Autor Wątek: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?  (Przeczytany 30348 razy)

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Sierpień 2016, 09:54:07 »
Wszystko zależy od producenta mleka i rodzaju. Niestety ciągle spora ilość kawiarni jedzie na biedronkowym, które jest tragiczne. Spieniamy gdzieś ok 2 ton roślinnych mlek rocznie u siebie więc myślę mam dość doświadczenia w tym temacie.
Z moich doświadczeń i eksperymentów z ponad 100 mlek roślinnych różnych producentów i pochodzeń polecić mogę śmiało (mam nadzieję nie posądzicie mnie o kryptoreklamę poniższych producentów):
- Alpro - soja professional (zwykła zmieniła formułę i lubi się ważyć z ziarnami o wyższej kwasowości), migdał. Jest jeszcze teraz kokosowo-sojowe professional zagranicą, ale osobiście posmak kokosu zabija kawę.
- Oatly- barista
- Natumi- jaglane (nie jestem zdecydowanie fanem smaku, ale niektórzy lubią), orkisz-migdał

Jest jeszcze kilka mlek, ale nie dostępnych w Polsce.
Co do spieniania. Roślinne mleka spienia się bez problemu, nie mniej jednak szybciej niż krowie. Wylanie prostych latte artów też nie stanowi problemu.



Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Sierpień 2016, 10:45:40 »
Dzięki za podpowiedzi. Kupiłem kilka i będę eksperymentował. W Fukafe kawę piłem ;)

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Sierpień 2016, 13:40:52 »
Alpro - OAT ORIGINAL - trochę się spienia ale smak nie do przejścia, przynajmniej dla mnie

Alpro - ALMOND ORIGINAL - trochę lepiej się spienia niż OAT, smak akceptowalny

Szukam dalej :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sierpień 2016, 16:38:31 »
Trochę odbiegając od tematu, ale tylko trochę ;) zamiast kawy, kup gorąca czekoladę w proszku i spień razem z mlekiem kokosowym - smak niemal identyczny jak batona Bounty. Goście zawsze sa miło zaskoczeni :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mozbae

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Gaggia Cubika, Hario V60-01
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sierpień 2016, 14:43:16 »
alpro soya proffesional jest super w kawie, pianka idealna, taka kremowa jest i nie psuje tak smaku jak zwykle sojowe z alpro.
mi tez bardzo smakuje kawa z migdałowym, ale spieniać go nie próbowałam. za granicą mozna dostac takie fajne kokosowe coffee creamer z so delicious! chyba, to coś przebija nawet alpro proffesional, ale w polsce niestety tego nie widzialam.

Offline Borys

  • Wiadomości: 4
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Kwiecień 2018, 12:25:39 »
Wszystko zależy od producenta mleka i rodzaju. Niestety ciągle spora ilość kawiarni jedzie na biedronkowym, które jest tragiczne. Spieniamy gdzieś ok 2 ton roślinnych mlek rocznie u siebie więc myślę mam dość doświadczenia w tym temacie.
Z moich doświadczeń i eksperymentów z ponad 100 mlek roślinnych różnych producentów i pochodzeń polecić mogę śmiało (mam nadzieję nie posądzicie mnie o kryptoreklamę poniższych producentów):
- Alpro - soja professional (zwykła zmieniła formułę i lubi się ważyć z ziarnami o wyższej kwasowości), migdał. Jest jeszcze teraz kokosowo-sojowe professional zagranicą, ale osobiście posmak kokosu zabija kawę.
- Oatly- barista
- Natumi- jaglane (nie jestem zdecydowanie fanem smaku, ale niektórzy lubią), orkisz-migdał

Jest jeszcze kilka mlek, ale nie dostępnych w Polsce.
Co do spieniania. Roślinne mleka spienia się bez problemu, nie mniej jednak szybciej niż krowie. Wylanie prostych latte artów też nie stanowi problemu.


Witam,
pozwolę sobie odkopać starszy temat, ponieważ mam podobny dylemat. Jeszcze nie zakupiłem ekspresu do kawy, ale przymierzam się i najbliżej jestem wyboru ekspresu Nivona 778.
Natomiast u nas w rodzinie nikt nie używa mleka krowiego, pojemy roslinne, njaczesniej NAtumi Orkiszowo0migdałowe, smakuje rewelacyjnie.

W poście wyżej zostały to mleko wymienione, ja mma obawy odnosnie ekspresu, jak rozmawialem z firma Nivona, to wszystkie ich ekspresy są przystosowane do mleka krowiego. W serwisie powiedziano mi, że jesli ulegnie usterce spieniacz... to tak samo, jesli bede uzywac mleka roslinnego to nie bedzie ono objete naprawa w ramach gwarancji przy mleku roslinny.

Czy jest jakiś producent ekspresów ciśnieniowych, ktory jest przystosowany do mleka roslinnego i ewentulana reklamacja bedzie obejmowac ten rodzaj mleka?
W tematach widz,e ze sporo osob uzywa roslinnego mleka, producencie mi natomiast mowia, ze nie ma obecnie zadnego ekspresu przystosowanego do tego rodzaju mleka i troche jestem w kropce... :(

Będę wdzięczny za pomoc...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Kwiecień 2018, 12:34:13 »
Hmm, a na jakiej podstawie serwis rozpozna, że używałeś orkiszu? Generalnie roślinki spienia się tak samo (w automacie nie próbowałem), jeśli jest opcja regulacji, jeśli będziesz regularnie czyścił, to powinno być dobrze.

Offline Borys

  • Wiadomości: 4
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Kwiecień 2018, 12:43:33 »
Powiedzieli mi w punkcie autoryzowanym, ktory zajmuje sie tez serwisowaniem Nivony, ze to podobno odrazu widac i jesli stwierdza, ze zatkala sie dysza przez uzytkowanie mleka roslinnego, to nie obejmie tego gwarancja, tez wspomnieli, ze ciagle dostaja takie ekspresy...

No i mam zagwozdke, poniewaz chce kupic juz dobry ekspress, ale boje sie troche,ze wydam ponad 3tys,a pozniej okaze sie, ze jedynie bede mogl robic kawe czarna i do tego ekspres pojedzie na reklamacje, za ktora bede musial jeszcze zpalacic.... a w rodzinie z kolei pijemy tylko kawe z mlekiem roslinnym.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Kwiecień 2018, 12:53:37 »
Jeśli zatka się dysza, to znaczy, że nie przeczyściłeś. Tak samo się może zatkać od mleka krowiego. Nie sądzę aby to było rozpatrywane gwarancyjnie, bo to błąd użytkownika. Chyba, że mowa o własnoręcznym robieniu roślinnego mleka, jeśli nie przefiltrujemy, to tak, może się zatkać drobinką orzecha, soi, czy inną skórką.

Mleko można spienić bez ekspresu, nie jest to kłopotliwe, a rezultaty często są lepsze. No i można też pić kawę z mlekiem niespienionym.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Kwiecień 2018, 21:16:11 »
W swoim Jura F50II nie miałem nigdy problemów z wyczyszczeniem przystawki spieniającej, na szczęście nie mam ekspresu robiącego kawy mleczne za naciśnięciem jednego przycisku.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Kwiecień 2018, 21:25:14 »
Powiedzieli mi w punkcie autoryzowanym, ktory zajmuje sie tez serwisowaniem Nivony, ze to podobno odrazu widac i jesli stwierdza, ze zatkala sie dysza przez uzytkowanie mleka roslinnego, to nie obejmie tego gwarancja, tez wspomnieli, ze ciagle dostaja takie ekspresy...

No i mam zagwozdke, poniewaz chce kupic juz dobry ekspress, ale boje sie troche,ze wydam ponad 3tys,a pozniej okaze sie, ze jedynie bede mogl robic kawe czarna i do tego ekspres pojedzie na reklamacje, za ktora bede musial jeszcze zpalacic.... a w rodzinie z kolei pijemy tylko kawe z mlekiem roslinnym.
to może osobny spieniacz (ręczny lub elektryczny), nie ma bajeranckich wyświetlaczy ale jest funkcjonalny i niezawodny. No i koszt max 5% tego co automat.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Kwiecień 2018, 21:30:41 »
Powiem szczerze, że gdybym miał taki ekspres, spieniał mleko roślinne, czyścił go nawet częściej niż trzeba i po awarii okazało się, że powiedzieli mi jakie mleko spieniałem to bym szybko udał się do prawnika - jeśli konstrukcja jest zrobiona tak, że tam celowo coś zostaje to producent celowo zatruwa użytkownika, który nigdy nie uwolni się od leżącego tam X czasu mleka, którego nie da się usunąć. Fajne kultury bakterii by tam wyrosły po kilku dniach...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Kwiecień 2018, 10:00:15 »
W swoim Jura F50II nie miałem nigdy problemów z wyczyszczeniem przystawki spieniającej
Bo kluczem jest czyszczenie tego systematyczne min każdego dnia po użyciu.

Poza tym po przerzuceniu kilku tego typu wynalazków (o ile ktoś jest uczulony na laktozę a nie na jakieś inne białka) to nie widzę sensu stosowania tych wynalazków zamiast mleka bez laktozy. Smak dziwaczny, jedne się spieniają inne w ogóle, szkoda zachodu.

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Kwiecień 2018, 23:38:31 »
Próbowałem ryżowego, sojowego, owsianego. I ZDECYDOWANIE najlepiej pasuje mi owsiane.
Pieni się całkiem znośnie (nie to co np. ryżowe, które w ogóle się nie pieni). A i w smaku po zmieszaniu z kawą najbardziej przypominało mi cappu z krowim.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sojowe, ryżowe, zbożowe - które do spieniania?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Kwiecień 2018, 08:29:22 »
Pytanie czy można definitywnie powiedzieć że dany typ zawsze się pieni. Wszystkie z nich to nie mleko a napój przygotowany na bazie danego produktu. Jak przygotowany to już zależny od inwencji producenta. Także od jednego migdałowe będzie się pienić a od drugiego wcale nie musi.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi