Autor Wątek: Ascaso ARC - problem z zaworem pary  (Przeczytany 1521 razy)

Offline Macck Mężczyzna

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Ascaso Arc, Bialetti Moka 3tz
  • Młynek: Hario Slim, Ascaso I-1 Mini
Ascaso ARC - problem z zaworem pary
« dnia: 20 Październik 2018, 17:30:35 »
Hej, niedawno nabyłem ekspres Ascaso ARC (super sprzęt swoją drogą). Mam jednak pewien problem z zaworem pary. Zgodnie z instrukcją starałem się zakręcać i rozkręcać zawór z wyczuciem i nie na siłę ale obecnie (od paru dni) z jakiegoś powodu mam przy zakręconym zaworze (tak że już więcej siły nie chcę przykladać w obawie o zawór) przeciek wody z dyszy pary (bardziej mam na myśli takie skapywanie wody). Także w połowie rozkręcania zaworu jest taki wyczuwalny opór który trzeba przeskoczyć (w jedną i w druą stronę). Czy ja coś robię źle, czy tutaj coś wymaga mojej uwagi albo coś się poluzowało? Miał ktoś podobny problem?  Generalnie cały mój problem polega na tym że jak się ekspres bardziej rozgrzeje to ten zawór zaczyna dość ciężko chodzić i tak nie bardzo wiadomo ile kręcić żeby było bezpiecznie.
Problemy wyzej opisane nie przeszkadzają w parzeniu kawy czy spienianiu mleka. A może ten typ tak po prostu ma mieć?
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2018, 17:33:27 wysłana przez Macck »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso ARC - problem z zaworem pary
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2018, 18:01:51 »
Zamykasz zawór lekko, czyli np. odkrecasz, puszczasz wode, zakrecasz i jak tylko woda przestanie lecieć to jest zamknięte. Mimo że mozna, to wiecej nie dokręcasz.
LMWDP #469

Offline Macck Mężczyzna

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Ascaso Arc, Bialetti Moka 3tz
  • Młynek: Hario Slim, Ascaso I-1 Mini
Odp: Ascaso ARC - problem z zaworem pary
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2018, 20:04:26 »
Tak tak, to wszystko mi super działa. Problem się zaczyna wtedy, gdy ekspres stoi dłużej włączony. Czasem po spenieniu mleka nie jestem w stanie zakręcić zaworu dyszy do końca gdyż pokrętło cięzko chodzi. Dopiero schłodzenie całego ekspresu pomaga.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso ARC - problem z zaworem pary
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2018, 20:24:01 »
Myślę że kontakt z @Janusz pomoże i albo problem rozwiązać da się za pomocą jego wskazówek albo wyślesz maszynę na serwis.
Ja obstawiam jakieś zanieczyszczenie na gwincie zaworu.
LMWDP #469

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Ascaso ARC - problem z zaworem pary
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2019, 15:01:55 »
Mam ten sam problem, choć w większej skali - od pewnego czasu woda leje się bezwstydnie przez rurkę. Myślę, że uszczelki się wyrobiły, albo (gorzej) trzeba będzie wymienić cały zawór.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi