Autor Wątek: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso  (Przeczytany 2079 razy)

Offline flamingo666

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Naviglio
  • Młynek: MPM
Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« dnia: 20 Grudzień 2021, 15:01:09 »
Cześć :)

Widzę, tu wątków a wątków, natomiast wszystko ma ceny lekko z kosmosu ;)  Wiem, że za jakość się płaci, ale ja chciałbym zadać proste pytanie do tutejszych specjalistów, zanim spędze tu godziny na czytaniu, mianowicie co mam kupić za ok. 1K~ :)

Pije tylko krótkie espresso, młynek mam zewnętrzny, nie zależy mi na szybkim robieniu kawy, piję tylko ja i to max dwie dziennie, jak goście przyjdą to najwyżej zaczekają :)   Fajnie by było jakbym mógl zrobić latte, ale to nie jest mus. Jedyne czego oczekuje to żeby robił dobrą kawę i nie padł za szybko.

Gaggia Classic widziałem jest w okolicach 1.3K. Coś innego budżetowego jeszcze polecacie?

Dzięki :)

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2021, 17:49:33 »
Używana Gaggia Classic, pierwsza lub trzecia (obecnie sprzedawana) wersja + młynek zdolny zmielić kawę do espresso.

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2021, 17:52:55 »
Podobna półka cenowa, Lelit pl41e. Trochę więcej bo 1,5k Ascaso Basic u Janusza ale 5 lat gwarancji i darmowa wymiana uszczelek.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2021, 18:06:16 »
Z młynkiem MPM wyrzucona w błoto kasa, taka rada z kosmosu.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudzień 2021, 07:19:45 »
Kazak Rota, chyba ktoś sprzedaje jedną sztukę na pchlim targu. (Jeszcze warto do tego ręczny młynek Kazak Tura)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Grudzień 2021, 09:06:01 »
Lelit pl41e

U Michała z kodem promocyjnym mignał mi bez manometru za ~1200 zł, tylko przydałby się młynek jak piszą przedmówcy.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudzień 2021, 12:19:10 »
Jeżeli masz młynek MPM to nawet najlepszy ekspres nie zrobi Ci espresso.

Wyjścia masz dwa i żadne w okolicach 1k.

1. Poszukać używanego zestawu, ale i tak musisz liczyć się z wydatkiem 1500 - 2000.
2. Kupić nowy zestaw, ale wtedy nie ma co marzyć o zejściu poniżej 2000 zł.

Ewentualnie przyzwoity młynek ręczny + zaparzacz. 
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2021, 12:22:04 wysłana przez Gmtb »

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudzień 2021, 12:40:41 »
Jeśli możesz poświęcić trochę czasu na zrobienie espresso i ma ono być za każdym razem co najmniej dobre, to w tych pieniądzach to tak jak tom517 wyżej pisał - Kazak Rota, ale to jest manual na korbkę i trzeba wiedzieć na co się decydujesz kupując coś takiego. Jeśli jednak skłonny byłbyś każdą szklaneczkę espresso poprzedzić małym rytuałem przyrządzania, to efekty z pewnością zrekompensują poświęcony czas :uklony: :szampan: :poklon: :taniec: :piwko: :wow2: :uklony: 8).

Jest cały temat na forum o tym urządzonku - można znaleźć filmiki z użytkowania i poczytać recenzje.

Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline KawaGorzkaINiedobra

  • Wiadomości: 59
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień 2021, 15:16:38 »
Coś innego budżetowego jeszcze polecacie?

jak sam szukałem sprzętu, trafiłem na ciekawą pozycję Breville Mini Barista, który na papierze prezentował się elegancko (thermoblock, pid, układ 3-drozny) na papierze w cenie jakichś 700-800zł z ibood (a taki zestaw funkcji to się generalnie zaczyna od dobrych 2k) ale nie wziąłem ze względu na brak poważniejszych recenzji i opinii użytkowników.
ascaso dream zero / g-iota

Offline flamingo666

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Naviglio
  • Młynek: MPM
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2021, 16:39:12 »
Mam też młynek manualny drewniany, a jak coś to w końcu młynek porządniejszy dokupię, lecz to było pytanie o ekspres, także dziękuje za uwagi o młynku :P

Ogólnie dziękuję Wam pięknie za pomoc! :poklon: 

Mam komplet informacji, raczej zostaje mi wybór LELIT PL41E vs Breville Mini barista VCF125X. Pierwszy jest do wzięcia(bez manometru) za 1200 a drugi za 999.   Czy jest mi tu ktoś w stanie powiedzieć czy warto dopłacić do Lelita? Bo 999 za ekspres to cudowna cena, a przed świętami każda złotówka się dla mnie liczy ;)   Czy kawa będzie faktycznie 20% lepsza?  :lol2:

Dzięki!

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Grudzień 2021, 19:16:18 »


Jeżeli masz młynek MPM to nawet najlepszy ekspres nie zrobi Ci espresso.

Wyjścia masz dwa i żadne w okolicach 1k.
Też nie do końca, choć co do młynka to pełna zgoda. Przy odrobinie chęci i założeniu, że nie na już, da się skompletować  używany zestaw do 1k.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Grudzień 2021, 09:07:23 »
Mam też młynek manualny drewniany, a jak coś to w końcu młynek porządniejszy dokupię, lecz to było pytanie o ekspres, także dziękuje za uwagi o młynku
Kupując maszynę z normalnym sitkiem szybko będziesz musiał kupić sensowny młynek.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Grudzień 2021, 10:29:53 »
Drewniany młynek i espresso...jakoś tego nie widzę  :picardpalm:
Zacznij szukać młynka a ekspres sobie potem dobierz w zależności od pozostałego budżetu. W takiej kolejności będziesz mógł liczyć na dobrą kawę w filiżance, jeśli natomiast pójdziesz drogą którą wskazałeś śmiem twierdzić że kawy z tego nie będzie...

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Grudzień 2021, 10:41:29 »
Mam też młynek manualny drewniany, a jak coś to w końcu młynek porządniejszy dokupię, lecz to było pytanie o ekspres, także dziękuje za uwagi o młynku
Bo każdy chce ciebie sprowadzić na ziemie, młynek to podstawa a ekspres drugorzędny. Drewnianym młynkiem to tylko pieprz możesz sobie zmielić a nie kawę do espresso.

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Najtańszy sensowny sprzet tylko do espresso
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień 2021, 15:30:51 »
Jeżeli autor wątku jeszcze się rozgląda za ekspresem to na forumowym ryneczku jest Sage Barista z wbudowanym młynkiem. 1200 zł i już da się zrobić przyzwoite espresso i nie tylko.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi