Autor Wątek: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB  (Przeczytany 7129 razy)

Offline MoFi

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: delonghi kolba
Dzień dobry, chcę kupić ekspres kolbowy, moją uwagę przyciągnęły te dwa: La Pavoni Domus Bar DMB vs SAGE SES875BKS Barista Express,  nie mogę się zdecydować który... mam małą wiedzę, ale lubię dobrą kawę. Czy ktoś z Państwa rozważał kiedyś zakup któregoś z tych ekspresów?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2019, 13:34:19 »
Obydwa ekspresy które wrzuciłeś to kombajny - dwa w jednym. Nie jest to dobre rozwiązanie bo jeśli jeden z tych elementów nawali i będzie musiał jechać na serwis to pozbywasz się możliwości robienia jakiejkolwiek kawy. Jeśli masz osobno ekspres i osobno młynek to zawsze z jednego z nich możesz kawę zrobić. Mając np. ekspres z 5 sitkami możesz zrobić kawę z mielonki sklepowej korzystając z sitek supercrema a jeśli ekspres oddasz i zostanie Ci młynek to możesz zrobić naszą polską "zalewajkę". Poza tym w tego typu zabudowanych zestawach młynek zwykle jest z tych najtańszych rozwiązań. W tym przypadku z żarnami stożkowymi i z regulacją skokową. Będzie brakowało skali między poszczególnymi ustawieniami. Rozważ więc też zestaw ekspres plus młynek z płaskimi żarnami.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2019, 14:11:18 »
Poza tym w tego typu zabudowanych zestawach młynek zwykle jest z tych najtańszych rozwiązań. W tym przypadku z żarnami stożkowymi i z regulacją skokową. Będzie brakowało skali między poszczególnymi ustawieniami. Rozważ więc też zestaw ekspres plus młynek z płaskimi żarnami.

Nie wiem jak ten Sage bo nie miałem z nim styczności ale La Pavoni Domus Bar DMB ma płynną regulację bezskokową.
Ja osobiście z czystym sumieniem mogę polecić ten ekspres szczególnie na start, nie mam z nim najmniejszych problemów a i młyn jak najbardziej daje radę. Sprzedałem swojego czasu swojego Mignona i na ten moment polegam na tym wbudowanym młynie. To są 38mm. stożkowe żarna na poziomie Lelita Fred / Ascaso i-2 (właściwie wydaje mi się że to jest właśnie przebrandowany wbudowany Lelit Fred, wygląda identycznie), oprócz tego młyn ma niesamowicie niską retencję na poziomie 0.1g - przy odważonych 16g ziaren wypluwa plus minus 15.9g kawy. Oczywiście lepiej kupić coś lepszego tylko wtedy trzeba zwiększyć budżet dwukrotnie bo młynek będzie kosztował drugie tyle co ekspres.
Tu 3 shoty które sobie kiedyś tam nagrałem z NPF'em który jak wiadomo nie wybacza kiepskiego przemiału, jak dla mnie jest całkiem ok. 




Ekspres posiada manometr, zawór trójdrożny, łatwo dostępny regulowany OPV, mosiężny bojler i nie ma żadnych problemów z częściami zamiennymi czy serwisem. (sklep.inspiracje-kawowe.pl prowadzi oficjalny serwis La Pavoni w Polsce)
Jedną z największych zalet tego ekspresu jest bardzo szybkie nagrzewanie się, bojler jest umiejscowiony bezpośrednio nad grupą - porządne wygrzanie grupy wraz z kolbą do momentu aż parzy to jakieś 10min. (gdzie przy innych tego typu ekspresach to 20min. jak nie więcej ) i to bez przelewania wody przez PF, jak przepuścimy trochę gorącej wody to nawet krócej.
Największym minusem to będzie brak PID'a (ale to akurat żadne zaskoczenie przy takiej cenie) i słaba dostępność NPF'a ale to w sumie "bajer" którego nie potrzebujesz, ja musiałem swojego ściągać z Ebaya prosto z Włoch. (aczkolwiek fortuny mnie to nie kosztowało bo ok. 170 zł. z wysyłką - z tym że miałem spory rabat)
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2019, 15:59:13 wysłana przez k3lt »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2019, 14:24:45 »
Nie wiem jak ma Twój ekspres ale ja info o regulacji wziąłem stąd:
https://www.coffeeitalia.pl/ekspresy/la-pavoni-domus-bar-dmb.html?gclid=CjwKCAjw5pPnBRBJEiwAULZKvoqBKzdqdl2j6Ly7YfAyNxM2ZsVgDzzEhOo54fGR58K3QWAYfT9wDBoCw7AQAvD_BwE

i jest tam napisane m.in.:
Młynek z regulacją mielenia w 7 pozycjach poprzez pokrętło. Niska prędkość żaren  stożkowych zapobiega paleniu ziaren kawy podczas mielenia.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2019, 14:28:31 »
Nie wiem jak ma Twój ekspres ale ja info o regulacji wziąłem stąd:
https://www.coffeeitalia.pl/ekspresy/la-pavoni-domus-bar-dmb.html?gclid=CjwKCAjw5pPnBRBJEiwAULZKvoqBKzdqdl2j6Ly7YfAyNxM2ZsVgDzzEhOo54fGR58K3QWAYfT9wDBoCw7AQAvD_BwE

7 pozycji (cyferek na skali) nie oznacza 7 stopni mielenia przy BEZSTOPNIOWEJ REGULACJI. Regulacja mielenia to jest akurat ostatnia rzecz którą można zarzucić temu młynkowi, skala jest ogromna (pomiędzy każdą cyfrą na skali mamy około 2cm. odstęp) i tak jak pisałem wcześniej regulacja jest bezskokowa.
Ten sklep ma niepoprawny opis wprowadzający w błąd, dlatego też lepiej czerpać informacje z pierwszej ręki a nie z opisów w sklepach internetowych.  [emoji106]

@MoFi Porównaj sobie ceny tego Domus Bar DMB z Lelitem Anitą PL042EM może uda ci się znaleźć któregoś taniej - to są 2 bliźniacze ekspresy, różnią się chyba tylko przełącznikami. (no i logiem ;))
https://www.konesso.pl/product-pol-2633-Ekspres-do-kawy-Lelit-Anita-PL042EM.html
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2019, 15:30:41 wysłana przez k3lt »

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2019, 15:27:38 »
Interesujące opcje. A co możecie powiedzieć o Sage? Bo jeśli chodzi o wygląd to najbardziej do mnie przemawia - nie wiem tylko jak robienie kawy w porównaniu do dwóch innych wspominanych modeli?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj 2019, 18:32:45 »
Zobacz filmy o Breville Duo - to ten Sage. Nie wiem, jaka jest przyczyna rebrandingu. Obejrzałem jeden film i miałem mieszane uczucia. Z mojej listy zakupowej wypadł szybko.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj 2019, 20:00:07 »
To nie jest rebranding. Sage, Gastroback, Breville to ten sam ekspres produkowany w tej samej chińskiej fabryce pod różnymi brandami. Tworzenie kilku brandów ma rozszerzyć możliwości dystrybucyjne. Jednemu się spodoba Sage a innemu Breville. Może ze względu na na nazwę. Taka francuska... ;) Przy okazji można puścić do różnych krajów i do różnych dystrybutorów. No i ceny zróżnicować. :o
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj 2019, 20:07:35 »
Dzięki, dobrze wiedzieć.

skansen

  • Gość
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Czerwiec 2019, 21:58:51 »
Sage jak napisał @Janusz jest chińskiej produkcji. A gdzie jest produkowany La Pavoni Domus Bar DMB? We Włoszech?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: SAGE SES875BKS Barista Express czy La Pavoni Domus Bar DMB
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:38:41 »
A gdzie jest produkowany La Pavoni Domus Bar DMB? We Włoszech?

Zgadza się, Lelit również.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2019, 12:10:45 wysłana przez k3lt »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi