Autor Wątek: Ascaso ARC po 3 latach  (Przeczytany 13572 razy)

Offline jur302

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ascaso arc
Ascaso ARC po 3 latach
« dnia: 22 Maj 2019, 23:14:45 »
To dla fanów marki Ascaso,opowiem o moim ARC.Na gwarancji padła pompa ,o której możemy przeczytać na stronie dystrybutora:Wysokiej jakości pompy wibracyjne
charakteryzujące się kulturą pracy i wydajnością.20 bar,nie w kij dmuchał.No więc padła w pół roku wraz z zaworem trójdrożnym.Nie mogę powiedzieć,ekspres naprawiono szybko,tylko  tydzień bez kawy.Tyle że wymieniona pompa to ULKA za 45 zeta,w sklepie z częściami AGD.Po mojej interwencji majster stwierdził,że te są lepsze,niezawodne.Hmmm.Od tego czasu w sumie przez 2 lata ok,pomijając trzęsącą się nierdzewną blachę na górze ekspresu(mój tuning-podkładki gumowe)pękającą osłonkę z pleksi,oraz cieniutką,wycierającą się powłokę niklową był spokój.Przynajmniej widać,że kolba jest rzeczywiście z mosiądzu gdy wytarł się chrom czy tam nikiel ...A po trzech latach bomba!Cytuję ze strony Ascaso"Wysokiej jakości materiały oraz komponenty...Metalowa obudowa pokryta wysokiej
jakości lakierem (używany w
Formule 1 oraz przy malowaniu łodzi),
który chroni elementy przed korozją"20190505_163917-min_optimized (1)-min_Easy-Resize.com.jpg20190505_162156-min_optimized (1).jpgWięc dla ratowania sprzętu najpierw rozbiórka,piaskowanie ,ocynk i malunek proszkowy.Piszę to ku przestrodze.Hiszpańska precyzja,niemiecki temperament,nie ma co...Przereklamowany,kiepsko wykonany,nie polecam za tą kasę.Remont obudowy 200 zet,oraz zawiedzione nadzieje,że ktoś robi coś jeszcze na tym świecie z sercem.Made in BARCELONA!Żenada.

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2019, 09:16:24 »
No cóż ... po chwili wahania czy bawić się w naprawy mój uno pid wylądował na śmietniku. Obudowa wewnątrz wyglądała podobnie i również wysiadła pompa. Czy padło coś jeszcze nie chciało mi się już drążyć.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2019, 09:27:02 wysłana przez kursor »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2019, 10:57:54 »
Szczęście bardziej mi sprzyjało. Miałem Steela z bojlerem przez cztery lata, chyba, i popsuł się tylko OPV.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2019, 11:21:10 »
Steel pewnie był wyprodukowany w czwartek, a Arc w poniedziałek lub piątek  ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2019, 12:57:17 »
Wywołaliście mnie do tablicy więc odpowiadam. Nie wynika to z dni produkcji...
Jeśli chodzi o pompę to od 2015 r ASCASO zamiast pomp ULKA zaczęło montować w ekspresach pompy włoskie INVENSYS. Faktycznie ciche i o wydajności 20 bar. Ale mimo że włoskie to ich awarie zdarzały się częściej niż popularnych pomp ULKA. Jeśli więc zdarzyła się awaria pompy INVENSYS to bez wahania wymienialiśmy ją na pompę ULKA. Chyba słusznie skoro zamontowana ULKA pracowała do tej pory bez problemów. Ta konkretna ULKA praktycznie jest stosowana w zdecydowanej większości ekspresów domowego użytku jak i w ekspresach small professional z pompą wibracyjną. A żywotność pompy zależy także od jakości wody na jakiej ekspres pracuje i częstotliwości jego odkamieniania.
Ekspres ARC Black & Inox jest jednym z najtańszych ekspresów ASCASO. Ma więc pewne mankamenty których nie posiadają droższe modele wykonane z innych materiałów. Obudowa tego ekspresu wykonana jest ze zwykłej stali lakierowanej proszkowo. Lakier oczywiście chroni przed korozją. Ale tylko do czasu gdy nie powstanie odprysk lakieru, uszkodzenie powłoki lakierniczej. W tym modelu ekspresu powodem powstania korozji było usytuowanie rurki odprowadzającej wodę do zbiornika na wodę oraz to że rurka wraz z nakrętką była wykonana ze stali. Wypływająca tamtędy woda oraz para powodowały korozję wokół wyjścia rurki i od tego był początek rdzewienia. Gdy to zauważyliśmy to zwróciliśmy na to uwagę ludziom z ASCASO i zamówiliśmy rurki oraz nakrętki z mosiądzu. Po ich zamontowaniu problem w tym miejscu zniknął. Tę nakrętkę stalową od której był początek ogniska korozji widać na załączonym zdjęciu - do wymiany na mosiężną. Jeśli korozja pojawiała się w innych miejscach to na skutek jakiś nieszczelności nie zauważonych i nie usuniętych w odpowiednim momencie. U osób które zgłaszały do nas rdzewienie obudowy te w ekspresach ARC były wymieniane bez dyskusji na nowe. Nawet po okresie gwarancji. To samo możemy zrobić w Twoim przypadku.
Dodam jeszcze że w ekspresach DREAM produkowanych dla nas i dla niemieckiego dystrybutora od grudnia 2018 został całkowicie zmieniony układ hydrauliczny i nie ma w nich już ani rurki ani też nakrętki nad zbiornikiem na wodę. Świadczy to o tym jak dobrze ASCASO reaguje na zgłaszane przez dystrybutorów problemy eksploatacyjne.
Inne "ujawnione" w tym tekście problemy (pękająca osłonka z pleksi, wycierająca się powłoka niklowana) wynikają już raczej z eksploatacji niż z winy producenta. Jak na ilość ekspresów ARC w rękach polskich miłośników kawy to takich zgłoszeń raczej nie było. Jeśli już to takie uszkodzenia były z winy użytkownika. Sam mam w domu DREAM i jakoś powłoka niklowa nie chce zejść. Mimo, że nie cackam się z nim za bardzo.

@kursor, gdzie dokładnie Ci obudowa wewnątrz ekspresu STEEL rdzewiała ? Ta obudowa jest ze stali nierdzewnej i raczej z takim czymś się nie spotkaliśmy. Jest tylko jeden element wykonany ze zwykłej stali lakierowanej - podstawa pod wsuwaną szufladką ociekową. I tam przy nieostrożnym wysuwaniu pełnej wody szufladki może chlapać. Wsuwając na mokrą powierzchnię szufladkę mogło dojść do uszkodzenia powłoki lakierniczej i następnie do powstania ognisk korozji. Pytanie też czy zgłaszałeś to do nas ?


« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2019, 13:14:00 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2019, 14:14:50 »
Zardzewiała w zasadzie cała ta część lakierowana. Z tyłu, w okolicy pod zbiornikiem raczej nie było szans na uszkodzenie mechaniczne. Jak napisałem, nie chciało mi się z tym bawić więc nie zgłaszałem. Wolałem kupić coś bardziej "ponadczasowego"  :).

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2019, 14:24:09 »
Prawda jest taka że nic samo z siebie nie rdzewieje jeśli nie jest narażone na działanie przez dłuższy czas wilgoci lub wody. To czarne, lakierowane pod zbiornikiem to jest część podstawy. Takie rdzewienie to skutek nie opróżniania szufladki i rozlewania przepełnionej. Nie ma sprzętów "ponadczasowych". Wszystko zależy od tego jak użytkownik o sprzęt dba. Trafiają do nas 10 - 15 letnie ekspresy wyglądające jak nowe. Jak również 2 letnie wyglądające jak po ciężkich przejściach w ciągu 10, 15 lat.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2019, 15:55:28 »
wymieniane bez dyskusji na nowe. Nawet po okresie gwarancji. To samo możemy zrobić w Twoim przypadku.

@Janusz - szacun. Nieczęsto spotykane podejście do klienta...

Offline jur302

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ascaso arc
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maj 2019, 21:47:29 »
Interesujące.Sugeruje Pan,że nie potrafię obchodzic się z ekspresem.Umieściłem tylko 3 zdjęcia,rdza była w wielu miejscach m.in.pod tacką w obydwu kątach,od spodu dokoła mocowania kolby.Trudno ustrzec się wody w ekspresie do kawy!Ekspres jest składany z 3 elementów z blachy,między nitowanymi częściami są szparki gdzie zostaje woda.Nie da się jej wytrzeć,stąd rdza.O ile droższy byłby ten ekspres,gdyby profile były z nierdzewki,ocynku,czy cholera wie jeszcze czego.50 zł,100? Wówczas nie  przeczytałby Pan takiego wpisu. Dalej:popękana plastikowa osłona ,przepraszam,jak można źle jej używać? Nawet nie trzymam tam filiżanek,za bardzo brzęczą przy robieniu kawy. Mniejsza o plastik. Czym przepraszam mam myć ekspres żeby nikiel się nie wytarł na ascaso? Mikrofibrą?  Używam gąbki i ew.płynu do naczyń jeśli jest potrzeba. Swój ekspres rozebrałem do ostatniej śrubki,fajne bebechy w kiepskiej obudowie ,marnie wykończony. Dopiero gdy go sam poskładałem element po elemencie solidnie skręcając,przestał rzęzić przy robieniu kawy,słychać tylko pompę. Skala pordzewienia była jak na 3 lata tak duża,że moim zdaniem zaczął rdzewieć już dawno. Może teraz nie mam etykietki Made in Barcelona ,ale przynajmniej jest spokój na parę lat z korpusem. Ostatnia rzecz ,czy to że to budżetowy Ascaso cokolwiek ma usprawiedliwiać? Wybór złego materiału,słaby montaż,marne chromowanie ,to po prostu źle pojęte oszczędności,bo gdy ktoś spyta mnie o dobry,n i e d o g i   ekspres zastanowię się zanim powiem Ascaso.Amen.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2019, 13:09:27 »
Też mam stalową ramę w Faema Erika i też jest pordzewiała. Nie widać tego więc się za bardzo nie przejmuję. Rdza powstała dokładnie w taki sposób jaki opisuje Janusz. Woda czasem wychlapie się z tacki. Ciekawe, bo chyba w Astorii też mam stalową ramę i nie jest pordzewiała chyba tylko dla tego, że ociekacz jest na stałe podłączony do kanalizacji i nic nie wychlapie się przy wyjmowaniu tacki. Ciekawe czy ktoś robi ramy z nierdzewki.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Maj 2019, 13:16:55 »
Ramy z nierdzewki robi np. LaMarzocco :).

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Maj 2019, 13:22:35 »
ASCASO też - w modelu BIG DREAM. W 100% wykonywany ze stali nierdzewnej. Ale cena podobna do LaMa.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Maj 2019, 13:24:55 »
A, no to przepraszam, @Janusz może szepnął byś słówko do Hiszpanii, jak LaMa może, to czemu ascaso ma być gorsze ;-).

Ale cena podobna do LaMa.
Eh co zrobić.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2019, 13:27:24 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Maj 2019, 13:27:14 »
Przecież napisałem - BIG DREAM ma wszystko z nierdzewki. Więcej niż LaMa.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ascaso ARC po 3 latach
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Maj 2019, 13:36:30 »
Pochwalę się i ja mój Grimac ma całość konstrukcji (taca, rama, obudowa) właśnie ze stali nierdzewnej i mimo upływu czasu żadnej rdzy nie widać ;-) Rozwiązanie dobre chociaż chyba bardziej kłopotliwe od strony produkcji jeśli chodzi o technologię o kosztach nie wspominając bo nierdzewka to nie 50 zł czy 100 zł jak sugerował kolega. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi