Autor Wątek: Spienianie mleka - latte art  (Przeczytany 270535 razy)

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #660 dnia: 05 Lipiec 2018, 09:53:54 »
Jak Cię parzy w rękę to przegrałeś.
@bigmaciek jak parzy to zgoda. Jak zaczyna być gorąco to właśnie ten moment - kończymy spienianie. Zawsze wychodzi.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #661 dnia: 05 Lipiec 2018, 10:11:28 »
Od jakiegoś czasu próbuję dobrze spienić mleko. (...)
Teraz nie wiem, czy coś robię źle, czy to raczej wina ekspresu i nic lepszego z niego nie wyciągnę (ciśnienie, dysza)?

Przy jakiej temperaturze zaczynasz spieniać? Sam zaczynam kiedy PID pokazuje 125*C na szczycie bojlera. Nigdy nie czekam do zgaśnięcia lampki. Wychodzi jak trzeba, bardzo drobnopęcherzykowa pianka, odbijająca światło niczym lakierowana powierzchnia czyli typowy jogurcik. Dysza fabryczna dla modelu V4 i obecnej V5.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #662 dnia: 05 Lipiec 2018, 10:18:12 »
Jak Cię parzy w rękę to przegrałeś.
@bigmaciek jak parzy to zgoda. Jak zaczyna być gorąco to właśnie ten moment - kończymy spienianie. Zawsze wychodzi.


Może zmierzcie temperaturę przy której dzbanek zaczyna parzyć w rękę, ciekawe doświadczenie :).

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #663 dnia: 05 Lipiec 2018, 10:26:18 »
Włączam parę, czekam az sie troche nagrzeje (~130), spuszczam wode z rurki, potem czekam do nagrzania do 145 (chyba do tej temp dochodzi maksymalnie) i spieniam.

Dziś spieniłem, po obejrzeniu kilku filmów w internecie. W zasadzie robię wszystko jak mówią inni - napowietrzam, robię wir, nagrzewam do 65C... Co wyszło? Nalałem do wysokiekj szklanki i po ok 30 sekundach miałem wyraźną granicę między pianka a mlekiem. To na dole smakowało jak zwykle mleko z kawą. Chyba muszę po prostu poćwiczyć  :-\
mleko.jpg

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #664 dnia: 05 Lipiec 2018, 10:32:45 »
Daj sobie więcej czasu na spokojne spienianie. Przy 125*C zrzuć wodę z dyszy, zakręć zawór, dysza w mleko i bez zbędnego czekania ognia! W trakcie spieniania temperatura będzie stale rosnąć do ok 135*C, przynajmniej mocy nie zabraknie.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #665 dnia: 05 Lipiec 2018, 18:56:35 »
Nalałem do wysokiekj szklanki i po ok 30 sekundach miałem wyraźną granicę między pianka a mlekiem.
Przygotuj espresso najpierw. Po wlaniu mleka do szklanki od razu wlej shota. Jeśli będą trzy warstwy, to rzeczywiście jest rozwarstwione. Jeśli kawa będzie się wdzierać w mleko, aż do dna, to jest git. Górna piana powinna się wyraźnie odciąć.
Skup się na wirowaniu, napowietrzanie to tylko pierwsza sekunda, trzy.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #666 dnia: 06 Lipiec 2018, 10:12:49 »
Tak zrobiłem, kawa sie powoli rozeszła po całej szklance bez rozwarstwienia. Więc wydaje mi się,  że jest ok, tylko muszę poćwiczyć. Czy takie spienione mleko po jakimś czasie (2-3 min) zmieni konsystencję z powrotem w zwykłe mleko, niespienione? Bo dopijając dzisiejszą szklankę (250ml - więc sporo mleka) na końcu smakowało już jak zwykłe.
Tak czy siak, dziękuję wszystkim za cenne i rzeczowe rady  [emoji106]

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #667 dnia: 06 Lipiec 2018, 10:29:27 »
Tak, trzeba lać w miarę sprawnie i od razu po spienianiu, rozwarstwia się dosyć szybko.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #668 dnia: 06 Lipiec 2018, 11:11:39 »
Jak uczy mistrzyni świata Rojes jest zdaje się max ok 1 min 35 sek na wylanie wzoru od spienienia mleka

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #669 dnia: 06 Lipiec 2018, 18:52:58 »
Więc wydaje mi się,  że jest ok, tylko muszę poćwiczyć.
Ok, to teraz postaraj się nieco mniej napowietrzyć mleko. Przyrost objętości max 25%. No i pamiętaj, że para musi być sucha.

Jeśli i ten etap zaliczysz, to pozostaje praktyka z wirowaniem, aby jak najbardziej wymieszać całą objętość.

Mleko się rozwarstwia tak czy siak i zależy to od wielu czynników.

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #670 dnia: 21 Kwiecień 2019, 16:36:13 »
jak spienić mleko zwykłym mikserkiem (na baterię)?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #671 dnia: 21 Kwiecień 2019, 18:13:15 »
jak spienić mleko zwykłym mikserkiem (na baterię)?

Z mojego doświadczenia takie mikserki zbyt mocno rozwarstwiają mleko, lepiej zaopatrz się w French Pressa można kupić za kilka zł. - 20-30s. machania i masz idealną konsystencję pod latte art.
Przykładowo: https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00297850/ lub https://www.ceneo.pl/15411062
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2019, 18:18:43 wysłana przez k3lt »

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #672 dnia: 21 Kwiecień 2019, 19:04:06 »
Mikserki są słabe - zanurzone słabo mieszają, za płytko zaciągają za dużo powietrza.  Ale są świetne do warstwowej cafe latte.

Offline Db1

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Kolbowy
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #673 dnia: 22 Kwiecień 2019, 17:32:59 »
Mikserki są słabe - zanurzone słabo mieszają, za płytko zaciągają za dużo powietrza.  Ale są świetne do warstwowej cafe latte.
To jeszcze lepiej bo bardziej lubie warstwowe latte.

Pytanie jak spienić dobrze mleko? Zacząć od zimnego czt ciepłego mleka? Zanurzać i mieszać wokół? Ile czasu mieszać?

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #674 dnia: 22 Kwiecień 2019, 22:28:01 »
Ja podgrzewam mleko tylko lekko (80-100ml przez 45s w mikrofalówce - bo leń jestem), potem mieszam ustawiając wirniczek tak tuż pod pianką ale tak żeby lekko łapało powietrze - to można po paru próbach wyczuć nawet na słuch. No i jak mam pianki tak co najmniej 1/3 to mi wystarcza. Potem na to kapię kawę z Hario V01. Może w wolnej chwili spróbuję ze zrzutem espresso - też powinno ładnie spłynąć pod piankę. Żeby różnica była duża między warstwami to mleko niestety nie może być gorące - więc musisz spróbować znaleźć optimum między wyglądem a smakiem.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2019, 22:30:40 wysłana przez Henry »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi