Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1525829 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5790 dnia: 07 Maj 2019, 00:45:36 »
Super.   :taniec: Zamówię asap. Dzięki za odpowiedź.

Errata: podpowiedź

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5791 dnia: 07 Maj 2019, 08:14:47 »
Więc nie o zjawisko typu "raz na kiedy trafi się biały tygrys", tylko o kawę z Kenii, która występuje pod taką nazwą.

Zwróć uwagę, jak opisuje się lepsze ziarenka.
1.Kraj. 2. Stacja obróbki, farma. 3. Odmiana. 4. Sposób obróbki. I dopiero po tym wszystkim przychodzi pora Peaberry (Pearl). 

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5792 dnia: 07 Maj 2019, 15:54:20 »
Zmiana młynka na Ceado E6P nastąpiła i u mnie :uklony: Młynek jest już blisko 2 tygodnie testowany przeze mnie i póki co same zalety w nim dostrzegam. Bardzo cichy (cichszy niż Eureka Mignon, choć ona jest bardzo cichym młynkiem), super regulacja grubości mielenia, niezwykle równy, niezbrylony przemiał. Jest wyraźna różnica w jakości espresso na korzyść E6P. Dzięki Andrzej za bardzo dobrą cenę młynka i supreme service, co jest zresztą u Ciebie normą  :kwiat:

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5793 dnia: 07 Maj 2019, 18:13:56 »
Dobrze się czyta takie opinie jak ta powyżej, bo mam dziwne wrażenie, że jak tylko dostanę Kazak Rota to jest szansa, że niestety dość szybko znudzi mi się kręcenie korbą w Turze, a E5P od dawna chodzi mi po głowie...:)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5794 dnia: 10 Maj 2019, 02:59:02 »

Zwróć uwagę, jak opisuje się lepsze ziarenka.
1.Kraj. 2. Stacja obróbki, farma. 3. Odmiana. 4. Sposób obróbki. I dopiero po tym wszystkim przychodzi pora Peaberry (Pearl). 

Dlatego pytam na forum. Jak kupowałem Kenię Pearl w sklepach typu "Kawa i herbata", to nic się nie mogłem dowiedzieć, poza "świetna kawka, zmielić?".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5795 dnia: 10 Maj 2019, 10:18:13 »
Spoko, spoko ;). Rok, dwa lata temu dość długo była w naszej ofercie Kenia Rungeto PB. Szukaj pod hasłem "Peaberry", a nie Pearl. Można przyjąć, że takie ziarenka są wyjątkowe, ale nie ograniczaj się tylko do nich ;).

Wprawdzie Rwanda to nie Kenia, ale Mahembe Peaberry jest bardzo fajną słodką kawą. Ostatnie palenie trafia już do sklepu. Z ostatków będzie też specjalna mieszanka "La Claudina Natural - Las Lajas BH".

Wkrótce w naszej palarni zagoszczą równie dobre lub jeszcze lepsze niż La Claudina mikroloty z Kolumbii... Coś mi się zdaje, że mają one coś wspólnego ze znaną nam już firmą "Granja La Esperanza", ale dokładnie jeszcze nie wiem ;).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5796 dnia: 11 Maj 2019, 23:45:59 »
Wprawdzie Rwanda to nie Kenia, ale Mahembe Peaberry jest bardzo fajną słodką kawą. Ostatnie palenie trafia już do sklepu. Z ostatków będzie też specjalna mieszanka "La Claudina Natural - Las Lajas BH".

Już kupiłem w Waszym sklepie tą "Rułandę". Mogę się podzielić wrażeniami. Ziarna malutkie, ale okrągłe (perła :-)). Mielenie na minimum (mój szmelc aż zatykało, ale przemielił), cremy nie robi (może kwestia mielenia?), choć wypływa ładnym strumieniem, a ciastko jest suche i ładnie się odbija.
Kawa jest słodka, potwierdzam, warta zakupu. Jest dość klarowna, raczej wygląda to na małą czarną, aniżeli na espresso.
Polecałbym chyba do alternatyw, moim zdaniem na klasyczne espresso się nie nadaje, dobra jest też do prostych domowych ekspresów. Mleczne pewnie też byłyby ok, ale nie pijam ostatnio.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5797 dnia: 12 Maj 2019, 07:48:35 »


Polecałbym chyba do alternatyw, moim zdaniem na klasyczne espresso się nie nadaje, dobra jest też do prostych domowych ekspresów. Mleczne pewnie też byłyby ok, ale nie pijam ostatnio.

Większość, jeśli nie wszystkie kawy sygnowane nazwą Synestezja moim zdaniem palone są raczej z myślą o metodach alternatywnych, a jeśli nawet z myślą o espresso to na pewno nie tym tzw klasycznym (włoskim?). Niemniej każdą taką kawę parzę również jako espresso i nie dość, że się do tego świetnie nadają, to w smaku moim zdaniem o niebo wyprzedzają klasyczne mieszanki również na polu espresso. Na pewno nie nadają się na klasyczne espresso. Na klasyczne espresso wybierz raczej coś z linii MastroAntonio, równie pyszne, a palone mocniej i zachowują świetnie balans między Włochami a Skandynawią.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5798 dnia: 12 Maj 2019, 12:05:28 »
Ostatnia paczuszka - remera szybko się kończy :(  Postanowiłam zasypać Jurę. 18-20g najdrobniej zmielone na 80-100ml (takie doppio amerikano robię  :-)) Hmm pierwszy raz poczułam porzeczki  :taniec:
Chyba Jura powróci do łask, ostatnio to tylko V60 w ruchu.

Remera Lungo  [emoji38]
https://images89.fotosik.pl/179/7df49874e4a36987.jpg
Mastro Antonio



Poprzednie espresje z Wiosennego  ;)

https://images89.fotosik.pl/179/6b1a9eb9a3c19c97.jpg
Mastro Antonio
  https://images91.fotosik.pl/180/c1afa49d70c21559.jpg
Mastro Antonio
  https://images90.fotosik.pl/179/50dd6bdd062ad715.jpg
Mastro Antonio



Ps. napiszę jeszcze że nic nie pobiło Reko. Mam nadzieję że jeszcze będzie.


powoli się nawracam!! :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5799 dnia: 12 Maj 2019, 12:39:33 »
Na klasyczne espresso wybierz raczej coś z linii MastroAntonio, równie pyszne, a palone mocniej i zachowują świetnie balans między Włochami a Skandynawią.

I tak też zrobiłem, obok perełek zamówiłem u Antonio mieszankę. Perełki chyba "przekieruję" na kawiarkę.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5800 dnia: 12 Maj 2019, 22:00:38 »
Niemniej każdą taką kawę parzę również jako espresso i nie dość, że się do tego świetnie nadają, to w smaku moim zdaniem o niebo wyprzedzają klasyczne mieszanki również na polu espresso.
Święta prawda. O ile mieszanki klasyczne (w sensie włoszczyznę) można wyprzedzić stosunkowo łatwo to paczuszki "przelewowe" z Kołobrzegu przepuszczone przez ekspres wciągają nosem znaczną część kawowej trzeciej fali komponowanej z myślą o espresso. Od czasu do czasu zamawiam różne cuda, pijam też espresso w kawiarniach i rzadko się zdarza coś choćby porównywalnego w smaku. Dziś na przykład na Wilczej dostałem znakomite doppio z czegoś (nie mam pojęcia co Coffedeski mają aktualnie na młynach) zapewne palonego pod espresso a i tak po powrocie do domu Santa Rita pozamiatała, inna półka.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5801 dnia: 13 Maj 2019, 09:28:54 »
Niemniej każdą taką kawę parzę również jako espresso i nie dość, że się do tego świetnie nadają, to w smaku moim zdaniem o niebo wyprzedzają klasyczne mieszanki również na polu espresso.
Święta prawda. O ile mieszanki klasyczne (w sensie włoszczyznę) można wyprzedzić stosunkowo łatwo to paczuszki "przelewowe" z Kołobrzegu przepuszczone przez ekspres wciągają nosem znaczną część kawowej trzeciej fali komponowanej z myślą o espresso. Od czasu do czasu zamawiam różne cuda, pijam też espresso w kawiarniach i rzadko się zdarza coś choćby porównywalnego w smaku. Dziś na przykład na Wilczej dostałem znakomite doppio z czegoś (nie mam pojęcia co Coffedeski mają aktualnie na młynach) zapewne palonego pod espresso a i tak po powrocie do domu Santa Rita pozamiatała, inna półka.

Masz rację, ale przy jasnych ziarenkach trzeba nieco posiedzieć, pokombinować żeby kawa się odwdzięczyła. :) Ciężko o to w kawiarniach z dużym ruchem, trzeba zachować balans między dobrym smakiem a dobrym tempem, tak żeby gość nie czekał na "głupie espresso" 20 minut. Nam, kawowym wariatom by to nie przeszkadzało, ale przypadkowym przechodniom chcącym się doładować kawą już pewnie tak :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5802 dnia: 13 Maj 2019, 10:20:55 »
przy jasnych ziarenkach trzeba nieco posiedzieć, pokombinować żeby kawa się odwdzięczyła. :) Ciężko o to w kawiarniach z dużym ruchem, trzeba zachować balans między dobrym smakiem a dobrym tempem, tak żeby gość nie czekał na "głupie espresso" 20 minut.
Ależ ja sobie z tego zdaję sprawę, to nie był zarzut — espresso było znakomite, żony latte z łabądkiem* również a córka była w szoku że mrożone latte można wypić ze smakiem bez cukru. Fakt, było pełno i trochę czekaliśmy choć sporo osób wyglądało jak bezdomni ładujący laptopy przy szklaneczce darmowej wody z wystawionego dzbanka filtrującego. 


* dlaczego nie firmowym kotkiem? ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5803 dnia: 15 Maj 2019, 09:30:17 »
Polecam Kenia Kirinyaga Kainamui, piękne espresso . Maliny z opisu sensorycznego bardzo wyraźnie wyczuwalne, już po otworzeniu opakowania. Ekstrakcja przedłużona, żeby nieco zredukować wysoką kwasowość.






Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5804 dnia: 15 Maj 2019, 11:23:38 »
@Mikas Marku, wow :). Kainamui jest chyba najlepszą kawą jaką w tej chwili mamy. Sam zaparzam ją w przelewach, espresso jeszcze nie próbowałem :redface:.

Z pozostałych kaw Eli, polecam nowe palenie Burundi Natural, Salwador Santa Rita -- Red Honey, Honduras Caballeros La Julia FW -- tu akurat trzy różne obróbki się trafiły :). Inny fajny zestaw to: Kenia Mihuti, Rwanda Mahembe i blend La Claudina - Las Lajas BH -- to ostatnie jak zwykle ciekawsze niż każda z kaw osobno... Jeszcze jedna trójka: Etiopia Reko, Honduras Miriam i Brazylia Sitio Cachoeira -- też zadowoli każdego. Po dłuższej przerwie znowu mamy mieszankę -->> Synestezja RED.

Na drugim biegunie zaś pojawiło się sporo świeżych paleń: A, A+, E#1, E#5, E#6, CW, EE, M, SW. Zapraszam :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi