Autor Wątek: Hario Shizuku - slow drip brewer  (Przeczytany 2584 razy)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Hario Shizuku - slow drip brewer
« dnia: 19 Lipiec 2017, 10:03:23 »
Wiedziony ciekawością nabyłem ten wynalazek żeby przekonać się co też jest on wart.

Wielkiej wiary w sumie w tym nie pokładałem, ale kierowało mną też lenistwo i fakt, że cold brew przygotowane w dzbanku i później filtrowane nie do końca mi odpowiada. Smaki są jakieś takie muliste jakby brudne  :ohyda: Po cichu liczyłem, że Shizuku da efekt nieco lepszy.

Gdy wczoraj wieczorem wróciłem do domu paczka już na mnie czekała. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka...ale to jest ŁADNE  :wow2:
Wygląd jednak wyglądem, ale kawa się sama nie zrobi. Dzisiaj z samego rana zmieliłem 50 gramów Gishubi Burundi od Java Coffee. Mielenie nieco grubsze (2,5 w Kinu M47). Zmoczyłem nieco przemiał po czym zalałem wody (temperatura 21 stopni) do kreski. Kapać miało 1-2 godziny. U mnie trwało to równe 60 minut. Trochę się obawiałem czy to aby nie zbyt krótko, ale gdy zdjąłem górne naczynie aromat był bardzo wyraźny i przyjemny  [emoji106]

Smakowo jak dla mnie dużo lepiej niż tradycyjne cold brew. Smaki są zdecydowanie żywsze i okrągłe. Wyraźnie czuć taką jakby świeżość i absolutnie zero goryczy. Dla mnie efekt bardzo przyjemny  :)

Shizuku może okazać się bardzo udanym wynalazkiem. Jeśli tylko przełknąć wysoką cenę zakupu to dostajemy bardzo proste w obsłudze urządzenie dające ciekawy efekt w szklance  :brawa:

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Hario Shizuku - slow drip brewer
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2017, 10:21:52 »
cena spora, ale coś podobnego możnaby chyba osiągnąć za niewielki ułamek tych kosztów - przy użyciu Phina, dolewając wody w miarę jej ubywania. Nie trzeba wtedy sypać aż tyle kawy.

Ciekawe co by wyszło, gdyby zalewać wodą nie o temp. pokojowej, ale np. 50C (i zapewnić utrzymanie takiej temp. w czasie parzenia). Myślę, że mogłoby być jeszcze smaczniej.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Hario Shizuku - slow drip brewer
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2017, 11:17:26 »
Phin wydaje się być odpowiedzią na wszystkie pytania na tym forum ;) Ale nie umniejszając jego uniwersalności uważam, że "dla każdego coś dobrego". Shizuku nie jest faktycznie najtańszym sposobem, ale z drugiej strony gdy spojrzymy na ceny innych "cold dripperów" i tego typu zaparzaczy to widać, że jest względnie tani/w podobnej cenie a na dodatek wygląda na prawdę fajnie i dobrze się prezentuje w kuchnii (dla niektórych to też ważna sprawa). :)

Cieszę się @korea83, że dripper przypadł do gustu :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario Shizuku - slow drip brewer
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipiec 2017, 11:57:17 »
Phin wydaje się być odpowiedzią na wszystkie pytania na tym forum
Co się dziwisz, jeśli kawałek wygiętej blaszki ma funkcjonalność kilku sprzętów, z których każdy przewyższa go ceną przynajmniej pięciokrotnie. ;)

Swoją drogą podobne konstrukcje można zrobić i przy użyciu aero, kality, sitka french pressu, co tam kto ma.

No i tu przynajmniej coś działa, mistrzostwem marketingu są inne zaprzacze cold brew, które funkcjonalnością nie różnią się od słoika ;) a i tak Hario to produkuje i sprzedaje z dużym powodzeniem. Widać ten element estetyki i konkretnego przeznaczenia sprzętu jest sporo wart. :szampan:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Hario Shizuku - slow drip brewer
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2017, 12:52:55 »
Grex jak ktoś ma chęć i komfort czasowy, aby godzinę czy dłużej polewać ziarenka, to czemu nie, jakaś forma kawowej medytacji. Może przy okazji coś ciekawego zauważy albo jakaś oryginalna myśl pojawi się :)

Można też kupić trochę sprzętu laboratoryjnego za śmieszne pieniądze i skonstruować bardzo podobne urządzenie.. Jednak czy każdemu będzie się chciało?
Dobrze, że mamy wybór, bo on dla nas konsumentów działa w większości aspektów na korzyść. Nikt nie zmusza przecież, ani nie twierdzi, że to jedyny słuszny sposób na otrzymanie cold brew.  Jak ktoś chce kupić sprawdzone rozwiązanie, to dobrze że jest ono dostępne.

Offline xstormx

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: alternatywy
Odp: Hario Shizuku - slow drip brewer
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec 2017, 13:47:10 »
Tak to w życiu jest, że są rzeczy tanie i drogie. Mi osobiście do gustu zawsze przypadały drogie :P

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario Shizuku - slow drip brewer
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipiec 2017, 14:34:28 »
Nie krępuj się: Hario Water Driper Wood ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi