Autor Wątek: Gdzie kupić ekspres?  (Przeczytany 1741 razy)

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Gdzie kupić ekspres?
« dnia: 01 Sierpień 2022, 15:35:12 »
Witam, Cześć,                                                                                                                                               pytanie może dość głupie, ale to mój pierwszy prawdziwy ekspres i chciałbym dać za niego uczciwe pieniądze ;)

Ostatnio szukałem jakiegoś fajnego ekspresu kolbowego i wczoraj na coffefriend DE znalazłem Lelit MaraX V2 na promocji za 4400 polskich cebulionów, dzisiaj jest już tylko o 500 tańszy niż na polskich stronach, ale jednak. Transport do Polski to 5€
Pisałem do supportu gdzie takie coś oddać na gwarancję, odpisali że niestety do nich i ja pokrywam koszty i odpowiadam za szkody powstałe w wyniku transportu.

I tutaj moje pytanie - gdzie w miarę tanio kupić taki ekspres? Warto szukać po Amazonach? Może czekać na jakieś używki tutaj?
Warto w ogóle martwić się zepsuciem takiego sprzętu? Często mają miejsce takie usterki gwarancyjne?

U nas znalazłem zwykłą Mara z drewnianymi akcentami (bez X) za 4400. Warto w to inwestować czy od czasu wejścia na rynek wersji X V1/V2 w ogóle nie ma co się oglądać? Czytałem że ta "cicha" pompa w X lubi się psuć, a kawa z Xtrybów jest taka se to też zwykła Mara jest nadal bardzo dobrą opcją jeśli ktoś lubi HX
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2022, 18:13:30 wysłana przez ranGo »

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2022, 18:19:38 »
Ja mimo wszystko preferuję polskie sklepy. Jak mój młynek kupiony w konesso zepsuł się to od ręki następnego dnia był już kurier i od razu został wymieniony na nowy.
Niska cena nie zawsze oznacza, że będzie dobry i szybki support, a tym bardziej bezkosztowy.

skansen

  • Gość
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2022, 18:44:36 »
Warto w to inwestować czy od czasu wejścia na rynek wersji X V1/V2 w ogóle nie ma co się oglądać? Czytałem że ta "cicha" pompa w X lubi się psuć, a kawa z Xtrybów jest taka se to też zwykła Mara jest nadal bardzo dobrą opcją jeśli ktoś lubi HX
A lubisz HXy? Co prawda daleki jestem od pisania, że są złe ale skoro są nowsze, lepsze wersje to nie wiem czy jest sens oglądać się na wcześniejsze. Chyba, że udałoby Ci się znaleźć, taką (nieprodukowaną już) Marę w bardzo dobrej cenie. Wtedy można się zastanawiać. Mam kilka zdjęć przekrojów nowej i starej Mary, wrzucę później na Forum żeby można było sobie porównać jak zmieniły się bebechy...

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2022, 21:10:01 »
Czytałem że ta "cicha" pompa w X lubi się psuć, a kawa z Xtrybów jest taka se

Nie wierz we wszystko co czytasz w internecie :)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2022, 21:52:08 »
Takie oszczędności często wychodzą bokiem, zapytaj o ofertę w Coffeesite aktualnie promo na Lelit 10% lub w Konesso. Szybki serwis na miejscu to podstawa.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2022, 11:30:11 »
To był chyba pierwszy sklep, w którym n lat temu zamówiłem po południu, dostałem przesyłkę następnego dnia. Jakość obsługi na najwyższym poziomie, ceny bardzo ok.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2367.540

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2022, 10:39:14 »
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie,

Ostatecznie zamówiłem Lelit Mara z polskiej strony
Proces gwarancyjny jest mocno stresujący jeśli towar wysyła się za granicę. Można się pokusić o taki szacher-macher jeśli zgodzą się na naprawę w zagranicznym odpowiedniku swojej strony ;-)

Info gdyby ktoś kiedyś użył wyszukiwania:
Przyjacielekawy i coffefriend w wersji de/eu wymagają odesłania uszkodzonego sprzętu na gwarancję do miejsca zakupu, nie ma możliwości naprawy w polskim odpowiedniku tego sprzedawcy

Offline Dario Antonio

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Nemox lux
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sierpień 2022, 21:48:15 »
Dzień dobry .
Zastanawia mnie dlaczego w Polsce ekspresy są droższe nawet po rabatach o ok. 10 procent niż w DE czy IT  .

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Sierpień 2022, 00:19:01 »
Myślę, że z powodu mniejszych obrotów w handlu. Mniejsze obroty to mniejsze rabaty u producentów. Mniejsza siła nabywcza w Polsce też się na to składa. Raczej żadna firma w Italii nie da nam specjalnych cen, mniejszych niż dla kontrahentów z Niemiec.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2022, 00:25:38 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Gdzie kupić ekspres?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Sierpień 2022, 07:00:40 »
Myślę, że z powodu mniejszych obrotów w handlu. Mniejsze obroty to mniejsze rabaty u producentów. Mniejsza siła nabywcza w Polsce też się na to składa. Raczej żadna firma w Italii nie da nam specjalnych cen, mniejszych niż dla kontrahentów z Niemiec.
Plus prozaiczna wartość VAT-u: DE 19%, IT 22%.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi