Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia  (Przeczytany 4252 razy)

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maj 2020, 21:03:37 »
[emoji106] Dzięki nie mam więcej pytań.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maj 2020, 22:54:56 »
Dodatkowych opłat związanych z cłem nie miałem. Przesyłkę dostarczył pocztex

A jak wrażenia jeśli chodzi o sam młynek?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Maj 2020, 07:36:02 »
@Mr.Sour gdybyś zamawiał to daj znać jak wyglądała sytuacja z cłem, ostatnio wszystkie moje paczki, nawet te za 7 USD są clone więc zastanawiam się czy przy większej wartości nie naliczą opłat.

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Maj 2020, 08:19:48 »
Ja zamówiłem Q2 w piątek 01.05, dam znać kiedy dojdzie i co z cłem.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Maj 2020, 08:30:06 »
 [emoji106]

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Maj 2020, 08:31:46 »
@Mr.Sour gdybyś zamawiał to daj znać jak wyglądała sytuacja z cłem, ostatnio wszystkie moje paczki, nawet te za 7 USD są clone więc zastanawiam się czy przy większej wartości nie naliczą opłat.

7$? jak wygląda taki rachunek? 6,7 złotega vatu i ile z 20zł? za obsługę i pocztę?? nie wiem co tam miałeś w paczce, ale wymyślając 50% cła to standardowa opłata celno-pocztowa dalej będzie większa! chyba ze zmienili jednak coś w tym systemie?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Maj 2020, 08:40:48 »
@trez wysłowiłem się nieprecyzyjnie, są poddane czynnościom celnym ale z zerową stawką celną, chodziło mi o to że każda przesyłka trafia do odprawy celnej i pojawia się jako oclona w aplikacji alego.

Zapis w ustawie jest dla mnie nieoczywisty i pewnie o to chodzi.

Dokonując importu towarów z Chin, podatnik w niektórych sytuacjach może zostać zwolniony z obowiązku zapłaty podatku VAT. Jak stanowi bowiem art. 51 ust. 1 ustawy o VAT:

zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

Przy czym zwolnienia z podatku VAT nie stosuje się w przypadku importu z krajów trzecich:

napojów alkoholowych,

tytoniu i wyrobów tytoniowych,

perfum i wód toaletowych,

towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

Zwalnia się do 22 euro ale nie zwalnia się importu w drodze wysyłki  :picardpalm:


Do braku definicji zamówienia wysyłkowego odwołał się Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi i w interpretacji nr IPTPP2/4512-333/15-2/IR wydanej 1 września 2015 r. stwierdził, że:

zakupy w drodze zamówienia wysyłkowego winny posiadać następujące cechy:

zamówienie nie jest składane osobiście przez kupującego u dostawcy, ale dokonywane jest np. drogą pocztową, telefoniczną, faksem, poprzez Internet,

zamówiony towar jest przesyłany, na wskazany przez kupującego adres, przez podmioty wyspecjalizowane w dziedzinie dostarczania przesyłek, np. poprzez pocztę, kuriera, bez konieczności dokonywania osobistego odbioru towarów przez kupującego.

Ponadto organ podatkowy zaznaczył również, że przy zamówieniach wysyłkowych zapłata za towar realizowana jest przedpłatą, np. jako przelew na rachunek bankowy sprzedającego lub za pobraniem.

A jeśli pojadę do Chin i złożę osobiście zamówienie a jego realizacja będzie się później wiązała z wysyłką?
Z drugiej strony moje ostatnie zamówienie na 28 USD nie zostało obłożone opłatami a to 26 euro więc przepisy mamy jakie mamy, kolejna kwestia czy koszty wysyłki są wliczane do wartości celnej itd ?

« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2020, 08:55:00 wysłana przez mlopus »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Maj 2020, 08:59:19 »
aaa nie to tak :D każda przesyłka przekraczająca granicę przechodzi odprawę celną, nawet jak się pośle jedną kartkę papieru w liście miłosnym do cioci z ameryki :diabelek: Tyle że dla większości to zautomatyzowana procedura a za niektóre płacimy podatki.

Zazwyczaj potocznie mówi się że "nam oclili" jako na te którym wyznaczono vat do zapłaty, a szybko zapomniała się wszystkim, nie tak dawna dyrektywa ministerstwa, "inaczej interpretująca" przesyłki o niskiej wartości i nakazująca również je opodatkowywać, stąd moje zaciekawienie było

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Maj 2020, 09:03:55 »
Marzy mi się życie w kraju gdzie ustawa określa chociażby że dla przesyłek o łącznej wartości towaru z wysyłką 22 euro, czy też inna kwota, nie ma opłat celnych, albo że dla każdej przesyłki o łącznej wartości powyżej 22 euro jest opłata, a służby celne, urzędy skarbowe wiedzą o tym i każdego traktuje się równo. Ktoś mówił Szwajcaria?   

Edit
Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, które wysyłane są z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej mieszkającej na terenie UE, są zwolnione z cła i podatku VAT o równowartości 45 euro.

Przy czym za przywóz o charakterze niehandlowym uznaje się przywóz przesyłek, które jednocześnie spełniają poniższe warunki:

mają charakter okazjonalny,

zawierają towary przeznaczone na własny użytek przez odbiorcę i nie wskazują swoim charakterem i ilością na przeznaczenie handlowe,

są wysyłane do odbiorcy bez żadnego rodzaju opłat.

« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2020, 09:12:09 wysłana przez mlopus »

Offline e_tomi Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-2, Aeropress + prismo, kawiarka, FP
  • Młynek: Kazak Tura 3, 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Maj 2020, 20:15:42 »
A jak wrażenia jeśli chodzi o sam młynek?

Jeżeli chodzi o wygląd to mi się podoba, a wykonanie jest solidne. Co do jakości mielenia to się nie wypowiem, bo zrobiłem na razie 3 mielenia. Jak będę miał chwilę to porównam z moim elektrycznym Nivona Cefe Grano 130 jakość mielenia i później napar.

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maj 2020, 22:50:39 »
Mój Q2 zamówiony 01.05 dotarł 20.05, czyli w niecałe 3 tygodnie, dodatkowych opłat nie było - jestem ukontentowany, nawet bardzo  :)

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: 1zespresso/MYM 54 - przesyłka z Chin a epidemia
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Maj 2020, 11:12:44 »
Marzy mi się życie w kraju gdzie ustawa określa chociażby że dla przesyłek o łącznej wartości towaru z wysyłką 22 euro, czy też inna kwota, nie ma opłat celnych, albo że dla każdej przesyłki o łącznej wartości powyżej 22 euro jest opłata, a służby celne, urzędy skarbowe wiedzą o tym i każdego traktuje się równo. Ktoś mówił Szwajcaria?   

Edit
Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, które wysyłane są z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej mieszkającej na terenie UE, są zwolnione z cła i podatku VAT o równowartości 45 euro.

Przy czym za przywóz o charakterze niehandlowym uznaje się przywóz przesyłek, które jednocześnie spełniają poniższe warunki:

mają charakter okazjonalny,

zawierają towary przeznaczone na własny użytek przez odbiorcę i nie wskazują swoim charakterem i ilością na przeznaczenie handlowe,

są wysyłane do odbiorcy bez żadnego rodzaju opłat.
Przy czym każdy import z chin odbywa się poprzez firmy, a zatem na jakiekolwiek zwolnienie z opłat nie ma co liczyć.
Teoretycznie od każdego produktu zamówionego na Ali powinieneś odprowadzić podatek VAT.

Wysłane z mojego Nubia M2 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi