Autor Wątek: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu  (Przeczytany 52452 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #120 dnia: 07 Styczeń 2021, 15:07:58 »
A syfony podtynkowe? Ja zmieściłem finalnie przyścienny w szafce ale rozważałem też podtynkowy.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #121 dnia: 07 Styczeń 2021, 17:39:38 »
Są specjalne syfony do popłuczyn i skroplin, przeznaczone do podłączenia cienkich wężyków i małych ilości ścieków. Może @tecnoselfrx coś podpowie?

Przy okazji możesz jakoś pod spodem zrobić zasilanie elektryczne.
Coś takiego? https://termicotychy.pl/syfon-bwt-do-odprowadzania-popluczyn-ze-zmiekczacza

Prąd miałem zamiar na górze dać. Ale może faktycznie dam pod szafką. Dzięki!

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #122 dnia: 07 Styczeń 2021, 17:41:59 »
A syfony podtynkowe? Ja zmieściłem finalnie przyścienny w szafce ale rozważałem też podtynkowy.

Coś takiego? https://coolmarket.pl/pl/p/Syfon-skroplin-kulowy-do-klimatyzacji-podtynkowy-z-blokada-antyzapachowa-HL-138/3331

skansen

  • Gość
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #123 dnia: 07 Styczeń 2021, 17:45:54 »
Właśnie o czymś takim myślałem...

Prąd miałem zamiar na górze dać. Ale może faktycznie dam pod szafką.
Ja mam pod szafką listwę i całe zasilanie (ekspres i młynki). Jakbym dawał na górze to włożyłbym przekaźnik do puszki z gniazdem tak jak to zrobił @Przemkos: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=974.msg221738#msg221738

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #124 dnia: 19 Styczeń 2021, 21:23:55 »
A czy syfon pralkowy, taki z kulką będzie Ok? Boję się, że spadająca woda może nie unieść tej kulki (za małe ciśnienie). Z drugiej strony te syfony pralkowy są bardzo małe i dlatego kuszą.

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Marzec 2021, 13:56:58 »
Mam pytanie o możliwość wpięcia poboru wody do ekspresu do baterii trójdrożnej z wylewką wody filtrowanej (z filtrem i głowicą BWT). Za nic nie chce się to dogadać. Pierwotnie bez ekspresu podłączone, to było tak:
- rura z zimną wodą podłączona wężykiem z baterią (wejście zimnej wody)
- rura z ciepłą wodą połączona wężykiem z baterią (wejście ciepłej wody)
- z baterii wychodzą dwa cienkie wężyki które zakłada się na wejście i wyjście filtra i wszystko działa: jest zimna/ciepłą woda niefiltrowana oraz zimna woda filtrowana na oddzielnym kraniku

Próba podłączenia doprowadzenia wody do ekspresu na trójniku za wyjściem filtra: nie działa - trzeba mieć odkręcony kranik wody filtrowanej.

Próba założenia trójnika na rurze zimnej wody i stąd jeden wężyk do baterii (wylewka zimnej wody), a drugi do trójnika przed wejściem wody do filtra (do trójnika podłączamy też cienki przewód od doprowadzenia wody z kranika wody filtrowanej z baterii) + trójnik na wyjściu wody z filtra (jeden wężyk na zasilenie ekspresu), drugi cienki wężyk na powrót przefiltrowanej wody do kranika wody filtrowanej z baterii: nie działa woda się cofa.

Próba założenia zaworu zwrotnego przed trójnikiem dopływu wody do filtra na linii wężyka doprowadzającego wodę z kranika wody filtrowanej z baterii: nie działa.

Co jest nie tak - czy trzeba zakładać jakiś reduktor ciśnienia?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Marzec 2021, 18:10:02 »
Potrzebuję się Was poradzić. Wykańczam aktualnie kuchnię. Układ mam taki, że z jednej strony kuchni jest zlew (a przy nim zawór wody), a po drugiej stronie kuchni jest ekspres (a przy nim zawór wody). Między jednym a drugim jest jakieś 3-4 metry blatu (węża do pociągnięcia). Chcę mieć w kranie wodę filtrowaną i w ekspresie (podłączenie bezpośrednie). Chcę to zrobić na jednym filtrze (wybrałem BWT Bestmax Premium XL).
I teraz pytanie - czy zamontować butlę pod zlewem, czy pod ekspresem? Mój dylemat polega tym, że pod zlewem szafka będzie bardziej do butli dostosowana, ale wtedy do ekspresu będzie lecieć woda odleżana w wężu (3-4m). Pod ekspresem znowu butla będzie przeszkadzać, wodę z baterii w zlewie mogę zlać - tak, żeby ta z węża poleciała do kanału zanim naleję sobie do szklanki.

No i pytanie czy ten dylemat ma sens? Czy to problem pierwszego świata - bo woda w wężu po nocy będzie Ok, tudzież mogę zrobić dłuższy flush (HX). A może jakoś inaczej to rozwiązać?

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #127 dnia: 19 Marzec 2021, 10:54:58 »
Mam pytanie o możliwość wpięcia poboru wody do ekspresu do baterii trójdrożnej z wylewką wody filtrowanej (z filtrem i głowicą BWT). Za nic nie chce się to dogadać. Pierwotnie bez ekspresu podłączone, to było tak:
- rura z zimną wodą podłączona wężykiem z baterią (wejście zimnej wody)
- rura z ciepłą wodą połączona wężykiem z baterią (wejście ciepłej wody)
- z baterii wychodzą dwa cienkie wężyki które zakłada się na wejście i wyjście filtra i wszystko działa: jest zimna/ciepłą woda niefiltrowana oraz zimna woda filtrowana na oddzielnym kraniku

Co to za bateria? Wg powyższego opisu stawiam, że się nie da... Wygląda, że zimna woda w samej baterii rozdziela się na dwa zawory: zimnej i filtrowanej, te dwie rurki do filtra to wejście po zaworze filtrowanej i powrót do wylewki. Podpiąć się z ekspresem trzeba przed zaworem, więc będzie filtrowana całość zimnej wody. Nie ma jak podać filtrowanej wody tylko na przeznaczony dla niej zawór. A jeśli brać po zaworze, to nie ma jak zamknąć wypływu wylewką baterii... trzeba by jakiś dodatkowy zawór dorobić, np. przełączający ekspres/wylewka... wtedy i tak dla trybu ekspresu filtr będzie pod ciśnieniem sieci, a raczej nie jest przystosowany, bo standardowo ma zawsze otwarte wyjście do wylewki, ja bym się bał toto zostawić bez nadzoru...



No i pytanie czy ten dylemat ma sens? Czy to problem pierwszego świata - bo woda w wężu po nocy będzie Ok, tudzież mogę zrobić dłuższy flush (HX). A może jakoś inaczej to rozwiązać?

hm... teraz i tak wszystkie rury z tworzywa, więc w sumie raczej nie ma znaczenia
możesz też dołożyć zawór (ręczny, elektrozawór...) do przelewania przy ekspresie - jeśli ma odpływ do kanalizacji to do odpływu, jeśli nie to drugi wężyk z powrotem pod zlew, nie musi mieć spadków itp, bo to czysta woda pod ciśnieniem...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi