Autor Wątek: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?  (Przeczytany 1781 razy)

Offline lyzwad

  • Wiadomości: 17
Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« dnia: 19 Październik 2018, 08:40:27 »
Cześć, jestem tu nowy, miło mi dołączyć do społeczności :) Będę parzył w kawiarce. Chce uzyskać poprawną kawę "latte", wybrałem dwa skrajnie różne podejścia do mielenia w podobnej cenie. Mam małe mieszkanie więc mobilnie skłaniam się ku młynkowi ręcznemu, jednak wiem, że Wilfa jest często polecana. Jakie jest Wasze zdanie? Może jest jakiś trzeci wariant? :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2018, 09:09:52 »
Mlynki wielkosci wilfy, nivony to nie sa duze urzadzenia, zawsze gdzies sie wcisnie. Ale zaczynajac od poczatku, podaj w jakim budzecie chcesz sie zmiescic, czy nowe lub uzywane.

Offline lyzwad

  • Wiadomości: 17
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2018, 09:11:52 »
Musiałbyś zobaczyć moją kuchnię :) Zmieścić zmieszczę, ale będę chleb kroił w rękach. 16x18cm (wymiary Wilfy) są jeszcze do przełknięcia. Budżet: do 350zł. Najlepiej używka.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2018, 09:21:14 »
To wstaw mlynek elektryczny, a chleb kup krojony :lol2:

W nowych w tym budzecie kupilbym nivone cafegrano 130. Uzywki, to juz zalezy co dostaniesz, ale jak bedzie w dobrym stanie, to lepej kupic dobry uzywany mlynek niz nowy, nieco gorszy, choc nadajacy sie do kawiarki. Jedynym problemem moze byc fakt, ze musisz kupic nieduzy mlynek, a uzywki w tej cenie to czesto sa dosc duze konstrukcje. Chyba ze uda sie mlynek ascaso trafic, one sa nieduze. Przejzyj pchli targ, moze cos jest aktualne.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2018, 10:48:34 »
w przypadku młynków z plastikowym osadzeniem żaren (w budżetowych modelach to częste) używki nie zawsze mogą być dobrym pomysłem, plastik łatwo się wyrabia i z czasem mogą tam powstawać luzy, co z kolei oznacza brak stabilizacji pracy żaren, czyli nierówny przemiał.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2018, 11:04:38 wysłana przez grex »

Offline lyzwad

  • Wiadomości: 17
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2018, 11:51:22 »
@grex: A czy wilfa ma plastikowe osadzanie ziaren?
@Damian: Nivone wygląda dobrze. Czyli ogólnie mam patrzeć bardziej na elektryczne czy na ręczne?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2018, 13:51:22 »
Ja osobiscie wole elektryczny. Wygoda i szybkosc pracy. Na jedna porcje do kawiarki moze nie zawsze jest problem. Ale jak wpadna goscie i musisz zmielic nagle 50 gram kawy to chwile sie nakrecisz recznym. A w tym budzecie chyba nie bedzie ogromnej roznicy miedzy przemialem z mlynka recznego czy elektryka. Moze ktos ma wieksze doswiadczenia z takimi mlynkami, moze sie wypowie.

Edit: jaka kawe kupujesz? Chyba nie z marketu?

Offline lyzwad

  • Wiadomości: 17
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2018, 14:26:33 »
Polecono mi na coffeedesku Johan & Nyström - Espresso Isola. Cel mam jasny, ale trochę wstydzę się przyznać :) Chciałbym zrobić w domu coś na kształt latte ze Starbucksa. Jak się uda lepiej to dobrze, jak gorzej - to się nie zdziwię.

Offline Winckler Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Chemex, V60, Aeropress
  • Młynek: Gene Cafe CBR-101, Wilfa WSCG-2
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2018, 14:32:12 »
Ja mam właśnie tą Wilfę i jestem bardzo zadowolony, co prawda nie mam dużego doświadczenia związanego z młynkami, ale szczerze polecam. Jest duży zakres grubości zmielenia, bardzo łatwa w eksploatacji i konserwacji. Jedyna wada na tą chwilę to fakt że jest dość głośna. Ja do pracy wstaję bardzo wcześnie i wtedy szczególnie słychać jak przygotowuję poranną kawę ;D

Offline lyzwad

  • Wiadomości: 17
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Październik 2018, 18:48:22 »
Dzięki za porady. Jak widzę dominują dla tego przedziału cenowego zdania na elektryczny. Pewnie się skuszę na Wilfę. Z drugiej strony wiem, że u mnie nikt z otoczenia nie pija kawy więc nie muszę się zbroić na nadejście gości :) A w razie czego ten Zassenhaus nie przyniesie wstydu?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Październik 2018, 22:18:29 »
W cenie tej Panamy masz młynki Timemore, które mają lepszą stabilizację żaren.

Offline lyzwad

  • Wiadomości: 17
Odp: Wilfa Svart WSCG-2 czy Zassenhaus Panama?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik 2018, 08:29:33 »
Dzięki za poradę! Akurat Zassenhaus jest na aukcji używany z nadzieją wyrwania taniej, ale rozumiem kwestię stabilizacji :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi