Autor Wątek: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem  (Przeczytany 5249 razy)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Maj 2019, 22:30:08 »
potrzebuję numer seryjny ale zamieścić prawidłowy, numer można wysłać mi w wiadomości prywatnej :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Maj 2019, 09:55:26 »
Oddałem do serwisu, okazało się że problemem był zakamieniony bojler. Co mnie mega zdziwiło. Teraz wszystko działa jak należy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Maj 2019, 15:02:37 »
Albo nie... Teraz mam inną diagnozę . Sprawdziłem i z grupy nic nie cieknie więc to nie jest problem uszczelek. Teraz pytanie jak powinien zachowywać się opv czy po nabiciu 9 barów powinien utrzymac te 9 barów przy wyłączonej pomoie przy zamkniętym obiegu czy powinien powoli zabijać ciśnienie do 0? Czy może coś pomiędzy?  Celem nabicia ciśnienia uruchamiam pompę ale nie dźwignią alby cofajac ja nie zbić ciśnienia tylko naciskam przcisk. Wygląda to tak. Przypominam że nabija ciśnienie w zamkniętym układzie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2019, 15:07:29 wysłana przez Expel »

Offline kubajasiolek Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola pre-millenium
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Maj 2019, 16:14:59 »
Opv powinien przepuścić tylko nadwyżkę. Więc jeśli cały układ jest szczelny, a zawór trójdrożny(dźwignia w grupie) w pozycji do parzenia, to powinno utrzymać 9barów.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Maj 2019, 18:15:57 »
Czy zawór jednostronny powinien choć trochę przepuszczac? Czy powinien być na stałe zamknięty? Mój lekko przepuszcza.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Maj 2019, 18:49:16 »
Jak sama nazwa wskazuje, zawór zwrotny przepuszcza tylko w jedną stronę.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Maj 2019, 19:23:22 »
Zawór to chyba zawór co nie? https://www.woda.com.pl/p233,cv14-zawor-zwrotny-jednokierunkowy-z-gwintem-1-8-cala.html ton powinien być chyba tak samo dobry? I nie kosztuje 18e.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Maj 2019, 19:38:17 »
Zawór, zaworowi nie równy...
Taki zawór musi zablokować ciśnienie do 10-12bar, druga sprawa to minimalne ciśnienie zadziałania, co ma znaczenie w przypadku pomp wibracyjnych. 

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Maj 2019, 22:48:17 »
Może blokuje go jakiś paproch, ja bym spróbował rozkręcić ten zawór, przeczyścić, a nuż będzie jeszcze działał poprawnie.
Chociaż nie wydaje mi się żeby taki spadek był przyczyną jakichś problemów.
A przy okazji - jak to "inną diagnozę"? Serwis wystawił najpierw jedną, było już dobrze, a potem dosłał drugą i znowu jest źle? Trochę się pogubiłem...

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Rocket celini v3 pid - problem z dogrzewaniem
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Maj 2019, 23:01:20 »
Wlaczyłem ekspres po serwisie i nagrał się do 87C. Później już tylko do 86. Rozebralem przeczyściłem opv i sprawdziłem ten zawór. Zawór przepuszcza ale po przeczyszczeniu OPV temperatura wróciła do nomy. Z tego co mi się wydaje to podczas grzania w układzie powstaje ciśnienie które powoduje że woda się w nim nie gotuję, OPV to ciśnienie zabijał pomału bo był zakamieniony i lekko puszczał przez co tworzyła się para i układ przedstawiał obracać wodą.

Kwestia zaworu to juz inna kwestia.
Układ wygląda tak: pompa, manometr, zawór i za zaworem woda idzie do spirali w bojlerze i na grupę. Z racji tego że zawór nie trzyma to podczas nagrzewania wody manometr pokazuje wzrost ciśnienia czego być nie powinno.
Nie udało mi się rozebrać zaworu jest za mocno skręcony ale próbowałem odkamienic octem i przelać woda, niestety nie zadziałało.


Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2019, 23:04:24 wysłana przez Expel »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi