Autor Wątek: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...  (Przeczytany 3267 razy)

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Luty 2024, 20:12:13 »
Nie no na tym poziomie to juz niuanse decyduja o tym czy w ogole rozwazac sens zmiany... Ale mialem moment ze mocno rozwazalem ten ekspres tylko tutaj malo opinii na forum - to pokretlo jest user friendly tzn pozwala nawet na poczatku nowej kawy poratowac sytuacje? Podobny design Crem One do VBM Super tylko tam bardziej electronic ale podobaja mi sie te ekspresy. W Crem One mozna wolumetrycznie ustawic doze wody? Bo jednak da sie pompe rotacyjna polaczyc z profilowaniem ahh :-)

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marzec 2024, 07:27:53 »
Nie tylko się da, ale i trzeba :)
W tym ekspresie jest profilowanie ciśnienia oparte o przepływomierz - ciśnienie ustawiane jest dla danej ilości kawy która przeszła przez przepływomierz.
To jest o tyle fajne, że możesz różnie zmielić kawę, ale dostaniesz to samo ratio. Po prostu zmieni się czas trwania ekstrakcji.
Ogólnie mam ten ekspres od jakiegoś miesiąca i jestem nim zauroczony (wcześniej korzystałem głównie z NS Oscar 2, potem na warsztat wpadła Musica i Ascaso Uno PID).
Inna liga… :)

Ale mam też uwagi:
- znany problem z pierdzeniem “pompy” (albo raczej jakiegoś zaworu) przy szybkim nabijaniu ciśnienia (ponoć wynika z dużej komory preinfuzji, praktycznie znika po ustawieniu GSP)
- coś się zmieniał właściciel i słyszałem, że gorzej z dostępnością części
- aktualizacje oprogramowania - ciężko zdobyć i bodaj już nie wypuszczają nowych wersji od roku (ja na innym forum dopytałem i dostałem 1.16)
- górną półką grzeje filiżanki tylko z prawej strony - z lewej jest przykrywką zbiornika

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marzec 2024, 21:16:12 »
Nie zmieniam na Micrę, nie warto, jeżeli już to może Faema mnie skusi.
A co taka zmiana miała by wnieść? Ja nie wyobrażam już sobie powrotu do ekspresu bez profilowania. ;)

@Artisz, każdy w/g potrzeb. Ja już ekspres z profilowaniem miałem. Bez szaleństw.
Pre-Brew w LM Mimi w zupełności mi wystarcza. Dla mnie im prościej tym lepiej  kawka
Nie zmieniam często ziaren. Pijam 2-3 ulubione na zmienę.


« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2024, 21:20:34 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marzec 2024, 22:53:09 »


Pre-Brew w LM Mimi w zupełności mi wystarcza. Dla mnie im prościej tym lepiej  kawka
Nie zmieniam często ziaren. Pijam 2-3 ulubione na zmienę.
Pewnie, sporo w tym racji, ale przyznasz, że trudno to zrozumieć, przy obecnie dużej dostępności różnorodnego, dobrego ziarna.
Nowa paczka, to jednak trochę taka mini niespodzianka, a przy profilowaniu robi się jeszcze ciekawiej.
Czy w takim razie Mini nie jest przypadkiem przerostem formy nad treścią? .







Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Marzec 2024, 06:10:18 »
@Artisz, każdy w/g potrzeb. Ja już ekspres z profilowaniem miałem. Bez szaleństw.
Żeby wyciągnąć jakieś wnioski z profilowania trzeba najpierw mieć powtarzalność i dokładność a to w robieniu ręcznie, na oko wiosłem jest trudne więc rozumiem Twoje podejście i mi też by się szybko odechciało w taki sposób bo ja też staram sobie wszystko ułatwiać, stąd moje zmiany w sprzęcie ostatnio.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2024, 06:27:42 wysłana przez Artisz »

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Marzec 2024, 09:20:16 »
Zgadzam sie ze jest trudniej, ale nie jest tak ze sie nie da chociaz trzeba do tego dodatkowo miec czujnik cisnienia z rejstracja -> Smart Espresso Profiler / Pressensor no i optymalnie wage z bluetooth zeby flow rate miec. Minus tego pakietu to a) koszty dodatkowe b) zmiana kawy = pare shotow zeby dopasowac przemial. Takze kto co lubi, ale samo wioslo bez zadnej rejstracji cisnienia real time to sprawdza sie w ratowaniu shota co najwyzej.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Marzec 2024, 09:52:19 »
No więc o to mi chodziło że nie jest to takie proste żeby zrobić to dokładnie raz a później powtarzać identycznie to jeszcze trudniejsza sprawa i zabawa raczej tylko dla najbardziej wytrwałych. Co innego jak zaprogramujesz profil a później tylko naciskasz guzik i obserwujesz jak ekspres to dokładnie wykonuje i wtedy możesz łatwo wprowadzać zmiany i próbować jak to się przekłada na ekstrakcję i dopasowujesz do swoich preferencji smakowych.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2024, 09:55:19 wysłana przez Artisz »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Marzec 2024, 21:01:54 »
@Artisz, każdy w/g potrzeb. Ja już ekspres z profilowaniem miałem. Bez szaleństw.
Żeby wyciągnąć jakieś wnioski z profilowania trzeba najpierw mieć powtarzalność i dokładność a to w robieniu ręcznie, na oko wiosłem jest trudne więc rozumiem Twoje podejście i mi też by się szybko odechciało w taki sposób bo ja też staram sobie wszystko ułatwiać, stąd moje zmiany w sprzęcie ostatnio.

Zgadza się, „wiosło” nie gwaranruje powtarzalności. Po 2 miesiącach „wiosłowania”  przestałem używać. Nie mówię że to złe rozwiązanie. Dla lubiących eksperymentowanie lub częste zmiany ziarna nawet wskazane.  Dla mnie osobiście zbędny gadżet.
 kawka kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Marzec 2024, 21:03:57 »


Pre-Brew w LM Mimi w zupełności mi wystarcza. Dla mnie im prościej tym lepiej  kawka
Nie zmieniam często ziaren. Pijam 2-3 ulubione na zmienę.
Pewnie, sporo w tym racji, ale przyznasz, że trudno to zrozumieć, przy obecnie dużej dostępności różnorodnego, dobrego ziarna.
Nowa paczka, to jednak trochę taka mini niespodzianka, a przy profilowaniu robi się jeszcze ciekawiej.
Czy w takim razie Mini nie jest przypadkiem przerostem formy nad treścią? .







Absolutnie nie jest  [emoji38] [emoji38]
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Marzec 2024, 21:36:00 »
Crem One DB to byl moj pierwszy poważny sprzet do espresso. Niestety go straciłem ale bardzo milo wspominam.

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #25 dnia: Dzisiaj o 00:38:51 »
Crem One DB to byl moj pierwszy poważny sprzet do espresso. Niestety go straciłem ale bardzo milo wspominam.
Co się z nim stało, jeśli można spytać?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #26 dnia: Dzisiaj o 01:07:46 »
Tam zdaje się była jakaś przygoda z kurierem..

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
« Odpowiedź #27 dnia: Dzisiaj o 10:11:31 »
Po 3 miesiącach pojawiła sie drobna usterka. Nic wielkiego ale ze maszyna na gwarancji to wysłalem do serwisu. Po drodze kurier musial upuscic pudło i pękło podłoże. Zglosilem do kuriera bo paczka ubezpieczona. Oni odebrali ją z punktu naprawczego (bez mojej zgody) planując inspekcję. Wg nich to byla moja wina ze maszyna zle zapakowana. Malo tego, z inspekcji planowali ją odesłać z powrotem do mnie, tylko ze jakos im ta paczka zaginela. 4 miesiace sie z nimi kłóciłem, listy od prawnika itp. Koniec końców odzyskałem połowę tego co za maszyne zaplacilem. Na pocieszenie kupiłem sobie Decent DE1Pro.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi