Autor Wątek: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?  (Przeczytany 17883 razy)

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« dnia: 19 Czerwiec 2019, 14:58:04 »
Witajcie,

czytam forum od dłuuugiego czasu, wczoraj zdecydowałem się kupić w końcu mój pierwszy zestaw ekspres + młynek. Z racji tego, że mieszkam za granicą miałem trochę problemów z dostępnością sprzętu, jednak koniec końców zdecydowałem się na:

ECM Casa V
ECM S-Automatik 64 (do pary)

Wiem, że zawsze pewnie można wybrać lepiej, ale priorytetem był dobry młynek (z dostępnych) i do tego niezły ekspres jako dodatek.

Tak sobie czekam na dostawę, sprzęt śni mi się po nocy (a raczej kwota jaką wydałem! :)) i.. pomyślałem że może macie doświadczenie z tym ekspresem i/lub młynkiem i podpowiecie od czego zacząć na początek?

Mój jedyny cel to robienie espresso (double), w zasadzie nie pijam kaw mlecznych, czasem od wielkiego święta ale to statystycznie nie ma znaczenia.
Czytałem gdzieś że młynek potrzebuje czasu żeby zaczął dobrze funkcjonować, czy to samo się tyczy ekspresu? Dodatkowo czy brak PID uniemożliwia zrobienie na tym zestawie bardzo dobrego espresso czy bede się musiał przyzwyczaić do dużych różnic w smaku kawy z powodu niemożności super precyzyjnego ustawienia temperatury?

Czy ten młynek może być traktowany jako docelowy? Wolałbym go nie zmieniać, zrezygnowałem z ekspresu z PID właśnie ze wzgledu na to, że mogłem dołożyc nieco więcej do młynka.

Dalej, jakie akcesoria będą niezbędne do całego zestawu - widziałem gdzies taką fajną półeczkę na której można postawić młynek, która wysuwa się i tworzy matę do tampera albo to coś do odbijania portafiltra z resztek kawy - nie wiem jak to nazwać, wybaczcie brak mi fachowej wiedzy.

Co do tamperów czy lepiej wziąć standardowy - bardzo mi sie podobają estetycznie - czy taki mini "wkręcany"?

Czy potrzebuję wagi? Czy młynek z wyswietlaczem zalatwi sprawe dozy?

Od czego byscie generalnie zaczęli, tuż po rozpakowaniu takiego zestawu? Kawa już zamówiona :)

Na koniec serdeczne dzieki dla wszystkich, za OGROM informacji na forum, jesteście skarbnicą wiedzy!

Arek



Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2019, 16:26:29 »
1.Żarna w młynku muszą się dotrzeć przez kilka kg kawy.
2.Brak Pid nie uniemożłiwia zrobienia dobrego espresso.
3.Docelowość młynka zależy od Ciebie.
4.Tamper musi być dopasowany do sitka.
5.Potrzebna jest waga z dokładnością do 0,1 g.
6. Trzeba zacząć od nalania wody do zbiornika.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2019, 16:35:57 wysłana przez WS »

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwiec 2019, 16:52:00 »
1.Żarna w młynku muszą się dotrzeć przez kilka kg kawy.

Czyli na dobry początek przepuścić przez młynek jakąś tańszą kawę, żeby dobrać odpowiednio rozmiar mielenia itd?

Cytuj (zaznaczone)
2.Brak Pid nie uniemożłiwia zrobienia dobrego espresso.
Cytuj (zaznaczone)

w takim razie przyda się termometr, czy są jakieś pomocne sposoby żeby ta temperatura była jednak podobna za każdym razem?

Cytuj (zaznaczone)
3.Docelowość młynka zależy od Ciebie.

ech, jasne... To inaczej, czy taki młynek nada się do ekspresu lepszego o 1 klasę i nadal będzie jeszcze margines możliwości do wykorzystania?

Cytuj (zaznaczone)
4.Tamper musi być dopasowany do sitka.

Mam tu 58mm z tego co czytałem, raczej standardowy rozmiar. Na coś zwrócić uwage przy zakupie tampera?

Aaa o wodzie nie zapomnę ;) Dzięki za kąśliwą uwagę.


I jeszcze kilka rzeczy:
1. zakładam, że teoretyczny poprawny czas ekstrakcji pod espresso to 25 sekund, jak to mierzycie czy od momentu jak zacznie wypływać z ekspresu czy jak już skapie do filiżanki? :) Zawsze to sekunda różnicy
 
2. Czy do zrobienia ristretto wystarczy tylko zmielić drobniej przy zachowaniu czasu ekstrakcji?

3. Pierwszy upgrade w jaki byście zainwestowali przy ww zestawie to....







Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:20:30 »
Odbijak kup osobny, czyszczenie odbijaka pod młynkiem jest niestety często kłopotliwe.

Sitko polecam VST i do tego dopasowany tamper, np. @Metiu lub inne dopasowane.

Możesz dokupić też nakładkę na portafilter (funnel) i zrobić sobie samemu proste WDT.

Pamiętaj też o czyszczeniu, czyli coś do grupy i olejków, np. cafiza, szczotka taka twardsza i też możesz dokupić miękką do portafiltra, dodatkowo jakieś ściereczki mogą się przydać.

RadoGost

  • Gość
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:32:45 »

Czy ten młynek może być traktowany jako docelowy? Wolałbym go nie zmieniać, zrezygnowałem z ekspresu z PID właśnie ze wzgledu na to, że mogłem dołożyć nieco więcej do młynka.

Nie ma czegoś takiego, jak koniec drogi kawowej. Ciesz się sprzętem. Pobaw się regulacją ciśnienia (możesz się nią potem podzielić, jakie efekty osiągnąłeś), a z czasem jeśli fundusze pozwolą: najpierw wymienisz młyn, a potem ekspres z większym bojlerem, znam to z autopsji. Wejdź na tidaka.net jest tam tamper dwustronny 58,5 i 41 pasujący idealnie do naszych sit ECM-a oraz jak kupisz ewentualnie VST.

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:34:13 »
Odbijak kup osobny, czyszczenie odbijaka pod młynkiem jest niestety często kłopotliwe.

ma to sens, tak zrobię
Cytuj (zaznaczone)
Sitko polecam VST i do tego dopasowany tamper, np. @Metiu lub inne dopasowane.

tu jest kolejna niewiadoma, nie bardzo wiem co jest dołączone do zestawu, znaczy jaki zestaw sitek, chyba muszę pogrzebać w necie zeby zrozumiec jakie to ma znaczenie (podwojne, pojedyncze itd.)
Na logikę jakosc tego sitka powinna miec spore znaczenie przy ekstrakcji. Czy to oznacza, ze dostarczone z zestawem jest raczej kiepskie i szybko do wymiany?

Cytuj (zaznaczone)
Możesz dokupić też nakładkę na portafilter (funnel) i zrobić sobie samemu proste WDT.
Pamiętaj też o czyszczeniu, czyli coś do grupy i olejków, np. cafiza, szczotka taka twardsza i też możesz dokupić miękką do portafiltra, dodatkowo jakieś ściereczki mogą się przydać.

WDT to to samo co nakładka? Funnel z tego co widzę pomaga przy mieleniu bezpośrednio do kolby tak?
Zestaw do czyszczenia - słuszna uwaga, pewnie jeszcze jakiś zestaw ręczniczów się przyda - wlasnie o takie pierdoły mi chodziło, coś co dla Was jest oczywista a o czym bym nie pomyślał :)

Dziekuje za cenne rady.

A co do samego sprzętu, myslisz ze da radę? :)

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:38:06 »
Nie ma czegoś takiego, jak koniec drogi kawowej. Ciesz się sprzętem. Pobaw się regulacją ciśnienia (możesz się nią potem podzielić, jakie efekty osiągnąłeś), a z czasem jeśli fundusze pozwolą: najpierw wymienisz młyn, a potem ekspres z większym bojlerem, znam to z autopsji. Wejdź na tidaka.net jest tam tamper dwustronny 58,5 i 41 pasujący idealnie do naszych sit ECM-a oraz jak kupisz ewentualnie VST.

No właśnie czy mogę w tym wątku się podzielić video z tego jak przygotowuje espresso, żebyście nieco pomogli w całym procesie? Czy jest moze osobny watek na takie sprawy.
I znowu odnosnie sitka, czy te firmowe są takie kiepskie i wymagają wymiany od razu? Zerkne na pewno na podane przez Ciebie.

Ech obawiam sie ze to sie tak wlasnie skonczy, wymiana tego co dzis wydaje mi sie ze ma MOCNY margines do wykorzstania ponad moje umiejetnosci to pewnie kwestia czasu ;)
Tak naprawde jednak mam nadzieje, ze ten sprzet bedzie w miare niezawodny i solidnie zbudowany, tu gdzie mieszkam jest zadupie kawowe, kompletnie nie ma szans na naprawde czegokolwiek lokalnie

RadoGost

  • Gość
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:43:25 »
Jak już kupiłeś, to po co dywagować?  Ale jak chcesz wiedzieć, to największą bolączką Twojego młyna jest obudowa. Ja bym brał w podobnej cenie Ceado E6P. Oczywiście wizualnie ECM jest bez zarzutu, czego nie można powiedzieć o Ceado.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2019, 17:46:22 wysłana przez RadoGost »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:44:31 »
Z nowym młynkiem(póki co wystarczy na długo, nie martw się o jego zmianę) możesz spokojnie działać, tak samo jak z ekspresem - kombinacje na początku nie są wskazane, jeśli dobierzesz za dużo zmiennych to będzie ciężko się połapać w której jest problem. Im więcej stałych tym lepiej ;) Dlatego polecam póki co dobranie stałej dozy(waga do 0.1 g obowiązkowa), siły tampingu i zabawę z grubością przemiału. A najwięcej da Ci po prostu trening...

Tamper polecam od @Metiu - naprawdę fajnie zrobione. Odbijak to kwestia wygody, u mnie sprawdza się obijanie o kosz na śmieci ;) Ale trzeba biegać. Mata tampingowa się przyda zdecydowanie, do czyszczenia grupy jakaś szczotka, opakowanie Cafizy do backflusha(ślepe sitko lub gumową zaślepkę powinieneś mieć w komplecie, jeśli nie to zakup obowiązkowy). I obowiązkowo dobry filtr do wody, żeby zadbać o utrzymanie ekspresu w dobrym stanie. Wpływ na smak kawy, w tym przypadku, jest jedynie efektem ubocznym dbania o wnętrze ekspresu.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Czerwiec 2019, 18:03:37 »
Siewcy dobrze gada, dać mu ... kawy :).

Dodałbym lub zmodyfikował:
- espazzola do czyszczenia grupy jeśli podpasuje - lepsza niż każda szczotka
- zamiast maty tampingowej chwałę sobie stację - np Cafelat albo coś z podwyższeniem - zwykle zajmuje mniej powierzchni niż mata.

Tez bym zestawu nie upgrejdowal i żadnym ciśnieniem nie regulował, chyba, że producent ustawił jakiś kosmos - ustawić raz i zapomnieć.
Naukę robienia espresso znacznie przyspiesza NPF - kolba bez wylewek. Dlaczego przyspiesza - zgaduj :).

Do treningu dodaj lekturę wątku „Pomóż mi, robię espresso” i jedziesz.

Piękna droga przed tobą!

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Czerwiec 2019, 18:14:56 »
Dzięki ogromne za dodanie otuchy i porady odnosnie akcesoriow!
Jak na siebie wydałem sporo pieniedzy na ten zestaw i mam zwyczajne mysli czy teraz podołam i z czasem zaczne na nim robic smaczną kawę, pewnie takie typowy dysonans pozakupowy (a moze moglem to, a moze tamto).

A jaką kolbę ma w zestawie moja ECMka? Czy to jest już ten NPF czy bede musial zmienic sitko / zmienic kolbe? Jak to sie ma do pojedynczego/podwojnego dna? Musze sie w tej kwestii wyedukowac.

Tymczasem zabieram sie za przegladanie wątku o espresso!

RadoGost

  • Gość
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Czerwiec 2019, 18:17:34 »
NPF od ECM-a (w komplecie pasujące sito) proszę bardzo:

Drugie zdjęcie, moje ulubione VST 7g 😘

Kup sobie taki ze zdjęcia przyrząd, bardzo pomocny przy zdejmowaniu sita z kolby.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2019, 18:40:39 wysłana przez RadoGost »

Offline arekmalarz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: ECM Casa V, V60, Aeropress
  • Młynek: ECM S-Automatik 64, De Longhi KG89
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Czerwiec 2019, 18:28:23 »
Piszę bzdury:
Ten pierwszy to ten? ecm.de/en/products/details/product/Product/Details/gran-crema-filtertraeger/

W ogóle zaraz oszaleję, upiłbym stąd połowe rzeczy, chyba już wpadłem w uzależnienie!  :uklony:
ecm.de/en/products/accessories/portafilters/

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Czerwiec 2019, 18:56:46 »
Kup tylko ten gran crema. A jak chcesz jeszcze rzeźbić, to dokup do tego sitko VST i w sumie temat modyfikacji(po dokupieniu tampera do niego) zostanie zamknięty - zostaną tylko rzeczy dookoła, ale w sumie to chyba wszystko masz już wypisane. Teraz zbieraj budżet, a zanim to zrobisz zacznij robić kawę ;) Tylko priorytetowo kup wagę(małą, bo będziesz nią ważyć również uzysk więc musi wejść z filiżanką pod wylewkę) i jazda, zanim dokupisz resztę to powinieneś dać radę ogarnąć, jeśli się trochę zepniesz :)

PS. Z sitkami nie kombinuj, kup jedno i jego używaj. Początek drogi z espresso nie powinien zaczynać się od kombinacji z sitkami, ciśnieniami, temperaturami etc. Kup jedno, na dłuższy czas docelowe i na nim się ucz. Które? Nie powiem, ale ślepo strzelam w VST Ridgeless 18-21 g(bo chyba takie jest jeśli dobrze pamiętam). Do tego tamper od @Metiu i masz gotowy zestaw na dłuuuuugi czas. A sitko, jak by nie patrzeć, topowe... Im mniej kombinacji tym lepiej(prościej, szybciej, mniej problemowo) dla Ciebie.

RadoGost

  • Gość
Odp: Wykosztowałem się na pierwszy zestaw, jak dobrze zacząć?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec 2019, 19:03:47 »
Tak, sprzedają razem z sitem. Drugie zdjęcie to tylko sitko zamieniłem, NPF ten sam. Jeszcze jest taka wersja  :pycha:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi