Autor Wątek: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa  (Przeczytany 118761 razy)

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #150 dnia: 11 Maj 2020, 17:33:11 »
zamawiam uszczelke
@cpu, znalazłeś gdzieś w polskim sklepie cafelata 8,5mm?

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #151 dnia: 11 Maj 2020, 18:11:33 »
Wg mnie uszczelki nie ma sensu zmieniac na poczatku, dopiero jak ta czarna standardowa stwardnieje. No i jeszcze trzeba z sitkiem dobrac. Inaczej kolba bedzie sie zapinac ze stockowym, inaczej z ims, a jeszcze inaczej z vst.
Jak testowalem Biance to tez doszedlem do wniosku ze oryginalny prysznic najlepiej sie sprawdzal. Wyglada na to ze Lelit swietnie tez ogarnal prysznic do MaraX - super!

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #152 dnia: 11 Maj 2020, 19:39:03 »
zamawiam uszczelke
@cpu, znalazłeś gdzieś w polskim sklepie cafelata 8,5mm?
amazon uk - wyszło 9 GBP z p&p, z cafelatstore tylko fedex opcja 50 usd wysyłka ;)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #153 dnia: 12 Maj 2020, 15:38:50 »
Dojechały do nas części z nowej produkcji, założone do ekspresów które do nas wróciły i tak jak obiecywałem mam kilka sztuk w bardzo dobrej cenie  8)
Ekspresy nie były używane, bo miały fabryczną wadę w postaci wycieku wody. Po założeniu nowej części są 100% sprawne, dajemy na nie pełną gwarancję, ale mogą mieć pewne ślady na obudowie związane z kilkukrotnym wyciąganiem oraz transportem.
Chętnych zapraszam na priv. Kto pierwszy ten lepszy
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #154 dnia: 15 Maj 2020, 13:32:31 »
Nie wiedzialem ze kit do profilowania pasuje tez do Mary - fajna sprawa, trzeba bedzie sie zastanowic nad zwiekszeniem mozliwosci :-)

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #155 dnia: 22 Maj 2020, 18:14:09 »
Przepraszam ze post pod postem ale:
1) Dzis otrzymalem zestaw filizanek od Konesso zgodnie z informacja ktora zamiescil Michal kilka postow wczesniej - bardzo dziekuje, zastapily wiekowe juz bo 8 letnie filianki czibo z ktorych jedna miala zbity spodek
Pojawia sie na ktorym zdjeciu niedlugo poniewaz:
2) Chyba jako jeden z pierwszych sprawdze profilowanie na Marze X - jak pojdzie zgodnie z planem to na poczatku czerwca ruszy sie temat, akurat powinno sie rozluznic na tyle w zyciu ze cos napisze po tym dobrym miesiacu z Mara X no i o samym profilowaniu

Jeszcze raz bardzo dziekuje Konesso!

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #156 dnia: 22 Maj 2020, 20:42:16 »
Czekam z niecierpliwością i chętnie poczytam doświadczenia kogoś kto będzie przecierał szlak ;) sam się trochę czaję na to odkąd natknąłem się na temat „konwersji” Mary

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #157 dnia: 27 Maj 2020, 08:18:47 »
Marowcy (Mararze?) czy też Wam się zbiera woda pod tacką ociekową przy wylocie z OPV?
Nie da się szuflady z tacką wcisnąć już głębiej a przy każdym jej wyciąganiu stwierdzam zbierającą się tam kałużę. Pewnie dlatego Lelit zrobił w tym miejscu podłużne otwory w spodzie obudowy by woda spływała pod ekspres. Obwiniam zwłaszcza moment we wczesnej fazie rozgrzewania ekspresu, kiedy z odpływu zaczyna charczeć para.

Lelit Insider wrzucił wczoraj na swój kanał film przedstawiający ściąganie obudowy. W 22 sekundzie dają się zauważyć zacieki z kamienia w tym miejscu. Zakładam więc, że to nie jednostkowy przypadek

https://youtu.be/Wxwa7ll-x-A?t=22

To miejsce dokładnie:


marax_zaciek.jpg
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Maj 2020, 08:38:42 »
Mocno dociskałem tackę do ścianki. Jeśli tacka nie była dociśnięta to kapało...

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #159 dnia: 27 Maj 2020, 09:01:33 »
Marowcy (Mararze?) czy też Wam się zbiera woda pod tacką ociekową przy wylocie z OPV?
U mnie też się zbiera w minimalnych ilościach. Przy opróżnianiu tacki ociekowej mam zawsze niedużą kroplę. Wczoraj wysunąłem z blatu por raz pierwszy od miesiąca ekspres i zauważyłem pod spodem małą plamę wody. Teraz już wiem skąd się tam wzięła :)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #160 dnia: 27 Maj 2020, 09:06:16 »
U mnie z raz lub dwa było kilka kropel (być może nie do końca dosunięta tacka była?), ale żadnych zacieków tam nie widzę...
A te otwory to chyba na wypadek przepełnienie tacki. Tacka ma minimalnie niższą tylną ściankę, więc raczej tamtędy ma się przelewać i pod ekspres, by design ;)

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #161 dnia: 27 Maj 2020, 09:21:56 »
Szkoda, że tacki nie da się wsunąć jeszcze głębiej. Wtedy by nie było to wszystko "na styk"...
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2020, 10:01:46 wysłana przez skansen »

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #162 dnia: 27 Maj 2020, 10:26:50 »
Mogli wypuścić odpływ mocniej i ukryć go pod większą półką, a poszli na milimetry co przy parskającej wodzie słabo się sprawdza. Przy tworzeniu Decent autorzy przemyśleli temat i na dodatek zrobili z tego lustro do wygodnego podglądu sitka w NPFie przy ekstrakcji.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #163 dnia: 27 Maj 2020, 11:18:08 »
To efekt uboczny "zwężania" maszyny.  Lelit projektując pierwszą wersję Mary nie chciał zaprojektować po prostu kolejnego HXa. Projektanci postanowili wyróżnić się zwartą, kompaktową budową. Ubocznym efektem zwężania maszyny jest jej duża głębokość. Skutkiem ubocznym są więc niewielkie odległości w takich miejscach.

To jak wąska a jednocześnie głęboka jest Mara widać na zdjęciach z Elziabeth:

IMG_20200503_170217.jpg
IMG_20200503_171721.jpg

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #164 dnia: 27 Maj 2020, 11:30:22 »
Lelit projektując pierwszą wersję Mary nie chciał zaprojektować po prostu kolejnego HXa. Projektanci postanowili wyróżnić się zwartą, kompaktową budową. Ubocznym efektem zwężania maszyny jest jej duża głębokość.

A konkretnie ile cm wynosi ta dużą głębokość?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi