Autor Wątek: Palnik do kawiarki/tygielka  (Przeczytany 3712 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Palnik do kawiarki/tygielka
« dnia: 15 Lipiec 2017, 08:24:38 »
Z racji tego ze zmieniłem płytę gazową na indukcyjną moja aluminiowa bialetti zrobiła się bezużyteczna, tygielek podzielił niestały jej los. Szukam jakiegoś niewielkiego palnika na którym można będzie postawić tygielek i kawairke, a w przyszłości przyda się do syfonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2017, 08:35:37 »
Szukaj na aliexpres są palniki gazowe.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2017, 08:36:28 »
Chyba wolał bym coś z naszego rynku, coś co przyjdzie w pare dni i jest przez kogoś już sprawdzone


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2017, 09:09:05 »
Ja palniki chińskie sprawdzałem na 4 tys metrów no ale Twoja sprawa.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipiec 2017, 10:05:42 »
zmieniłem płytę gazową na indukcyjną moja aluminiowa bialetti zrobiła się bezużyteczna
A po co Ci gazowy palnik? Może to będzie lepszym rozwiązaniem:
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipiec 2017, 11:14:32 »
@Jeżyk - ale chodzi też o to że indukcja daje prąd pulsacyjny. Nawet kawiarki które są pod indukcję nie dają takich naparów jak na gazie.
Ostatnio się o tym przekonałem jak zabrałem swoją stalową Bialetti do rodziców. U nich na gazie wyszła lepsza kawka niż u mnie na indukcji. Poza tym u mnie na indukcji zawsze zostaje ok 50% wody w zbiorniku na dole. Na gazie zostaje może z 10% tylko.

Też się zastanawiam nad palnikiem, myślałem o takim turystycznym z kartuszami, np. COLEMAN F1 LITE. Tyle że trochę drogie są wliczając jeszcze kartusze...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipiec 2017, 11:36:46 »
Z jednej strony dobrze jak zostaje trochę wody w kawiarce, wtedy mniej niszczy się dno, chodź połowa to faktycznie klops. Znajomy odkąd ma indukcję też nie umie z tym wygrać, aktualnie używa największej jaką znalazł, wtedy ta pulsacja  rozchodzi  sie w masie wody, tylko też nic zbyt dobrego nie wychodzi jak masz tylko 1/4 sitka kawą zasypane. Temu podoba mi się pomysł masywnej podstawki, jeżeli będzie miała wystarczająco dużą pojemność cieplną to powinno to ładnie działać, ciekawi mnie czy ktoś tego próbował? Jak to w życiu się zachowuje?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lipiec 2017, 12:19:30 »
Kup coś takiego



Będzie w razie awarii prądu można kotleta usmażyć.

Sam mam i polecam. Są różne wersje palnika - a co za tym idzie mocy.
LMWDP #469

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lipiec 2017, 17:12:08 »
kawiarki które są pod indukcję nie dają takich naparów jak na gazie.
Oo, to ciekawe. Może dno tej kawiarki jest z niewłaściwym rodzajem rdzenia. Będąc u siostry (ma kuchenkę indukcyjną) zaobserwowałem, że jedne garnki grzeją się lepiej inne słabiej. Co ciekawe, dotyczy to identycznych garnków tej samej firmy, ale wykonanych w odstępie 5 lat. Jednak doktorek proponuje lepsze rozwiązanie. (jak zwykle)
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

ali_abda

  • Gość
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lipiec 2017, 18:21:45 »
A ja polecam Campingaz 206S. Sam kiedyś się nad tym zastanawiałem bo też mam indukcję i stalową bialetti. Nie potrafię osiągnąć zadowalających efektów i również winię płytę. Aczkolwiek mogę być zbyt pewny siebie i wina leży po mojej stronie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lipiec 2017, 18:25:10 »
A nie jest tak, że kawiarka ma małą średnicę i nie pokrywa całej cewki indukcyjnej w płycie?

ali_abda

  • Gość
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lipiec 2017, 18:30:11 »
A nie jest tak, że kawiarka ma małą średnicę i nie pokrywa całej cewki indukcyjnej w płycie?
W takim wypadku palnik nie wykryje, że coś na nim stoi i wgl się nie uruchomi. A przynajmniej w przypadku mojej płyty. Ja mogę postawić na swoją naczynie o średnicy dna 8cm. Oczywiście dno musi być ferromagnetyczne.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lipiec 2017, 19:05:10 »
Ja mogę postawić na swoją naczynie o średnicy dna 8cm.
Wydaje mi się, że sprawdzenie, czy na kuchence stoi ferromagnetyk polega na pomiarze prądu. Istnieje zatem jakaś minimalna średnica, która odbiera moc i powoduje załączenie kuchenki, co wcale nie oznacza, że moc jest odbierana całą powierzchnią. Jak sądzę (choć mogę się oczywiście mylić) w środku płyty jest "dziura", która mocy nie oddaje.

ali_abda

  • Gość
Odp: Palnik do kawiarki/tygielka
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lipiec 2017, 19:52:20 »
Ja mogę postawić na swoją naczynie o średnicy dna 8cm.
Wydaje mi się, że sprawdzenie, czy na kuchence stoi ferromagnetyk polega na pomiarze prądu. Istnieje zatem jakaś minimalna średnica, która odbiera moc i powoduje załączenie kuchenki, co wcale nie oznacza, że moc jest odbierana całą powierzchnią. Jak sądzę (choć mogę się oczywiście mylić) w środku płyty jest "dziura", która mocy nie oddaje.
Być może.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi