Autor Wątek: Ekspres kolbowy budżetowy  (Przeczytany 5980 razy)

Offline Salvien

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Melitta Look DeLuxe
  • Młynek: Graef CM800
Ekspres kolbowy budżetowy
« dnia: 03 Czerwiec 2019, 20:54:48 »
Cześć,
Chciałbym kupić coś do 500 zł, używka. Nie spodziewam się szału za te pieniądze.Z czasem kupiłbym coś lepszego, ale na obecną chwilę posiadam tylko przelewowy. Zastanawiam się nad Gaggia Baby Class. Polecacie coś innego w tej cenie ? Młynek GRAEF CM800.
Znalazłem ciekawą ofertę : https://www.olx.pl/oferta/ekspres-kolbowy-gaggia-baby-class-CID628-IDx7vCF.html#de488c0498

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2019, 21:10:54 »
Hm...moim zdaniem to jeżeli chcesz kupić coś sensownego, to albo ascaso, albo lelit albo gaggia ale classic. W tej cenie i tak jest ciężko coś dostać. Jeżeli masz możliwość, to dozbieraj chociaż ze 3 stowki, to coś używanego będzie łatwiej wybrać, tak aby po zakupie moc używać sprzęt przez dłuższy czas. Jeżeli niestety budżet nie jest z gumy, to chyba  tylko wyroby z marketów.. Ta gagia z podanego przez Ciebie linku moze i warta jest swojej ceny, ale czy warta zakupu to już druga sprawa...

Piszez, że masz ekspres przelewowy. Dlaczego chcesz jeszcze kolbowy? Espresso czy mleczne? I ile ich chcesz na raz robić?
Jeżeli byłbym na Twoim miejscu, czyli miał ekspres przelewowy, to odkladalbym na kolbowy z tzw. Entry level.

RadoGost

  • Gość
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2019, 21:40:58 »
@Salvien, zadzwoń do tego gościa 501 742 274, może ma jakiś, który Ci przypasuje, nawet w Twoim budżecie! Jest to fachowiec, który sprowadza tanio z zagranicy uszkodzone znanych marek kolby, rozbiera do rosołu, naprawia, czyści i wychodzi niezły sprzęt, który sprawi Ci wiele satysfakcji w przyrządzaniu espresso, co na pewno tego nie doświadczysz ze sprzętem marketowym.

Offline Salvien

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Melitta Look DeLuxe
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2019, 21:47:19 »
Budżet trochę ograniczony. Kawa z przelewu jest bardzo dobra, ale nawet do taniej kolby bym go nie porównał. Różnie czasami mleczne, czasami espresso. Ale tak jak mówiłem, nie jestem jeszcze na takim poziomie, że odczuję  rażącą różnicę. Z czasem jak będę kupował coraz lepszy sprzęt będę pewnie kręcił nosem, ale na razie coś do 500 zł. Ok postaram się zadzwonić w tygodniu ;)

Offline kubajasiolek Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola pre-millenium
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2019, 23:11:19 »
gaggia ale classic.

@Damian ale wiesz, że to ma te same bebechy co classic, tylko ma plastikową obudowę?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2019, 07:11:14 »
Czyli, że to ma zawór trojdrozny i regulowany Opv?  :mhh:
Jeżeli tak, to brać.

Offline kubajasiolek Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola pre-millenium
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwiec 2019, 08:58:29 »
Zawór trójdrożny tak - regulowanego opv nie ma nawet w każdym classicu. Ale OPV pewnie jakiś jest - zakładam.
Mam w częściach class D w piwnicy, może zerknę później na tego opv.

Offline Salvien

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Melitta Look DeLuxe
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwiec 2019, 12:08:39 »
Czy poza Gaggia Baby jest coś wartego uwagi do polowania na allegro lub olx do 500 zł ?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwiec 2019, 12:28:00 »
Szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens kupowania kolby za takie pieniądze, nie lepiej Nespresso na kapsułki? Z tego można uzyskać niezłą kawę szczególnie kiedy tworzymy mieszanki z własnych ziarenek, no ale do tego trzeba jakiś sensowny młyn.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 12:30:55 wysłana przez k3lt »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Czerwiec 2019, 14:14:46 »
Zawór trójdrożny tak - regulowanego opv nie ma nawet w każdym classicu. Ale OPV pewnie jakiś jest - zakładam.
Mam w częściach class D w piwnicy, może zerknę później na tego opv.

Miałem w swoich rękach zarówno Baby Class D jak i Baby Twin - obydwa miały plastikowy OPV bez opcji regulacji - ten co w Classicu z roku 2019. Można to wymienić na mosiężny.

Te ekspresy przy zakupie używki pozostawiają ważne pytanie: co się dzieje w bojlerze? Rozebrać go niełatwo, a w środku można znaleźć rożne cuda - zależnie od wody, która była stosowana. Jeśli z pewnego źródła - znamy poprzedniego właściciela, to można rozważyć. Cena nie jest zła. Zardzewiały wylot do tacki ociekowej to standardowa usterka. Można tackę wypiaskować i pomalować proszkowo. W jednym takim ekspresie tak właśnie zrobiłem.

Przed decyzją poproś o zdjęcia środka - można zobaczyć czy boiler i połączenia szczelne oraz  o zdjęcia grupy od spodu przy zdjętym prysznicu i najlepiej też dysku dyspersyjnym. Tam widać szybko jak ekspres był zaniedbany lub zadbany.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 14:20:20 wysłana przez rubin »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Czerwiec 2019, 14:18:02 »
W takim budżecie nie ma sensu i to nawet nie ze względu na ekspres. Espresso to na początku młynek. Minimum to używka gastro pewnie koło 400-500 albo coś nieużywanego za więcej. Jeszcze jakieś I1, migion i podobne cywilne ale to też nie taniej.

RadoGost

  • Gość
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Czerwiec 2019, 16:53:19 »
Espresso to na początku młynek. Minimum to używka gastro pewnie koło 400-500

 :ok: w punkt  :taktak:


Offline Salvien

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Melitta Look DeLuxe
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Czerwiec 2019, 19:22:06 »
Na obecną chwilę mam graef cm800, z tego co tutaj czytałem jest to dobry młynek na początek, dlatego też kupiłem go z polecenia w pewien sposób. Właściciel nie wie za bardzo jak rozebrać ekspres, jedynie zdjął ten górny grzybek, więc raczej sobie odpuszczę. A w cenie 600-700 ? Na pewno uda się upolować jakąś używkę, gdzie po zdjęciach od właściciela uda się dorwać okazję.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Czerwiec 2019, 19:25:21 »
Na obecną chwilę mam graef cm800, z tego co tutaj czytałem jest to dobry młynek na początek, dlatego też kupiłem go z polecenia w pewien sposób. Właściciel nie wie za bardzo jak rozebrać ekspres, jedynie zdjął ten górny grzybek, więc raczej sobie odpuszczę. A w cenie 600-700 ? Na pewno uda się upolować jakąś używkę, gdzie po zdjęciach od właściciela uda się dorwać okazję.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=309.msg173652#msg173652

Offline Salvien

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Melitta Look DeLuxe
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Ekspres kolbowy budżetowy
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Czerwiec 2019, 19:28:17 »
a z używek za czym warto się rozglądać ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi