Autor Wątek: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?  (Przeczytany 30350 razy)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Kwiecień 2018, 14:26:58 »
tak po prawdzie "mleko" roślinne to nie mleko... tylko woda zabielona mąką.
Trudno oczekiwać żeby tego typu roztwór zachowywał się jak mleko.

Offline Borys

  • Wiadomości: 4
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Kwiecień 2018, 21:11:28 »
jesli chodzi o czyszczenie macie na mysli program do czyszczenia, czy dodatko czyszcze recznie jakiejs czesci w ekspresie? Przepraszam, ze pytam, ale do tej pory nie mialem ekspresu, a nie chce byc madry po szkodzie, a moze sie okazac, ze w moim przypadku ogolnie ekspres to nie jest to.

Jesli chodzi o nas nie pijemy mleka krowiego nie przez uczulenie, tylko raczej z wiedzy, ze nie nadaje sie ono dla czlowieka, a swoja droga akurat mlaka 3579 sa prepyszne i mi duzo bardziej smakuja. eby byc dokladnym to jest to napój orkiszowo migdałowy, maja tezdobry napój ryżowy, smakowo nieporownywalnie lepszy od marketowych 1357 itp.

ewentualnie rozwazam jeszcze oddzielnie spieniacz i oddzielnie Aeropress, tylko obawiam sie, ze z czystego lenistwa bedzie po tygodniu malo uzytkowany...

Sugeruję zaprzyjaźnić się z edytorem tekstu, który wskaże błędy. Zawoalowany marketing usunąłem. fux
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2018, 18:18:52 wysłana przez fux »

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Kwiecień 2018, 11:17:49 »
Pytanie czy można definitywnie powiedzieć że dany typ zawsze się pieni. Wszystkie z nich to nie mleko a napój przygotowany na bazie danego produktu. Jak przygotowany to już zależny od inwencji producenta. Także od jednego migdałowe będzie się pienić a od drugiego wcale nie musi.
Pewnie tak, nie próbowałem robić jakiegoś przekroju przez producentów. Te 2-3, z którymi miałem do czynienia taką tendencję wykazywały.
Tak samo jest z krowim - jedne pienią się lepiej, inne gorzej, nie mówiąc nawet o smaku.

Offline Borys

  • Wiadomości: 4
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Kwiecień 2018, 11:50:23 »
Czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie? Zblizaja sie urodziny zony i chcialem do tego czasu podjac decyzja :)

P.S. przez caly watek, przemineia sie nazwa napoju roslinnego Natumi, a jak jak w poscie napisalem, ze nie pijemy krowiego przez wiedze,z enie jest dla czlowieka zbyt zdrowe i podalem nazzwe Natumi, to mi moderaor na jakies dziwne cyferki pozamianial o co kaman?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Kwiecień 2018, 12:05:56 »
Ja parę razy kupowałem Rude Health (nie pamiętam które smaki teraz). Spieniało się bardzo dobrze. Smak napoju kawowego? Żonie smakowało, ale to trochę taka kawa aromatyzowana się robi.
Tylko cena tego jest z kosmosu, jak zresztą wszystkich tych "zdrowszych" mlek.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Kwiecień 2018, 18:36:12 »
Czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie? Zblizaja sie urodziny zony i chcialem do tego czasu podjac decyzja :)

P.S. przez caly watek, przemineia sie nazwa napoju roslinnego Natumi, a jak jak w poscie napisalem, ze nie pijemy krowiego przez wiedze,z enie jest dla czlowieka zbyt zdrowe i podalem nazzwe Natumi, to mi moderaor na jakies dziwne cyferki pozamianial o co kaman?
Z banalnego powodu. Zbyt wiele w ostatnim czasie przewinęło się spamu i kryptoreklamy.
W wyszukiwarkę wpisz to Natumi i sprawdź wyniki.

Jest jeden Twojego autorstwa a więc wynika jasno, że ten produkt tutaj się nie przewinął.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi