Autor Wątek: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa  (Przeczytany 118787 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #135 dnia: 06 Maj 2020, 12:38:14 »
prysznic IMS pasuje?

Jest grupa E61, to prysznic IMS do E61 powinien pasować. Ale po wymianie jakiejś rewolucji w ekstrakcji nie będzie. Różnice w dystrybucji wody fajnie widać bez portafiltra, woda z prysznica płynie wieloma strumyczkami. Ale kiedy opór wodzie stawi ubita kawa w sitku, to i tak popłynie wszystkimi dostępnymi otworkami. Poza tym, tak jak pisał @skansen, może być problem, jeśli otwory w krążku dyspersyjnym pokryją się z otworami w prysznicu.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #136 dnia: 06 Maj 2020, 12:40:11 »
Właśnie dzisiaj wędrowałem po sklepach netowych w poszukiwaniu przewodu z wtyczką kątową. Ta ze zdjęcia byłaby dla moich celów idealna, bo po jej odwróceniu do góry nogami, zgodnie z pinami gniazda w Marze, kabel wychodziłby po lewej stronie. Niestety dla wielu sprzedawców kierunek wyprowadzenia przewodu nie ma żadnego znaczenia a zdjęcia są czysto poglądowe.
Aż dziw bierze, że Lelit fabrycznie nie daje takich w komplecie.

Dokładnie, ja miałem taki w domu i mam już założony... kabel idzie w lewo, kontakt po prawej, ale ta pętelka nie jest już problemem ;) i tak tego nie widać

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #137 dnia: 07 Maj 2020, 13:05:58 »
Cześć! Otrzymałem własnie z firmy Lelit oficjalne oświadczenie odnośnie problemów z ekspresami MARA X.
"Uszkodzenia następowały w wyniku niewłaściwego obchodzenia się w trakcie wysyłki (stawianie kartonu z ekspresem na boku). Co powodowało pęknięcia "TANK COUPLING CHAMBER" oraz silikonowego przewodu od niego odchodzącego przez co ekspresy nie wykrywały zbiorników wody lub pojawiały się wycieki wody. Wadliwość tych części nie była stwierdzona w testach przed rozpoczęciem dystrybucji (zrzucaniem kartonu z ekspresem z wysokości) dopiero po rozpoczęciu sprzedaży problem ujrzał światło dzienne.
Przyszłe partie MaraX będą produkowane ze zmodyfikowanymi elementami aby zapobiegać kolejnym przypadkom tego typu."

Wczoraj Lelit wysłał do nas nowej produkcji części i w ciągu kilku dni będą już w naszym magazynie. Każdy kto kupił ekspres w pre-order otrzyma od nas upominek w postaci kompletu filiżanek Lelit, a osoby z "problemami" cieknącej wody będą miały jeszcze dodatkową rekompensatę w ramach przeprosin za tak długi czas oczekiwania.

Każdy kto kupił ekspres będzie mógł u nas bezpłatnie wymienić cześć na tą z nowej produkcji wystarczy napisać na [email protected]
Jednak moim zdaniem jeśli ekspres nie cieknie i nie ma z nim problemów nie widzę sensu narażania go na jakieś inne uszkodzenia podczas transportu.

ps. Jak dojadą części i wymienimy je w ekspresach które były rozpakowane, ale nie uruchamiane ze względu na wyciek będę mógł je sprzedać w dobrej cenie  8)

http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #138 dnia: 07 Maj 2020, 14:59:14 »
Każdy kto kupił ekspres będzie mógł u nas bezpłatnie wymienić cześć na tą z nowej produkcji wystarczy napisać na [email protected]
Jednak moim zdaniem jeśli ekspres nie cieknie i nie ma z nim problemów nie widzę sensu narażania go na jakieś inne uszkodzenia podczas transportu.
Ja rezygnuję z wymiany. Drugi  egzemplarz sprawuje się super 😀.  Dwukrotna podróż firmą kurierską to ruletka.

Szkoda, że Lelit zaliczył falstart  bo MaraX w swojej cenie ma potencjał na bycie wielkim przebojem rynkowym.  Wpadka pewno odbierze firmie trochę klientów.
@Michał,  Twoje i  Konesso podejście do całej sytuacji to wielka klasa :brawa: :brawa: :brawa:
Po raz kolejny dziękuję
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2020, 19:28:33 wysłana przez red »

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #139 dnia: 07 Maj 2020, 19:21:51 »
U mnie też bez wycieków i awarii póki co więc na wysyłkę na pewno się nie zdecyduję. Natomiast może np. byłaby możliwość wysyłki samej nowej części do ewentualnej wymiany we własnym zakresie? ;) tak czy siak dobrze, że Lelit szybko zareagował i wprowadził „usprawnienia”. Podejście Konesso równie godne pochwały.

Edit: @down - jasna sprawa
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2020, 22:51:20 wysłana przez ivosmo »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #140 dnia: 07 Maj 2020, 21:19:51 »
W razie czego dosłanie części będzie możliwe, ale jej samodzielna wymiana to już raczej po gwarancji  kawka
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #141 dnia: 08 Maj 2020, 09:38:24 »
W razie czego dosłanie części będzie możliwe, ale jej samodzielna wymiana to już raczej po gwarancji  kawka

@Michał, czy dosłanie tylnej części obudowy też jest możliwe? U mnie jest uszkodzona dokładnie jak w tym testowym filmie, lekkie wgniecenie "od wewnątrz" w prawej górnej części i problem z założniem pokrywki zbiornika (trzeba trochę na siłę wpychać).
No i czy samodzielna wymiana oznacza utratę gwarancji?  Wg https://youtu.be/vhZG5tcqj3A?t=55 to odkręcenie 9 śrubek + poluzowanie 2, maks. 5 min roboty, na pewno znacznie mniej niż zapakowanie go do wysyłki ;)

BTW ekspres bardzo fajny, jak na razie działa OK
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2020, 09:41:46 wysłana przez WS5 »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #142 dnia: 08 Maj 2020, 23:07:10 »
@WS5  napisz do nas na [email protected] i daj mnie w kopii [email protected] Ogarniemy  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #143 dnia: 09 Maj 2020, 18:49:16 »
Pytanie - w zestawie z ekspresem „na rozruch” jest filtr do wody Lelita przewidziany na ~35 litrów. Z tego co widzę jest też wersja dwukrotnie większa na ok. 70 litrów - jest kompatybilna z tym trzymadłem filtrów w zbiorniku Mary? Bo wolałbym to wymieniać rzadziej niż częściej ;) I w sumie jeszcze jedno pytanie - czy ten filtr zasadniczo różni się czymś od filtrów z dzbanków pokroju Dafi / Brita? U siebie do ekspresu jak i do picia codziennego używam wody kranowej filtrowanej właśnie w dzbanki Dafi. Jest jeszcze w takim razie potrzeba używania filtra w ekspresie? (kranówka wrocławska)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #144 dnia: 09 Maj 2020, 19:32:24 »
W dzbanku i w zbiorniku to to samo zasadniczo. Filtr odłożyłem na przyszłość bo i tak używam dzbanka.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #145 dnia: 10 Maj 2020, 13:05:31 »
Pytanie - w zestawie z ekspresem „na rozruch” jest filtr do wody Lelita przewidziany na ~35 litrów. Z tego co widzę jest też wersja dwukrotnie większa na ok. 70 litrów - jest kompatybilna z tym trzymadłem filtrów w zbiorniku Mary?

Nie sprawdzałem tego podczas testów ekspresu, ale jako, że mam oba filtry porównałem ich wymiary. Wersja 70L jest dłuższa. Powinna pasować do trzymadła, filtr raczej nie powinien się wywracać. Można ewentualnie zostawić filtr luzem w zbiorniku.
IMG_20200510_124431.jpg IMG_20200510_124419.jpg

I w sumie jeszcze jedno pytanie - czy ten filtr zasadniczo różni się czymś od filtrów z dzbanków pokroju Dafi / Brita? U siebie do ekspresu jak i do picia codziennego używam wody kranowej filtrowanej właśnie w dzbanki Dafi.

Ja mam "twardą" krakowska kranówę i używam obu filtrów. Zdecydowałem się na dwa filtry, ponieważ z upływem czasu spada skuteczność filtra dzbankowego, o czym pisałem w wątku woda do kawy.

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #146 dnia: 10 Maj 2020, 15:14:01 »
Dzięki za zdjęcia, przesiądę się na większe filtry w takim razie. Zawsze to nieco mniej grzebania przy całości.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #147 dnia: 11 Maj 2020, 10:26:56 »
Skradzione z homebarista.

Porównanie prysznica IMS Precision i fabrycznego w Marze



Autor ostatecznie pozostał przy fabrycznym.
Założył również uszczelkę Cafelat 8,5 mm, niebieską.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #148 dnia: 11 Maj 2020, 12:12:33 »
Odnośnie uszczelki - Cafelat czerwona (8 mm) jest cieńsza niż oryginalna

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #149 dnia: 11 Maj 2020, 17:31:12 »
Tego potrzebowalem odnosnie mich ostatnich pytan - dziekuje, zamawiam uszczelke :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi