Autor Wątek: Bellarom Handcraft Coffee  (Przeczytany 6153 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2218
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Bellarom Handcraft Coffee
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipiec 2019, 23:29:21 »
Mam Zambię i całkiem, całkiem kręci się w Rocie. Chociaż przemiał jak do tygielka, bo inaczej leci jak z pod prysznica. Cena w Lidlu €2.29
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Bellarom Handcraft Coffee
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lipiec 2019, 23:44:50 »
Jutro wam zrobię zdjęcia fajnej kawy z Aldi. Już dwa razy ją kupowałem. Ma ona większy balans owocowo-czekoladowy, średnio palona, bardzo powtarzalna i przewidywalna. @Szczympek może ją widziałeś, białe opakowanie z grafiką zielonego roweru. Cena coś około 3,45E. Mi ona pasuje...i lubi 94st.C

Nastało jutro...
https://velocoffee.ie/collections/coffee-beans
To ta z zielonym znaczkiem:
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2019, 23:54:04 wysłana przez hi_aro »

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Bellarom Handcraft Coffee
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lipiec 2019, 16:45:12 »
Ta belaroom kosztuje w pl 11.99 z tego co pamietam. W irlandii zastanawialem sie nad nia bo byla na promo za 1.99 euro ale w koncu nie wzialem. Rzeczywiscie pod gosci mogla by byc bo sa osoby ktore krzywia sie na te lepsze jasniej palone kawy:) i wtedy jak znalazl. Moze ja jeszcze przecenia :D a porownujac ktora najlepsza?

Te z ALDI sa w Polsce?

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Bellarom Handcraft Coffee
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpień 2019, 18:21:13 »
Mam Zambię i całkiem, całkiem kręci się w Rocie. Chociaż przemiał jak do tygielka, bo inaczej leci jak z pod prysznica. Cena w Lidlu €2.29

Własnie dzisiaj zaryzykowałem, bo kawy z Zambii jeszcze nie piłem i jest dokładnie tak jak piszesz, ustawienie młynka, które w przypadku Stormy Weather od Antonia zatykało sitko w Rocie, tutaj pozwala na zrobienie "lungo": przepływa bez oporu, cisnienie na poziomie 4bar. Kolejna próba już lepsza, ale nadal utrzymanie stałych 8 barów było dość trudne. W smaku wiśnie, dość kwaskowata, ale jak najbardziej pijalna. Stopien palenia, jak na Lidla, szokująco jasny....:)

Offline Linoskoczek

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: pełen przekrój od HX z E61 po strzykawę
  • Młynek: Ceado E37S, Comendante MK3, jakiś hinzki ręczniak
Odp: Bellarom Handcraft Coffee
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Sierpień 2019, 00:06:08 »
Mam i używam Zambii do cold brew i uważam, że do tego doskonale się nadaje. Próbowałem w alternatywach i jest mocno średnio. Potwierdzam, jak na masówkę jest zaskakująco jasno palona.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Bellarom Handcraft Coffee
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpień 2019, 12:29:28 »
Zrobiłem dziś cupping. W sumie pierwszy raz w życiu ;) 4 kawy - MA Chocolate wave i trzy Bellaromy. Ja znałem kubki, moja żona nie ale nasze smaki i odczucia były takie same. Najlepsza oczywiście MA - pełna orzechowości. Druga w kolejności Zambia przyjemna kwasowość zbalansowana z goryczą. Trzecia Etiopia zdecydowanie bardziej kwaskowa i przynajmniej ja wyczuwałem gdzieś w tle naturalność ogórka. Najgorsza była Kolumbia posmak drzewa, skóry podeszwy, mało charakterystyczna.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi