Autor Wątek: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?  (Przeczytany 17560 razy)

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #135 dnia: 25 Czerwiec 2019, 16:43:07 »
@3 Według mnie min dla małego HXa to 20 min, tak by podać przy pierwszym shotcie ok 92-89 stopni

To jest jednojajowiec nie HX... Jak producent podaje 7-10min to znaczy 20, i jeszcze przed strzałem trzeba upuścić przez pusty pf "wściekłą wodę".




Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #136 dnia: 25 Czerwiec 2019, 17:16:51 »
Co do gramatury kawy w sitku to popularny jest test monety dla danej kawy i sitka.
Przy zmianie kawy do tego samego sitka może wchodzić nawet 2g mniej czy więcej, dlatego jeżeli teraz sypiesz 18 to nie znaczy, że zawsze tak będzie.
Dla przykładu VST podaję gramaturę, np 18g +/- 1g.

Co do uzysku to mierz gramaturę, a nie objętość, bo crema jak to mawiają na forum jest skomplikowaną zmienną i nie jest miarodajna.

No i najważniejsze - jak smakuje to ja bym nic nie zmieniał :)

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #137 dnia: 25 Czerwiec 2019, 17:51:19 »
Dzięki Panowie, rewelacyjne (p)odpowiedzi!

Test monety, ciagle o tym slysze, czy chodzi po prostu o to czy w ciastku odciska sie grupa? Gdzie moge o tym poczytac?
Rzeczywiscie ma sens mierzenie gramatury, zwlaszcza ze objetosciowo nie wiem czy liczyc z cremą czy bez no i tak creama u mnie zawsze jest minimalnie różna.

jeszcze co do sitka, nie wiem jaka pojemnosc ma to moje - standardowe - sprawdzałem i nie widze informacji na samym sprzecie, chyba ze gdzies a manualu (którego żaden facet z założenia nie czyta ;))
Zauwazylem tez, ze w zaleznosci od stopnia zmielenia to samo ustawienie czasowe tez daje inną gramature, niby logiczne jak sie pomysli, ale zawsze to kolejna lekcja. Z inną kawą oczywiscie wszystko bede ustawiał od nowa, mam juz jednak punkt wyjscia, to najwazniejsze.

Jesli pozwolicie wrzuce jeszcze jakos jutro zdjecia ubitego PF, ciastka i samego espresso - do oceny :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #138 dnia: 25 Czerwiec 2019, 17:52:01 »
Wybaczcie, ze przerywam kłotnię ...

Piękne :).

A co do pytań, to większość już wiesz. Ja tylko zasugerowałbym ci, żebyś siłę ubicia traktował jako stałą - jedna zmienna mniej. Z czasem wypracujesz sobie pamięć mięśni i będziesz robił to automatycznie. Poszukaj sobie pogadanki Gwylima Daviesa o tampingu - ja to traktuje jako bardzo zdroworozsądkowe podejście. Wtedy jak chcesz powalczyć z przebiegiem ekstrakcji to manipulujesz tylko przemiałem i dozą. W tym twoim konkretnym przypadku zmieliłbym troszkę grubiej i zachował dozę kawy (tyle samo gramów). To cię zbliży do ratio 1:2. Ale wciąż wyznacznikiem powinien być smak.

Test monety: przygotowujesz kawę w sitku, tamping, kładziesz na wierzchu monetę 50gr, zapijasz kolbę i odpinasz (bez ekstrakcji). Moneta powinna zagłębić się na 1/3 głębokości albo 1/2 - nigdy nie wiem. To pozwoli ci ustalić czy masz dobrą ilość kawy wsypaną.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2019, 18:05:51 wysłana przez rubin »

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #139 dnia: 25 Czerwiec 2019, 18:21:47 »
Super, potestuję jak to wyglada z monetą :)
Co do tampera, dlatego kupilem ten push tamper, zeby totalnie wyeliminowac ten element i mieć stały stopień docisku. Zwyklym tamperem zawsze bym sie zastanawiał, czy na pewno replikuję ubicie podobnie, czy tez szukac przyczyny w dozie lub przemiale.

Pobawie sie jeszcze z wiekszym/mniejszym przemiałem i faktycznie moze zmniejsze doze do 16g(?) bo tych espresso pije teraz codziennie po 8 :P


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #141 dnia: 25 Czerwiec 2019, 19:01:49 »
czy jesli zwieksze np. doze do 20g i zmniejsze ubicie to uzyskam podobny smak kawy czy bedzie to cos diametralnie innego. Czy istnieja tu jakies pomocne wskazowki, np. mocniejsze ubicie to generalnie wiecej kwasowosci, drobniejsze mielenie to i to?
Kompas espresso to się chyba nazywa, taka infografika z prostym schematem "co się stanie jeśli" - znajdziesz w googlu albo ktoś z używających podrzuci.
Ja zdecydowanie wolę kierować się poniższym:
udalo mi sie dzis zrobic 2 razy z rzedu bardzo fajne espresso, ciesze sie jak dziecko.
no ale ja trochę tu nie pasuję bo nie mierzę, nie ważę tylko cieszę się kawą.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #142 dnia: 25 Czerwiec 2019, 19:09:37 »
Ja na co dzień też robię na oko. Kawa zawsze jest smaczna. Czasami jednak wyciągam wagę, mierze, ważę, badam, stukam i pukam :ups: Tak dla sprawdzenia i ewentualnej korekty swoich przyzwyczajeń.
Ale mój sprzęt też nie pozwala na utrzymanie wysokiej powtarzalności. Dlatego cieszę się smaczną kawą na codzień bez wagi i stopera.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #143 dnia: 25 Czerwiec 2019, 20:55:44 »
@Damian dlaczego nie pozwala? Mi Basic pozwalał, Ty też nie powinieneś mieć z tym problemu :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #144 dnia: 25 Czerwiec 2019, 21:24:25 »
Ja przez wysoką powtarzalność rozumiem zawsze te same, stale warunki pracy. Mój jest tylko powtarzalny. Może nie do końca odpowiednio ubralem to w słowa.
Chodzi o to, że nie wiem jaka jest temperatura bojlera. Fakt, ekspres grzeje się czasem 30 minut, czasem i pół dnia jest włączony, zawsze jest dogrzany. Ale temperatura ma jakąś histereze, zależną od termostatu. Kolejno to ilość wody podana w jednostce czasu. Tego też nie znam. Zależy oczywiście to w dużym stopniu od stopnia zmielenia kawy, jej ilości i wagi. Sam wiesz, czasem kawę zrobisz w 25 sekund, a czasem w 30. Może to w pewnym stopniu moje wydziwianie, ale ja powtarzalność widzę tak, powiedzmy to w sposób aptekarski.
Ale poza tym, to jest to fajna maszynka, jak za pieniądze, które za nią zapłaciłem. Kawa bardzo pycha. Oczywiście wielka w tym zasługa naszych forumowych palaczy kawy i masy przeczytanych wiadomości na temat przygotowania espresso.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #145 dnia: 26 Czerwiec 2019, 08:22:44 »
to jest to fajna maszynka, jak za pieniądze, które za nią zapłaciłem. Kawa bardzo pycha. Oczywiście wielka w tym zasługa naszych forumowych palaczy kawy i masy przeczytanych wiadomości na temat przygotowania espresso
Racja. Podstawa to ziarno i wiedza co z nim zrobić. Sam ekspres to już bardziej komfort pracy i łatwość uzyskania zadowalających rezultatów.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #146 dnia: 26 Czerwiec 2019, 09:28:21 »
Tak, maszyna to dodatek, ale warto by byl jak najlepszej jakości. Może kiedyś uda mi się szarpnąć na jakoś większą dźwignię. Liczy się wiedza i doświadczenie, które rośnie z każdą kolejną otwartą i zaprzoną paczką kawy.
Abstrahując od ekspresu, często zadziwia mnie efekt, jak pyszną kawę można przygotować z plastikowego dripa, który kosztuje 20 złociszy.

Arek, wybacz za lekki offtop w Twoim temacie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #147 dnia: 26 Czerwiec 2019, 16:06:20 »
Myślisz, że czas grzania nie ma znaczenia w droższych ekspresach? Który ekspres oferuje pomiar przepływu wody? Jeśli chodzi o programowanie dozy to na przykład ekspresy z klasyczną grupą E61 tego nie mają, jedynie sterowanie dźwigienką a nie przyciskiem ;) Przepływ wody wszędzie działa tak samo, jeśli jest pomiar ilości wody to jest to pomiar objętościowy, nie jest to sztywno powiązane z uzyskiem.

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #148 dnia: 26 Czerwiec 2019, 16:49:50 »
Mam jeszcze jedną kwestie odnosnie dozy i stopnia ubicia kawy.
Dzis mam slabszy dzien i na 5 prób dobrze wyszla tylko jedna... a moze po prostu standardy mi sie zawyżyły? ;)

1. z tego co wiem moje domyslne sitko w portafiltrze to 18-gramówka. Do tej pory wiec dawalem doze 18g, stały tamping i bawilem sie tylko stopniem mielenia. Teraz czytam, ze takie wzorcowe double espresso powstaje z 14g, pytanie czy taka doza w 18g sitku ma sens? Nawet jesli ubije bardzo lekko to i tak przestrzen miedzy prysznicem a kawą będzie spora... Naturalnie rozumem ze mowa tu o teorii i te 14g nie są zadnym idealnym wyznacznikiem, ale jesli jednak chcialbym sprobowac to czy musze zmienic sitko na mniejsze?

2. Jak stopien zmielenia wplywa na wage dozy? Im miele grubiej przy zachowaniu tego samego czasu tym cięższa doza jak sadze?
3. To samo odnosnie błotka. Rozumiem, ze to nie jest pożądany efekt, tak samo jak brudny pf po ekstrakcji. Pytanie, czy to TYLKO efekt zbyt grubego zmielenia bądź za małej dozy czy może rownież wystąpić z innej przyczyny? (jakiej)
4. Czy jest różnica w wadze kawy przed i po ubiciem? Spróbowałem raz i zdaje sie wyszła inna waga o dziwo, czy to normalne czy coś pochrzaniłem?

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #149 dnia: 26 Czerwiec 2019, 17:26:05 »
4. Czy jest różnica w wadze kawy przed i po ubiciem? Spróbowałem raz i zdaje sie wyszła inna waga o dziwo, czy to normalne czy coś pochrzaniłem?

Prawda, że żartujesz?.. ;)


Do sita z ECMowej dwururki (te 18gr niby... ) wchodzi 21gr MA E#1 i tyleż Goranowego Polskiego Konia. 1:2/ 27-30 sek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi