Autor Wątek: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa  (Przeczytany 120175 razy)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #120 dnia: 04 Maj 2020, 12:14:27 »
Jakoś nie widzę opcji przywalenia rogiem (bez śladów na kartonach: zewnętrznym i wewnętrznym), ja stawiam, że po prostu taką uszkodzoną blachę założyli w fabryce, zwłaszcza, że montażysta raczej nie ma tej pokrywki i nawet nie może sprawdzić, czy wchodzi... Ja zauważyłem, że jest krzywo dopiero chcąc ją założyć...

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #121 dnia: 04 Maj 2020, 12:57:25 »
W pudle właściwym ekspres jest unieruchamiany przez cztery profile z tektury umieszczone akurat na rogach ekspresu. Jeśli położyć całą przesyłkę na któryś z boków to w trakcie wyboistego transportu, po progach zwalniających i dziurach, obudowa może się pokrzywić. W końcu to prawie 20 kg masy. Kurierzy też potrafią swoje dołożyć. Wystarczy rzucenie z 5 cm wysokości aby przy tej masie energia kinetyczna zrobiła swoje.
Gdyby przesyłka przez całą dostawę jechała pionowo, górą do góry, wtedy uszkodzeń byłoby mniej. A o taką gwarancję trudno.

Zresztą, warto sobie po raz wtóry przypomnieć film o rzucaniu pudłem z Marą. Miejsca, które mamy wypukłe to dokładnie te same pokazane na YT. Nawet pokrywa zbiornika nie wchodzi na miejsce.

« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2020, 13:01:38 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #122 dnia: 04 Maj 2020, 13:15:20 »
No to faktycznie u mnie wygląda to dość podobnie :( Czyli pewnie transport, tylko nie do końca wiadomo gdzie... Do mnie przyjechał na 100% na stojąco, zakopany pod paczkami, bo widziałem wyciąganie z samochodu...

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #123 dnia: 04 Maj 2020, 14:57:31 »
Może trochę nie w temacie (rada z cyklu "mądry Polak po szkodzie) ale czy nie lepiej byłoby przewozić tak cenny ładunek na palecie ?

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #124 dnia: 04 Maj 2020, 18:34:12 »
Masakra. Wychodzi na to, że przy kupnie ekspresu wysyłka kurierem to czysta ruletka. Mimo, że całość jest jednak bardzo solidnie zapakowana - przynajmniej takie miałem wrażenie przy otwieraniu paczki

Offline cpu

  • Wiadomości: 336
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #125 dnia: 04 Maj 2020, 22:33:08 »
To jest domena każdego przedmiotu który oddasz firmie kurierskiej, szla do mnie paczka z impregnatem i gruntem bo robie wiate na auta, jakies 30 kg i wczoraj sprawdzałem status - zwrot do nadawcy, dzwoniłem dziś do sprzedawcy zapytać o co chodzi - w sortowni tak dostała w kość ze jedna puszka 9 l była pusta. Przepakowali i zawrócili - chociaż tyle mniej zachodu dla mnie przez tego wirusa juz 2 tyg czekam na materiały. Ehh

Offline furtez

    • ____
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Ascaso uno prof steel
  • Młynek: Niche zero, ascaso i-1 steel
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #126 dnia: 04 Maj 2020, 23:07:07 »
Szkoda, że mój pierwszy post muszę zaczynać od wylewania gorzkich żali, niestety potwierdzam potworną loterię w dostawach naszych wymarzonych MaraX-ów.
Jestem kolejnym szczęśliwym, nieszczęśliwym posiadaczem. Dzisiaj dojechała do mnie już druga sztuka, która zafundowała mi powódź kuchni po włożeniu zbiornika.

Do pierwszej jeszcze po uzgodnieniu z Konesso zajrzałem, faktycznie przewód był ułamany zaraz pod zbiornikiem wody, zaglądanie też było ułatwione bo brakowało dwóch śrub w obudowie.
Muszę przyznać, że wymiana ze strony Konesso była bez problemowa i bardzo szybka, gdyby nie trafiło na weekend majowy druga sztuka była by u mnie w 48h.

Do dzisiejszej już nawet nie zaglądam, ręce mi opadły, pakuję i czekam na reakcję konesso, ale entuzjazm już chyba nie wróci.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2020, 23:16:26 wysłana przez furtez »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #127 dnia: 05 Maj 2020, 08:20:51 »
Cześć! Ze swojej strony dodamy tylko, że czekam jeszcze na oficjalne stanowisko i wyjaśnienia z firmy Lelit. Wstępnie udało mi się ustalić, że fabryka już zna swój błąd i dąży do jego poprawy, a do modeli które otrzymaliście ode mnie dostaniecie jeszcze mały upominek  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #128 dnia: 05 Maj 2020, 11:18:44 »
Niestety jest to też nam znany problem :'( Do tej pory korzystaliśmy już z kilku firm kurierskich i mogę polecić tylko dwie... jest to UPS oraz DHL.
Oczywiście zdarzało się uszkodzenie przesyłki ale odsetek był znikomy w porównaniu do innych.

Inną kwestią też jest odpowiednie zabezpieczenie maszyny, szczególnie takiej co waży 15 kg i więcej. Z mojego doświadczenia najlepiej sprawdza się pianka umieszczona w środkowej części podstawy.
Najgorszy sposób to sztywne wypełnienie pod nóżkami w połączeniu z brakiem podparcia w części środkowej. W przypadku upuszczenia takiej paczki choćby z pozycji stojącej cała siła uderzenia przenosi się na najcięższą części maszyny którą zazwyczaj jest część centralna (grupa itd.) i prowadzi do jej zapadnięcia względem narożników, a co za tym idzie odkształcenia obudowy.

Offline cpu

  • Wiadomości: 336
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #129 dnia: 05 Maj 2020, 22:35:08 »
Ktos wie która uszczelka silikonowa cafelat pasuje do Mary? E61 8 mm cz 8.5 mm?

@skansen prysznic IMS pasuje?

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #130 dnia: 06 Maj 2020, 05:51:27 »
Uszczelka 8 mm jest ciut cieńsza niż oryginalna i powoduje zapięcie kolby ok. godziny 5 na zegarze zamiast 6 więc lepiej pewnie kupić 8.5 mm ;)

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #131 dnia: 06 Maj 2020, 11:26:19 »
@skansen prysznic IMS pasuje?

Nie sprawdzałem tego. Maszynę miałem pożyczoną na testy i nie planowałem takiej zmiany.

Wydaje mi się, że bez problemów da się zamontować prysznic precyzyjny. Trzeba byłoby się jednak najpierw upewnić, że da się w Marze ustawić prysznic względem krążka dyspersyjnego w taki sposób, żeby otwory w krążku nie trafiały w otwory w prysznicu (zagadnienie opisywane m.in. tutaj).

W Elizabeth mam prysznic montowany śrubą centralną. Nie da się go szybko zdemontować. Stąd decyzja o montażu prysznica IMS. W E61 dużo łatwiej zdjąć prysznic. Stąd w E61 prysznic precyzyjny nie jest aż tak niezbędny. Podsumowując, poczekałbym na efekty montażu pryszniców u innych :)   

Mara jest dość głęboką maszyną i zaproponowałbym inny "tuning" - zmiana wtyczki zasilającej na kątową (jak na zdjęciu poniżej). Pozwala to bardziej przysunąć do ściany ekspres...
853134_0_i1064.jpg

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #132 dnia: 06 Maj 2020, 11:40:01 »
Właśnie dzisiaj wędrowałem po sklepach netowych w poszukiwaniu przewodu z wtyczką kątową. Ta ze zdjęcia byłaby dla moich celów idealna, bo po jej odwróceniu do góry nogami, zgodnie z pinami gniazda w Marze, kabel wychodziłby po lewej stronie. Niestety dla wielu sprzedawców kierunek wyprowadzenia przewodu nie ma żadnego znaczenia a zdjęcia są czysto poglądowe.
Aż dziw bierze, że Lelit fabrycznie nie daje takich w komplecie.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2403
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #134 dnia: 06 Maj 2020, 11:54:49 »
Teoretycznie w sklepie dla idiotów powinni mieć o długości 1,2m za 9,99 zł. Już się otworzyli więc można własnoocznie dobrać co trzeba.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi