Autor Wątek: Czy Gaggia Classic to ściema?  (Przeczytany 24380 razy)

DarioMario

  • Gość
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #105 dnia: 31 Październik 2019, 20:51:35 »
h ttps://www.coffeedesk.pl/blog/wilfa-czy-baratza-encore-test/

na tej stronie pokazane są najdrobniejsze mielenia Baratzy Encore i Wilfy.
Czy to naprawdę takie grube  jest?
Toż mój Hario Skeltron mocniej potrafi zmielić.
Jeśłi to takie grube jest to faktycznie dziadostwo...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #106 dnia: 31 Październik 2019, 21:07:40 »
Trochę trudno na podstawie tego materiału zdjęciowego cokolwiek ocenić, bo nie ma żadnej skali odniesienia. Encore teoretycznie zahacza o przemiał espresso Wilfa na pewno się nie nadaje. Generalnie nie są to młynki o przeznaczeniu do espresso. Jeśli chcesz młynek do eppresso to odezwij się do sklepów z forum, to coś Ci powinni sensownego zaproponować. Niektórzy miewają też sprzęty używane.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #107 dnia: 31 Październik 2019, 21:18:04 »
Miałem Encore i w zależności od kawy da się coś tam zmielić aby można uznać że nada się to pod espresso...i czasem nawet jest to coś smacznego. Jednak ze względu na to że nie jest to młyn pod taki rodziaj naparu to proponuję dla własnego zdrowia psychicznego zakupić coś pod drobne przemiały czyli młyn do espresso :) Uwierz mi że zaoszczędzisz sobie wiele nerwów i nie będziesz marnował kawy...

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #108 dnia: 31 Październik 2019, 21:59:54 »
Encore..... Słuchaj, naprawdę nie uważasz że lepiej byłoby kupić jakiś używany mlynek gastro ? Ja wiem, że to Encore to pewnie nowe.... ale czy naprawdę nie lepiej Ci będzie zaopatrzyć się w mlynek dedykowany do espresso? Chyba że planujesz "wyskoki" w stronę grubszych przemiałów

DarioMario

  • Gość
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #109 dnia: 31 Październik 2019, 22:33:41 »
Wyglada na to ze bede musial sie przyzwyczajac do tej mysli ze uzywany dobry.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #110 dnia: 31 Październik 2019, 22:38:21 »
Masz Vario na pchlim targu.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Listopad 2019, 07:25:32 »

Nie założyłem go by stękać na Gaggie


To zmień tytuł wątku bo właśnie to sugeruje.



h ttps://www.coffeedesk.pl/blog/wilfa-czy-baratza-encore-test/

na tej stronie pokazane są najdrobniejsze mielenia Baratzy Encore i Wilfy.
Czy to naprawdę takie grube  jest?
Toż mój Hario Skeltron mocniej potrafi zmielić.
Jeśłi to takie grube jest to faktycznie dziadostwo...

Ten serwis pokazał wiele razy, że ważniejsze dla niego jest to co sprzedaje niż rzetelny obiektywny opis. Nawet nie będę sobie zawracał głowy czytaniem tych bredni, na tym forum budujemy swój kontent oparty o rzetelne źródła.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2019, 07:29:22 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline _Tedi_

  • Wiadomości: 24
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Listopad 2019, 11:24:05 »
GAGGIA ROBI GORSZĄ KAWĘ Z MIELONEK NIŻ DELONGHI SCULTURA.
Hmm, nie zauwazyłem żebyś przeprowadził wystarczający dowód na potwierdzenie tej tezy.


Jaki Ty Bacek chcesz dowód :mhh: proponuję więcej praktyki niż gadania na forum. Jest to typowy wpływ wody(budowa ekspresu) o różnej tem. kontra zmielone ziarno o gradacji takiej, że przeprowadzon ekstrakcja powoduje, że kawa z "Deloga" może być lepsza w smaku niż z Gaggia.


Mógł bym się zgodzić z "Ja GAGGIą ROBIę GORSZĄ KAWĘ Z MIELONEK NIŻ na DELONGHI SCULTURA."


To się zgódź wreszcie.  ;)

@DarioMario, kup młynek nowy lub używany z płaskimi żarnami 64 mm, zamontuj tradycyjne sitko w kolbę i zrób espresso w czasie 25 s. Ratio, zacznij od 1:3.
Jak zrobisz espresso z poszanowaniem pewnych bardzo istotnych wytycznych, wyjdą Tobie znów inne w smaku kawy z poszczególnych ekspresów tylko powiedzmy skromnie, będą o dwie klasy lepsze w smaku niż te teraźniejsze z mielonki "wspomagane" dodatkowo z jakiegoś tam sitka i to jeszcze z zaworkiem.




Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Listopad 2019, 15:10:57 »
W zasadzie pierwszy raz rada od Tedieg jest na miejscu. Oboje z autorem nie wiedza co to espresso, nie piją go i używają do swojego naparu starego węgla. Albo to kolejne konto tediego i sam sobie odpowiada 😂
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline _Tedi_

  • Wiadomości: 24
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Listopad 2019, 16:36:09 »
@Szczympek, ja kawą w szczególności espresso bawię się i czerpię z tego przyjemność. Ty espresso "klepiesz" w pacy w tempie pieska Reksio gdy przybijał pieczątki.  ;) 
Masz ochotę to pobaw się trochę tak jak ja, poświęcając temu odpowiedni czas, będzie szansa, że z ciemno palonego ziarna wyciągniesz coś pozytywnego w smaku.
Ba, może nawet dojdziesz do wniosku, że do tego palenia trzeba podejść inaczej niż ma to miejsce w średnio lub jasno palonym ziarnie.  :mhh:

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Listopad 2019, 21:31:17 »
Zamknijcie ten wątek, bo facet nie wie czego chce.
Przyznajcie mu rację, że Gaggia Classic to ściema, a jego ekspres, który po trzech latach wysiadł był super.
"Tak miałeś super ekspresik, robił wspaniałą kawę. Nic mu nie dorówna. Jaka strata  :-[ Wyrzuć tę Gaggię lub sprzedaj. Koledzy, kto zna jakąś promocję na poprzedni ekspres De Longhi kolegi ? Niech daje mu znać."
Czy Tobie chodzi o jakąś radę, poradę, pomoc ? Bo na razie nikt nic nie rozumie.
I odpowiem krótko na Twój post. Nie wiem dlaczego nie wychodzi Ci taka sama kawa na Gaggi. Ty nie wiesz, my nie wiemy. Tak po prostu jest. I nie ma co obrażać ludzi, że nic nie rozumieją, że nie potrafią czytać, że piszą tylko o espresso, itp. itd. A Tobie chodzi o taką samą kawę na Gaggi co na De Longhi. I nie dasz sobie powiedzieć, że to zależy od wielu czynników, a kawa z "kolby" to espresso.
Piszesz, że wszyscy Cię nie rozumieją, bo tu nie chodzi o espresso, ale chwalisz się ... cremą robioną na ekspresie kolbowym, który jest przeznaczony do ... espresso.
Chcesz używać mielonek z marketu to używaj nikt Ci tu nie zabroni.
Piszesz, że to problem sitek. Wielu wątpi, że to ten problem jest główny, ale ty wiesz lepiej. Pokazują Ci, że używasz niewłaściwego ekspresu do Twojej kawy z mielonek. Ale ty dalej uparty, że ty chcesz. Nie mam na to rady.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2019, 22:14:07 wysłana przez hlary »

DarioMario

  • Gość
Odp: Czy Gaggia Classic to ściema?
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Listopad 2019, 23:17:43 »
Hlary.......eeee... nie ważne... Nie bede robil za twojego psychiatre..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi