor Wątek: Kawiarnie w Mikołajkach  (Przeczytany 8575 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Maj 2023, 09:11:00 »
Ja przez ten rok obcowania codziennie po kilka godz. tutaj na forum doliczyłem się może z 6sześciu maniaków espresso,
Ale wiesz, jak i ci, co wejdą na forum i trochę poczytają, że kawę można kupić w nie tylko w sklepie, ale i w palarnii, która jest o niebo lepsza. Zaczynają też zwracać uwagę na datę przydatności, to już jest sukces.

Pamiętam, jakim ja byłem ignorantem zanim trafiłem na WoK-a po tym, jak kupiłem z 7 lat temu swój pierwszy profesjonalny sprzęt: młynek De'Longhi K89 i ekspres Saeco Poemnia. Mój niedoszły zięć miał zestaw Ascaso i kupował ziarna od @Antonio a ja od znajomego, który sprowadzał z Włoch wszelakie brandy i myślałem, że piję lepszą kawę, np: Pellini TOP,  Bazzara 12 czy Goppion JABLMO Jamaica Blue Montain od tych od Andrzeja niezwracając uwagi na datę ważności.

Od 2020 nasze oddziały piją świeżą kawkę, nasze rodziny, znajomi, a z czasem zaczęła promieniować na naszych  kontrahentów, którzy kupują dla siebie, rodziny, znajomych, etc. Wystarczy porozmawiać i namówić do spróbowania naszej kawki, a ludziom oczy się otwierają i już nie wracają do swoich ulubionych marketowych. W ofercie mamy stałe, tańsze kilogramowe Brazylię, jedna specialty, a co jakiś czas wprowadzam 250 gramowe droższe specialty, by nasi smakosze ćwiczyli swoje kubki smakowe.

To była i jest moja praca od podstaw, ale bardzo przyjemnie usłyszeć, poczuć olbrzymią satysfakcję od odbiorcy naszej kawki: że dzięki mnie, dopiero poczuł jak powinna smakować kawa. Tłumaczę też jak własciwie ustawić automat, aby i z niego pili lepszą kawę.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 10:29:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maj 2023, 09:16:28 »
Spoko, ciesz się, gratuluję odkrycia smacznej kawki, jednak moim zdaniem nieco te świeże piórka przesłaniają Ci widok.

Po Twoich wyczynach tutaj, nie zazdroszczę współpracownikom.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 09:32:42 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Maj 2023, 13:27:24 »
Najtańszy Santos z palarni. Tak, to jest ostatnio bardzo modne hasło. Tyle, że zwykle nosi bardziej pospolite nazwy. Nie da się ukryć, że wszystkie palarnie jadą z tym Santosem na szeroki rynek. Zresztą od lat jest to podstawowa kawa w kawiarniach, nawet tych "zakręconych" i objawionych.
Niekoniecznie włoskie kawy są od tego gorsze. Dobrze zaparzone i dobrze traktowane są dobre. Świeży Santos z jakiejkolwiek palarni, źle zaparzony może być jeszcze gorszy niż te włoskie blendy.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 13:36:50 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Maj 2023, 13:38:20 »
Od 2020 nasze oddziały piją świeżą kawkę,

To super że Wam się udało.

Ja od jakiegoś czasu dorabiam sobie do skromnych emerytur Kapitana Żeglugi Wielkiej (europejska i krajowa emerytura) w firmie zatrudniającej bagatela +/- 4500 ludzi.
W biurach kantorkach itp. kawy się nie napijesz (nie wolno) nie jestem w stanie zliczyć ile w tej fabryce jest stołówek a w nich ekspresów do kawy, automatów, czajników, szybko warów, itp. i co mnie uderza kiedy tam czasami siedzę, że praktycznie nikt nie korzysta z ekspresów automatycznych, nie wierzę że wszyscy tego nie umieją obsługiwać.

Z ciekawości popytałem i jakie było moje zdziwienie jak się dowiedziałem dla czego.
Ekspresami rządzi księgowy i serwisant.
Na całym zakładzie WOLNO używać tylko i wyłącznie pod groźbą zwolnienia taką oto kawę którą pobiera się w jednym słusznym magazynie a na stołówkach w ekspresach uzupełniają ją panie od "powierzchni płaskich"
To ta kawa.

kaw w pracy.jpg

Teraz wiem czemu nikt praktycznie tego nie pija, bo i ja też tego nie piję.
Tak to jest jak księgowy opiekuje się ekspresami do kawy w firmie :)

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Maj 2023, 13:41:58 »
O, Firenze! Co to dokładnie za brand?

Ale w Polsce dzieje się dokładnie to samo co w Italii. Większość produkcji to słabe, pospolite kawy -- tanie kawy. Oczywiście lepiej wybierać/wspierać polskie niż zagraniczne.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 13:44:07 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Maj 2023, 13:49:56 »
Nie mam lepszej fotki.

Kawa Piacetto Caffe Crema SUPREMO 1kg

CAFFE CREMA - SUPREMO (d.jpg

CAFFE CREMA - SUPREMO c.jpg

Ale księgowy zadowolony.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Maj 2023, 14:38:30 »
Niekoniecznie włoskie kawy są od tego gorsze. Dobrze zaparzone i dobrze traktowane są dobre. Świeży Santos z jakiejkolwiek palarni, źle zaparzony może być jeszcze gorszy niż te włoskie blendy.
Wszystko się zgadza,  jak włoska kawa jest świeża, a Santos 17/18 dobrze wypalony, ciut powyżej średniego.  Mój jest oki. Od 3 lat nikt nie narzekał, ale jak ktoś ma porównanie ze słabą i starą marketową kawą, to nie może być niezadowolony.
Ekspresami rządzi księgowy i serwisant.
Na całym zakładzie WOLNO używać tylko i wyłącznie pod groźbą zwolnienia taką oto kawę którą pobiera się w jednym słusznym magazynie
Teraz wiesz, dlaczego jest tylko ta kawa.

To super że Wam się udało.
Nie nam, ale mnie.  Ja sprzedaje 90% całej kawy, a sprzedaż jest tzw przy okazji. Wiesz Jurek, czym się zajmuje.  Jadąc do klienta, jak mam czas i widzę jakiś ładny budynek firmy, zachodzę i oferuje kawkę. Ostatnio jechałem na testy mojego głównego produktu i obok była duża firma. Pogadałem i do trzech automatów De'Longhi dla pracowników i Jury prezesa wzięli 20kg. Jak im się nie odmieni,  to będę im uzupełniał co miesiąc.Tak w ok. 50% dochodzi do pozytywnego finału, ale się nie spinam, bo kawa to 5% mojej sprzedaży, a całej firmy tylko jeden. Nasza kawa to tak miła i smaczna wartość dodana.

« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 14:44:44 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Lipiec 2023, 16:50:13 »
Podbiję temat z powodu planowanej wycieczki w te rejony. Naprawdę nie ma nic godnego polecenia w okolicy?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Lipiec 2023, 19:15:28 »
Podbiję temat z powodu planowanej wycieczki w te rejony. Naprawdę nie ma nic godnego polecenia w okolicy?
Ja nie znalazłem, ale też i nie zajrzałem do każdego zakątka Mikołajek.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Lipiec 2023, 20:07:28 »
Ten gigantyczny hotel jako wzorzec złego podejścia do espresso.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi