Autor Wątek: badania kawy  (Przeczytany 3532 razy)

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marzec 2020, 20:31:32 »
tak jak Napisałem sanepid bada kawę przed dopuszczeniem do sprzedażny . To samo by mogło się tyczyć  wszystkiego co jemy ;) Ziemniaków na rynku  itd itd

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marzec 2020, 20:40:07 »
gdybym miał wybrać świetną w smaku kawę z pestycydami i średnią bez, wybieram tę zdrowszą.
To musisz kupować kawę bio. Są takie. Nie wiem czy jest sens za to dopłacać, ale jeżeli masz taką potrzebę to jak najbardziej można takie kawy znaleźć. Pierwsza z brzegu:

https://sklep.javacoffee.pl/en/coffee/143-organic-ethiopia-tega-tula.html

Większość kaw jest uprawiana, tak jak cała reszta warzyw i owoców - czyli pryskana chemią. Wątpię czy to jakoś bardzo szkodzi, skoro my dostajemy na koniec spaloną pestkę, przez którą przelewamy wodę.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Marzec 2020, 20:53:43 »
Dziękuję za podpowiedź - Javacoffee znam i mam w planie zakup u nich, kolejni na liście (udostępnili mi certyfikaty) to LandCafe z Wrocławia. Będę testował na miarę swoich skromnych umiejętności a jeśli kawy nie będą godne uwagi odszczekam co w tym wątku napisałem i będę się truł ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Marzec 2020, 20:59:32 »
Certyfikacje ekologiczne są różne, wartościowe lub nie. Najgorzej jest jeśli płacimy za bio kawę lub jajka z wolnego chowu a podczas inspekcji widać że kury pierwszy raz w życiu wyszły z klatki, a kawa jest poza kontrolą jeśli chodzi o opryski, chemię itd. Producenci chcą sprzedać jako bio więc drożej. Ale to nie jest tak, że płacę i mam certyfikat, żadna renomowana jednostka sobie na to nie pozwoli, są wpadki jak z dieslem VW tyle że nie da się pilnować każdego producenta 24h/dobę. Co nie znaczy, że wszelkie certyfikacje są bezwartościowe różna jest waga certyfikatu garnka ze stali nierdzewnej i implantu kości, różne są wymagania i konsekwencje niezgodności.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Marzec 2020, 21:02:00 »
Certyfikaty organic są strasznie drogie i farmerów którzy maja tylko kilka hektarów upraw, po prostu na nie nie stać.
Za to komercyjne brazylijskie uprawy zbierane traktorami, spalone na popiół, czesto gęsto maja ten znaczek, bo ich stać.
Tak to sobie tłumaczę ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Marzec 2020, 21:13:42 »
Szczympek to ile kosztuje taka certyfikacja?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marzec 2020, 21:14:48 »
Certyfikaty organic są strasznie drogie
Certyfikacja to znakomity interes jest, w każdej branży.
Lata temu kupowaliśmy z kumplem na spółkę aparat USG — taki najprostszy, mały, przenośny, na akumulatorku. Za koreański aparat z dwiema sondami i printerem (drukarką termiczną wysokiej rozdzielczości) wyszło kilkadziesiąt tysięcy PLN. Ten sam zestaw w USA kosztował w przeliczeniu kilkanaście tysięcy już z wysyłką. Tak, 3-4x taniej — ale bez certyfikatu na Europę. A wyrobienie tego certyfikatu prawie pokrywało różnicę w cenie.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Marzec 2020, 21:28:14 »
Owszem dobry biznes, ale wymagający i niełatwy, dla wyrobów medycznych konieczna w UE jest notyfikacja a to kosztuje. Bo Piomic nie mówisz chyba o UL i CE?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Marzec 2020, 21:33:13 »
Nie, certyfikaty bezpieczeństwa sprzęt ma prosto z fabryki, w Stanach jest normalnie dopuszczony do użytku profesjonalnego w medycynie — wejście na Europę tyle kosztuje. I to było jeszcze przed EU, bodaj 2000-2002?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Marzec 2020, 23:04:35 »
Mogę powiedzieć jak moje byłe miejsce pracy sprzedawało kawę certyfikowaną jako organiczna.

Raz do roku przyjeżdżała kontrola (nie wiem kto), sprawdzali papiery, czy pojemniki dla kawy organic są oznaczone, całe miejsce pracy, nawijało im się makaron na uszy, kasowali ileś tysięcy £ (nie pamiętam już ile, nie chcę wprowadzać w błąd) i można było dalej sprzedawać kawę certyfikowaną jako organiczna.

To było w UK, nie pamiętam kto się tym tam zajmuje. Także nic więcej nie pomogę - tym bardziej tu

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Marzec 2020, 23:20:08 »
Miałeś rację pj.w, chylę czoła. Poniżej cytat z ciekawego opracowania:

„1. Pozostałości insektycydów chloroorganicznych w zielonym ziarnie kawy stwierdzono w stężeniach wskazujących na możliwość stosowania tych związków do ochrony roślin w krajach strefy zwrotnikowej i podzwrotnikowej.
2. Wysoka temperatura stosowana podczas procesu palenia kawy eliminuje prawie w całości chlorowane węglowodory z gotowego produktu, dlatego też poziom skażenia surowego ziarna pozostałościami tych związków ma niewielki wpływ na stężenia oznaczane w palonym ziarnie.
3. Palenie kawy w wyższej temperaturze wpływa na znaczne obniżenie zawartości DDT i jego metabolitów w porównaniu do oznaczanych w kawach jasno palonych.
4. Pozostałości chlorowanych węglowodorów po sporządzeniu naparu pozostają w osadzie, stąd też picie kawy, nawet w dużych ilościach, nie powinno mieć wpływu na zwiększenie dziennego pobrania tych związków.”

Tutaj link do całości treści:
https://tinyurl.com/r7bemgt
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2020, 23:30:28 wysłana przez Mr. Sour »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Marzec 2020, 09:10:50 »
Smacznego zatem.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Marzec 2020, 09:17:46 »
@Mr.Sour, może poszukaj etiopskich "heilroomów" z wysokich upraw. W Etiopii zdecydowana większość kawy pochodzi z niewielkich, często zdziczałych upraw. Jest duża szansa, że takiemu rolnikowi nie będzie chciało się targać w góry opryskiwacza i środków chemicznych.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Marzec 2020, 09:25:52 »
Im wyżej położona uprawa, tym mniej potrzeba chemii.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: badania kawy
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Marzec 2020, 10:18:45 »
Dziękuję za podpowiedzi. Z tego co pobieżnie przejrzałem, w kilku sklepach online można dostać etiopię heirloom a opisy walorów smakowych wyglądają zachęcająco, więc chętnie spróbuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi